-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 02 07

Vienintelio NFL lietuvio istorija: amerikietiška svajonė, kalėjimo atmosfera ir viską pakeitusi trauma

Ateinančią naktį visų JAV ir didelės dalies pasaulio sporto mėgėjų akys kryps į Tampos miestą. Ten dėl Nacionalinės amerikietiškojo futbolo lygos (NFL) trofėjaus „Super Bowl“ rungtynėse varžysis „Kansas City Chiefs“ ir „Tampa Bay Buccaneers“ klubai. Televizorių savo namuose Los Andžele įsijungs ir Tautvydas Kieras – vienintelis sutartį su NFL klubu sudaręs lietuvis, prieš penkerius metus trumpai pabuvęs „Chiefs“ nariu. 15min pasakoja neeilinę jo istoriją.
Tautvydas Kieras (kairėje) prieš penkerius metus pasirašė sutartį su NFL komanda
Tautvydas Kieras (kairėje) prieš penkerius metus pasirašė sutartį su NFL komanda / hailstate.com ir Scanpix nuotr.

Disko metikas, virtęs futbolininku

Tautvydas Kieras – žmogus, įgyvendinęs amerikietišką svajonę, nors apie ją net nesvajojo.

Galingo sudėjimo lietuvis vaikystėje išbandė daug sporto šakų, net įgijo saksofono specialybės diplomą muzikos mokykloje, kol galiausiai apsistojo ties disko metimu.

sportas.info nuotr./Tautvydas Kieras
sportas.info nuotr./Tautvydas Kieras

Tais pačiais 1991 metais, kaip ir pasaulio bei Europos čempionas Andrius Gudžius, Šiauliuose gimęs vilnietis dar būdamas 20-ties metų išvyko studijuoti į Jungtines Valstijas ir savo ateitį siejo su net tris olimpinius aukso medalius Lietuvai atnešusiu 2 kg svorio įrankiu.

„Bandysiu ruoštis ir 2016-ųjų olimpinėms žaidynėms. Tai, manau, kiekvieno sportininko svajonė“, – dar 2011 metais sportas.info žurnalistei Eugenijai Misevičienei sakė tuo metu perspektyvus disko metikas T.Kieras.

Siekdamas svajonės, aukštaūgis lietuvis įstojo į Misisipės valstijos koledžą ir ten gerino rekordus. Rio de Žaneiras 2012-aisiais atrodė kaip labai reali lietuvio kryptis po ketverių metų.

Tačiau bėgant metams sportininkas suprato, kad su disku savo ateities sieti nenori. Nors demonstravo puikius rezultatus, T.Kieras ėmė mąstyti apie gyvenimą po studijų ir baigė lengvaatlečio karjerą dar mokydamasis.

O tada ir nutiko istorija, kurią Los Andžele šiuo metu gyvenantis lietuvis mena su šypsena.

Amerikietiška svajonė, apie kurią net nesvajojo

Viskas prasidėjo nuo nekalto vieno T.Kiero koledžo dėstytojo klausimo.

„Tu stiprus. Ar gali judėti?“, – netikėtai išgirdo lietuvis. 191 cm ūgio ir 132 kg svorio milžinas palinksėjo galva.

Ar žinojote?

  • Nors be T.Kiero daugiau lietuvių NFL nėra buvę, lietuviškas pavardes NFL gerbėjai kartojo ne sykį;
  • Vienu geriausių visų laikų NFL gynybinių žaidėjų laikomas lietuvių kilmės Dickas Butkus. Jis žaidė amerikietišką futbolą 1965-1973 m., vėliau dirbo komentatoriumi, vaidino filmuose ir serialuose;
  • Net 18 metų (1955-1973 m.) NFL žaidė ir dar viena amerikietiškojo futbolo įžymybė Johnny Unitas. Lietuvių kilmės šeimoje gimęs amerikietis kartą tapo čempionu, trissyk buvo išrinktas naudingiausiu NFL sezono žaidėju;
  • Naujesniais laikais NFL aikštėse bėgiojo Joe Jurevicius. Savo kilmę lietuvių kilmės amerikietis pabrėžia Vyčio tatuiruote ant rankos, o NFL jis rungtyniavo dešimtmetį (1998-2008 m.);
  • Dar visai neseniai NFL rungtyniavo ir Jamesas Laurinaitis. Tiesa, jo ryšys su Lietuva itin silpnas, nes tiek jo tėvai, tiek seneliai užaugo už Atlanto. J.Laurinaitis kelių NFL komandų garbę gynė 2009-2016 m.

Jau pirmieji testai atskleidė, kad disko metikas turi duomenis, kurių galėtų pavydėti daugelis NFL žaidėjų.

Koledžo profesorius T.Kierą testavo taip, kaip NFL komandos išbando jaunuosius futbolininkus per naujokų stovyklas. Lietuvio rodikliai buvo stulbinantys.

Magiškas skaičius NFL naujokų stovyklose yra 4,5. Apskaičiuota, kad būtent tiek sekundžių užtrunka, kol kamuolys nuskrieja 40 jardų (36,58 metro), tad galingai sudėti žaidėjai, galintys per tiek laiko nubėgti 40 jardų, yra vertinami lyg brangakmeniai.

Niekada iki tol šio testo nedaręs T.Kieras jau pirmuoju bandymu 40 jardų įveikė per 4,5 sek., o jį išbandyti nusprendęs dėstytojas neteko žado.

„Tau reikėtų žaisti futbolą“, – tepasakė amerikietis, o T.Kieras prapliupo juokais.

„Apie ką tu šneki, aš net nežinau, kaip reikia gaudyti kamuolį“, – atšovė lietuvis. Bet amerikietis užsispyrė ir patikino T.Kierą, kad paieškos lietuviui agento, galėsiančio padėti jam pranešti apie save amerikietiškojo futbolo pasauliui.

Kaip tarė, taip ir padarė. Jau netrukus profesorius paskambino advokatu Las Vegase dirbančiam agentui Markui Hennessui, kurį sudomino įspūdingus rodiklius užfiksavęs, bet niekada amerikietiškojo futbolo nežaidęs lietuvis.

Asmeninė nuotr./Tautvydas Kieras su agentu Marku Hennessu
Asmeninė nuotr./Tautvydas Kieras su agentu Marku Hennessu

Nedavęs jokių garantijų, T.Kierą po savo sparneliu priglaudęs amerikietis išsigabeno jį į Las Vegasą, kur apmokėjo kelių mėnesių lietuvio treniruotes.

Dar prieš kelis mėnesius svarstęs, ar tik po studijų neteks grįžti į Lietuvą, dabar vilnietis jau plušo „nuodėmių mieste“, kur ėmė mokytis amerikietiškojo futbolo pagrindų. Dvi-trys treniruotės per dieną, kėlimasis 5 val. ryto ir darbas su 15 kitų vaikinų, kuriuos M.Hennessas ruošė 2016 m. NFL naujokų stovyklai.

„Du mėnesius kvėpavau amerikietiškuoju futbolu“, – prisimena T.Kieras.

Lietuvis mena, jog retsykiais susimąstydavo nesuprantąs, ką iš tiesų ten veikia. Aukščiausio lygio treneriai ir 15 koledžų žvaigždučių sukosi aplink įspūdingų fizinių duomenų lietuvį, nieko nenutuokiantį apie amerikietišką futbolą.

Asmeninė nuotr./Tautvydas Kieras
Asmeninė nuotr./Tautvydas Kieras

„Pirmą amerikietiško futbolo mačą pamačiau tik būdamas koledže, 2014 m. pabaigoje. Paliko neblogą įspūdį, nes koledžo futbolas, ypač Misisipėje, buvo svarbus dalykas. Per mūsų koledžo namų rungtynes nebūdavo, kur atsisėsti, tačiau mes, kaip atletai, gaudavome vietas. Bet mums futbolas mažai rūpėjo – svarbiausia buvo po rungtynių vykdavę vakarėliai“, – pirmą savo pažintį su populiariausiu JAV sportu prisimena T.Kieras.

Pradėjęs nuo nulio, lietuvis greitai įsivažiavo. Iš pradžių juokinęs treniruočių partnerius savo veiksmais, T.Kieras greitai perkando amerikietiško futbolo subtilybes, kurios jam ėmė teikti vis daugiau malonumo. Galiausiai, tai, kad į treniruotes atvyko be jokios patirties, lietuviui netgi padėjo.

„Mane galiausiai ir paėmė dėl to, kad neturėjau blogų įpročių, nebuvau žaidęs futbolo. Treneriai į mane žiūrėjo kaip į tiesiog talentingą vaikiną, kuris gali pašokti į viršų 94 cm būdamas beveik 2 metrų ūgio, sveria 130 kg, nubėga 40 jardų per 4,5 sek. ir pan. Tai – rodikliai, kokių jie nelabai buvo matę“, – pasakojo T.Kieras.

Tai – rodikliai, kokių jie nelabai buvo matę.

Po kelių mėnesių alinančių treniruočių, M.Hennessas buvo įsitikinęs, kad kažkuri NFL komanda ryšis surizikuoti su nepatyrusiu lietuviu. Taip ir nutiko.

Geras T.Kiero bičiulis, dabar „Dallas Cowboys“ klube pagrindiniu įžaidėju (angl. Quarterback) rungtyniaujantis Dakas Prescottas, padėjo lietuviui gauti kvietimą į NFL „Pro day“ stovyklą, vykusią Misisipės valstijos koledže.

Treneriai nenorėjo, kad stovykloje dalyvautų vaikis „iš kiemo“, bet dabar viena ryškiausių NFL žvaigždžių tapęs D.Prescottas padėjo T.Kierui gauti užtarimą ir patekti į testuojamų futbolininkų ratą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Būtų pasirašęs didžiausią visų laikų kontraktą, bet pasakė „ne“

Ten susirinko visų NFL komandų skautai, kurie greitai sužinojo apie iki tol niekam negirdėtą atletą iš Lietuvos.

„Ten buvo nemažai momentų, kai padarydavau pratimą ir visi atsisukę žiūrėdavo, tikrindavo savo popierius, klausinėdavo, kas čia toks. Porą pratimų man net liepė daryti iš naujo, nes netikėjo, kad prabėgau tokiu laiku“, – sakė lietuvis, netrukus ir pats patikėjęs savo galimybėmis praverti NFL duris.

Galingo stoto atletas privertė amerikiečius kilnoti antakius. T.Kieras 24 kartus „išspaudė“ 102 kg sveriančią štangą, 40 jardų nubėgo per 4,69 sek., į viršų pašoko 89 cm.

Amerikietiškos svajonės, apie kurią nė nesvajojo, išsipildymui tereikėjo sulaukti vakaro. Prieš pat lipant į lėktuvą ir skrendant namo, T.Kiero agentas sulaukė trijų skambučių su pasiūlymais.

Lietuvio užsigeidė „Kansas City Chiefs“, „New York Giants“ ir „New York Jets“ komandos.

NFL komandos rūbinėje – kaip kalėjime

Grįžęs į Las Vegasą jau po kelių dienų T.Kieras sulaukė kvietimo į privačią „Chiefs“ treniruotę. Kaip vėliau sužinojo, jis tapo vieninteliu iš tų Las Vegase sportavusių vaikinų, kurie sulaukė NFL komandų dėmesio – žvaigždėmis savo koledžuose buvę 15 vyrukų taip ir liko it musę kandę.

Kanzas Sičio komandos vadovai daug laiko neužtruko ir jau po pirmų treniruočių pasikvietė lietuvį į kabinetą, kur jam prieš nosį pakišo dvejų metų minimalų kontraktą ir rašiklį. T.Kieras dar tikėjosi paskambinti agentui, bet pasiūlymas buvo pernelyg viliojantis.

„Jei išeisi iš šio kambario, nebegausi jokio kontrakto“, – sakė jam NFL komandos vadovai. T.Kieras padėjo parašą ant popieriaus.

Asmeninė nuotr./Tautvydas Kieras pasirašė sutartį su NFL agentu
Asmeninė nuotr./Tautvydas Kieras pasirašė sutartį su NFL agentu

Dar prieš kelis mėnesius nė sykio nelaikęs amerikietiško futbolo kamuolio rankose, dabar lietuvis jau turėjo kontraktą su NFL klubu ir ruošėsi naujam sezonui.

Autoritetai lietuviui negaliojo ir „Chiefs“ komandoje. T.Kieras prisimena tuos suirzusius veidus, kai prieš tai niekada amerikietiško futbolo nežaidęs „baltas lietuvis neištariamu vardu“ ėmė apstumdyti iki tol stipriausiais komandoje save laikiusius amerikiečius. Buvo komandoje ir keli malonūs žaidėjai, padėję T.Kierui apsiprasti ir daliję patarimus, bet daugelis futbolininkų žinojo lietuvio istoriją ir į jį žiūrėjo kreivai.

„Bet man tai patiko, nes esu labai konkurencingas. Jaučiausi kaip žuvis vandenyje“, – spaudimui nepasidavė vilnietis.

Tiesa, pati komandos atmosfera, ypač rūbinėje, lietuviui didelio įspūdžio nepaliko. Aikštėje konkurencingi, už jos ribų futbolininkai virsdavo kone priešais.

„Kai manęs paklausia, kokia atmosfera buvo rūbinėje, atsakau, kad panaši į kalėjimą. Ten nėra draugų“, – sakė T.Kieras.

Viską pakeitusi trauma ir teismai

Į viršų kilusią T.Kiero karjerą greitai nutraukė skaudi trauma.

Vasarą, po kelių mėnesių treniruočių ir iki naujo sezono starto tiksint paskutinėms savaitėms, treniruotėje jam plyšo vidiniai čiurnos raiščiai, jungiantys blauzdikaulį ir šeivikaulį. Kaip prisimena pats sportininkas, „viskas buvo plyšę nuo čiurnos iki pat kelio“.

Nors trauma buvo sudėtinga, atsikratyti lietuviu panorę „Chiefs“ vadovai neketino lietuviui daryti operacijos, galinčios kainuoti iki keliasdešimties tūkstančių dolerių. Atleisti traumuoto žaidėjo Kanzas Sičio komanda negalėjo, tad pasiuntė lietuvį į reabilitaciją su keliais treneriais, trukusią apie tris mėnesius.

T.Kierui per šį laiką pavyko išsigydyti traumą, tačiau koja jau neveikė taip, kaip anksčiau.

„Jėga kojoje tarsi pradingdavo. Kažkas buvo ne taip. Pavyzdžiui, lipdavau laiptais ir nuolat nikstelėdavau čiurną. Atrodė, kad ne iki galo viskas sugijo, nors ir galėjau greitai bėgti ir šokinėti taip, kaip prieš tai. Bet kažkas buvo ne taip“, – pasakojo tuometinis NFL futbolininkas.

Nors lietuvis nesijuto sveikas, „Chiefs“ savo misiją įvykdė. Pasikvietę T.Kierą pokalbiui, jie įteikė jam atleidimo lapelį, apie kurį jau nujautęs lietuvis išskrido atgal į Las Vegasą.

Bet tai buvo tik pusantrų metų užsitęsusios istorijos įžanga.

Grįžęs į „nuodėmių miestą“, T.Kieras pasikalbėjo su agentu M.Hennessu, kuriam papasakojo, kad nesijaučia šimtu procentų išgijęs.

Asmeninė nuotr./Tautvydas Kieras (vid.) su agentu Marku Hennessu (deš) ir profesionaliu NFL treneriu Travelle'u Gainesu
Asmeninė nuotr./Tautvydas Kieras (vid.) su agentu Marku Hennessu (deš) ir profesionaliu NFL treneriu Travelle'u Gainesu

„Chiefs“ nežinojo, kad lietuvio agentas advokatūroje specializuojasi traumų bylose, tad jau kitą dieną M.Hennessas pateikė iš karto kelis ieškinius NFL ir „Chiefs“ klubui. Taip prasidėjo kitas T.Kiero gyvenimo etapas.

Kaip pasakoja pats lietuvis, atleisti pilnai nepasveikusius žaidėjus yra įprasta NFL praktika. Keli šimtai jaunų vaikinų rotuoja per komandų sudėtis ir tik maža dalis jų sublizga ir užsikabina, kai likę gavę traumas yra atleidžiami ir išmetami per bortą.

„Tai dažniausiai būna atletai, kurie visą gyvenimą paaukoja futbolui, neturi jokio antro plano, neturi pinigų ir galimybių kovoti su NFL. Bet šiuo atveju jie nežinojo, kad mano agentas yra traumų bylas prisiimantis advokatas“, – sakė lietuvis.

M.Hennessui tai buvo tarsi azartinis žaidimas. Dar niekada prieš tai prieš NFL nesibylinėjęs advokatas neatlygintinai ėmėsi lietuvio bylos ir susitarė su juo atsiskaityti tada, kai laimės bylą.

Ji truko pusantrų metų. Lietuvio pusė dėstė argumentus, kad jam buvo būtina operacija, nors „Chiefs“ melavo, kad jos nereikėjo.

T.Kiero agentas galiausiai surado chirurgą, atlikusį lietuviui operaciją, po kurios atsistatyti jam užtruko daugiau nei pusmetį. Operacijos kaina buvo 40 tūkst. dolerių, bet chirurgas sutiko atgauti pinigus po to, kai bus laimėta byla.

„Tuo metu galvojau, kad būtų gerai išvis kažką laimėti, nes kitu atveju atsidursiu bėdoje“, – prisiminė lietuvis.

Tuo metu galvojau, kad būtų gerai išvis kažką laimėti, nes kitu atveju atsidursiu bėdoje.

Jis jau buvo susiradęs kitą darbą, kai sulaukė skambučio iš NFL žaidėjų asociacijos. Lietuvio stovykla bylą laimėjo.

„Chiefs“ teko apmokėti operacijas, teisines išlaidas ir sumokėti T.Kierui kompensaciją už neteisėtą kontrakto nutraukimą. Maža to, žmonės, atleidę sportininką iš Lietuvos, neteko darbo Kanzas Sičio klube.

„Džiaugiausi dėl to. Tai buvo žmonės, kurie turi galią ir ja naudojasi. Sėdi mažiukai prie kompiuterių, bet jaučiasi dievukais, nes gali daryti su tavim ką nori. Pamenu, kad kai mane atleido, jie su šypsenėlėmis žiūrėjo, o aš nieko nesakiau. Jie man būtų numetę kokius 20 tūkst. dolerių ir būčiau su pilna laime paėmęs pinigus ir pradingęs, bet jie negalvojo, kad aš vertas tų pinigų, atleido ir viskas. Jiems tai baigėsi labai blogai“, – dabar jau su šypsena prisiminė T.Kieras.

Kas būtų, jeigu...?

Nors NFL taip ir nedebiutavo, vienintelis su šios lygos komanda sutartį turėjęs lietuvis įsitikinęs, kad galėjo turėti sėkmingą amerikietiško futbolo žaidėjo karjerą.

„Jeigu atvirai, man ten viskas labai gerai sekėsi. Manim ir treneriai buvo patenkinti, ir komandos nariai. Jeigu ne trauma, galiu garantuoti, kad būčiau įsitvirtinęs. Pažįstu save, net ir dabar dirbdamas didelėje korporacijoje visada vadovaujuosi nuostata „jeigu aš antras, reiškia aš paskutinis“. Esu konkurencingas, tad žinau, kad būčiau persivertęs per galvą, kad bent kažką padaryčiau“, – sakė T.Kieras.

Anot jo, net ir po sudėtingos traumos, išvijusios jį iš NFL, dėmesio iš amerikietiško futbolo komandų jis dar sulaukė.

Lietuvio telefonas vibravo nuo „Jets“ ir „Giants“ vadovų skambučių, nors jie puikiai žinojo T.Kiero traumos situaciją.

Tačiau lietuvis nusprendė padėti tašką.

„Tapti amerikietiško futbolo žaidėju nebuvo mano svajonė. Tad kai sulaukiau skambučių, pasakiau agentui, kad tikrai nebebandysiu, pradėsiu dirbti, kurtis kitą gyvenimą. Ten vargti ir kapotis dėl potencialių pinigų, kuriuos aš po poros metų kitame darbe užsidirbčiau – nusprendžiau, kad neapsimoka“, – aiškino lietuvis.

Tiesa, nepaisant užbaigto gyvenimo etapo, T.Kieras vis dar pasvarsto „kas būtų, jeigu būtų“.

Dar koledžo laikais geras jo bičiulis D.Prescottas, dabar žybsintis NFL stadionuose, ne sykį juokais kvietė lietuvį prisijungti prie amerikietiško futbolo komandos ir išbandyti savo jėgas, tačiau T.Kieras į amerikiečio kvietimus neįsiklausė. Galiausiai pabandęs šį sportą po kelerių metų lietuvis suprato, kad bičiulis buvo teisus.

„Scanpix“ nuotr./Dakas Prescottas
„Scanpix“ nuotr./Dakas Prescottas

„Jis buvo visiškai teisus. Man tikrai reikėjo pereiti iš disko, nors ir sekėsi labai gerai. Jei būčiau buvęs protingas, būčiau į futbolą perėjęs dar koledžo laikais, o tokiu atveju greičiausiai būčiau pašauktas NFL naujokų biržoje, uždirbęs daugiau pinigų ir turėjęs daugiau galimybių“, – svarstė T.Kieras.

Vis dėlto lietuvis tikina, kad tai – tik pasvarstymai, o gailesčio dėl neišnaudotų galimybių jis nejaučia. Netgi priešingai – Kalifornijoje šaknis įleidęs ir didelėje korporacijoje dirbantis vilnietis patirtį amerikietiškame futbole prisimena kaip vieną įdomiausių gyvenimo etapų.

„Tikrai nemačiau savęs kaip profesionalaus amerikietiško futbolininko žaidėjo. Bet gavosi tokia situacija, lyg būčiau susilažinęs su draugais ir laimėjęs“, – juokėsi 29-erių T.Kieras.

Beje, nors NFL debiutuoti taip ir nespėjo, lietuvis sulaukia dėmesio iš pamišusių amerikietiško futbolo sirgalių.

Kai kuriose „Chiefs“ atributikos parduotuvėse vis dar galima įsigyti marškinėlių su Kiero pavarde, ir pats lietuvis karts nuo karto gauna kolekcines korteles su savo atvaizdu, o sirgaliai prašo ant jų pasirašyti.

Asmeninio archyvo nuotr./Tautvydo Kiero marškinėliai iš NFL laikų
Asmeninio archyvo nuotr./Tautvydo Kiero marškinėliai iš NFL laikų

„Vienas vaikinas net nustebino atsiuntęs tiesiai man į namus, nors mano adresas viešai neskelbiamas. Nežinau, kaip jis tai iškapstė“, – netikėtai gautą siuntinį prisiminė vilnietis.

Dėl į stalčių padėto disko nesigaili

Netikėtai įgyvendinęs amerikietišką svajonę, apie kurią net nebūtų pagalvojęs, T.Kieras atsisakė Lietuvoje puoselėtų vilčių tapti olimpiečiu. Tačiau dėl anksti užbaigtos disko metiko karjeros lietuvis nesigaili ir džiaugiasi sustojęs pačiu laiku.

„Visiškai nesigailiu. Mano kūnas neatlaikė sunkumų kilnojimo. Amerikoje labai perspaustas jėgos auginimas metikams, kas jiems visiškai netinka. Nežinau, ar Gudžius skaitys šį tekstą, bet tikriausiai sutiktų, kad nereikia tiek tos jėgos metikams, – sakė T.Kieras. – Esu genetiškai stiprus, bet nuvykus į Ameriką man pripumpavo raumenų ir jėgos. Darydavau pritūpimus su maksimaliais svoriais vos ne tris kartus per savaitę, o tai visiškai nenormalu. Mane ten nuvarė kaip arklį.“

Lietuvis džiaugiasi, kad įgyvendino bent vieną sau išsikeltą tikslą – numesti diską toliau nei 60 metrų. Tą jam pavyko padaryti 2015 metais, kai koledžų varžybose T.Kiero sviestas diskas skriejo 60 metrų ir 3 centimetrus. Tuo tarpu olimpines viltis jis paliko giliai užmarštyje.

„2015-aisiais iki bilieto į olimpines žaidynes man trūko dviejų metrų. Tada ir pagalvojau, kad tikrai daugiau nearsiu ketverius metus, kad pabandyčiau patekti, bet gyvenčiau iš duonos ir grikių“, – sakė lietuvis.

Tiesa, nors pats metė disko metiko kelią, bendraamžio A.Gudžiaus pasirodymus jis vis dar seka ir palaiko tautietį.

„Tikrai džiaugiuosi, jog Gudžiui labai sekasi. Jis vienintelis Lietuvos sportininkas, kurį labai seku“, – sakė buvęs disko metikas.

Tiki, kad lietuviai dar pravers NFL duris

Amerikiečių dominuojamame sporte kitų šalių atletų mažai, bet į NFL jau pralenda ir vienas kitas europietis.

Jau aštuntus metus amerikietiško futbolo lygoje žaidžia estas Margusas Huntas, taip pat buvęs disko metikas. T.Kieras mano, kad greitai NFL duris turėtų praverti ir kažkuris lietuvis.

„Scanpix“ nuotr./Margusas Huntas
„Scanpix“ nuotr./Margusas Huntas

„Tikrai galvoju, kad bus (lietuvių NFL – aut.past.). Pasaulis mažėja, visi visur gyvena, tad tikrai nenustebsiu, jei per porą metų į NFL pateks tikras lietuvis ir turės gerą karjerą, – įsitikinęs pirmasis NFL sušmėžavęs Lietuvos atstovas. – Girdėjau, kad Lietuvoje jau dabar yra pakvaišusių dėl amerikietiško futbolo.“

Anot buvusio „Kansas City Chiefs“ nario, nebūtinai į NFL turėtų belstis tie, kurie nuo mažų dienų užsiima amerikietiškuoju futbolu. Netgi geriau, jei į šį sportą pasuka prieš tai patirties kitose sporto šakose turėję atletai, taip, kaip padarė ir jis pats.

„Aš patekau tik dėl to, nes daugelį metų užsiėmiau lengvąja atletika. Jie žiūri į rodiklius – kiek šoki į tolį, į aukštį, kaip greitai bėgi, kiek kartų iškeli štangą ir t.t. Visi tie dalykai geriausiai tinka lengvaatlečiams, visiems disko metikams, rūtulio stumikams, ieties metikams, kūjininkams – aš juokavau, kad amerikiečių skautai galėtų nuskristi į Europą ir imti visus metikus į komandas. Jie rastų žymiai daugiau tų talentingų vaikų, kurie padaro tokius rodiklius kaip aš ar net dar geresnius ir iš jų galėtų lipdyti amerikietiško futbolo žaidėjus, – įsitikinęs T.Kieras. – Dar Lietuvoje treniruodavausi su Virgilijumi Alekna. Jeigu pavyktų rasti tokį kaip Virgį, jam nebūtų ką veikti su tokiais duomenimis amerikietiškame futbole.“

Jeigu pavyktų rasti tokį kaip Virgį, jam nebūtų ką veikti su tokiais duomenimis amerikietiškame futbole.

O ar jis pats skatintų Lietuvoje augančius vaikus ir paauglius apsilankyti amerikietiškojo futbolo treniruotėse?

„Aš vaikų neturiu, bet pasakysiu taip, kaip sakyčiau savo vaikui. Reikia pabandyti viską. Kaip gausis, taip. Mano pavyzdys turbūt vienas geriausių. Aš iki 24 metų net nesvajojau tapti amerikietiško futbolo žaidėju. Tie lietuviai, kurie Lietuvoje žaidžia, turbūt daugiau žino apie tą sportą negu aš. Bet aš nuo vaikystės dariau labai daug visko – ir plaukiau, ir žaidžiau stalo tenisą, išbandžiau viską. Aš pastebiu, kad amerikiečių tėvai daro tą klaidą, kai patys sugalvoja, kuo bus jų vaikas. Jie kiša pinigus, kiša tą vaiką, nors tu nežinai, kokioje srityje tavo vaikas bus geresnis. Gal jis bus kitas kerlingo pasaulio čempionas?“, – juokėsi ledus į amerikietiškojo futbolo lygą lietuviams pralaužęs vilnietis.

Širdis linksta link superveterano

Nors amerikietišką futbolą paliko toli praeityje, T.Kieras dar paspaudinėja televizoriaus pultelio mygtukus ieškodamas NFL rungtynių.

Pernai jis stebėjo „Super Bowl“ rungtynes, kuriose triumfavo jam puikiai pažįstama „Kansas City Chiefs“ komanda, iškovojusi pirmąjį NFL trofėjų per 50 metų.

Šiemet kylančios NFL žvaigždės Patricko Mahomeso vedami „šefai“ dėl taurės varžysis antrus metus iš eilės, o Tampoje jų varžovais bus „Tampa Bay Buccaneers“ su NFL legenda 43-ejų Tomu Brady priešakyje.

„Scanpix“ nuotr./Tomas Brady
„Scanpix“ nuotr./Tomas Brady

Šešiskart NFL taurę jau laimėjęs ir dešimtą kartą „Super Bowl“ rungtynėse žaisiantis T.Brady pernai pirmą kartą karjeroje pakeitė komandą, palikdamas „New England Patriots“ ir trenerį Billą Belichicką, su kuriuo iškovojo visus savo titulus, o šiemet jau pirmuoju bandymu atvedė į „Super Bowl“ Tampos klubą, pastarąjį kartą lemiamas rungtynes žaidusį 2003 metais.

Nors lažybininkai pergalę prognozuoja „Chiefs“ komandai ir P.Mahomesui, T.Kiero širdis labiau linksta link superveterano T.Brady, o ne buvusios jo komandos.

„Nors žiūrėsiu tikrai nereaguodamas, neplosiu nė vienam, – juokėsi T.Kieras, tačiau netrukus išsirinko sau mielesnę pusę. – Spėčiau, kad Mahomesas greičiausiai laimės, bet mano širdis labiau linksta prie Brady. Visi jį kritikavo – kad jis senas, kad jo gera komanda ir t.t. Bet pažiūrėkite, ką jis padarė. Jis nuėjo į „Buccaneers“, į lentelės apačią, ir juos išvilko į „Super Bowl“. Jis yra legenda. Jeigu jis laimėtų, tai būtų geresnė istorija. Nors jeigu žiūrėsime pagal visas statistikas, tai lyg ir turėtų laimėti „Chiefs“.“

„Scanpix“ nuotr./Patrickas Mahomesas
„Scanpix“ nuotr./Patrickas Mahomesas

2021-ųjų „Super Bowl“ rungtynės Lietuvos laiku prasidės 1.30 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius