Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 12 21

Vietnamo spalvos ir išmintis – Vilniaus scenoje (nuotraukos)

Lietuvos Niat–Nam federacija – tradicinio Vietnamo kovos meno propaguotoja – Naujųjų metų proga savo narius ir gerbėjus kasmet pasveikina dvejopai. Be įprastų kalėdinių dovanų ši federacija dovanoja didelį malonumą sielai ir puikų reginį akims – kaskart vis kitokį, tik vieną dieną rodomą spektaklį, pastatytą Vietnamo tautosakos motyvais ir kupiną gilios senovinės Rytų išminties.
Šventės akimirkos
Šventės akimirkos / Alfredo Girdziušo nuotr.
Temos: 2 Menas Vietnamas

Šiemet LNF švenčia įkūrimo 15–ąsias metines, todėl parengė spektaklį „Grąžintasis kardas“ apie šio kovos meno kilmę.

Kadaise du Vietnamo kaimus labai skriaudė miškų plėšikai. Jie žudė taikius žmones, atimdavo sąžiningai užaugintus ryžius, cukranendres ir kitą maistą. Todėl šie žmonės iš mažų dienų mokėsi gintis. Tačiau tobulindami savo meistriškumą vieno kaimo gyventojai daugiausia dėmesio skyrė jėgai ir tvirtumui, o kitiems labiau rūpėjo lankstumas, vikrumas ir greitis.

Kad gautų stebuklingą Teisingumo kardą ir įveiktų savo priešus, šių kaimų gyventojai, Senojo išminčiaus patarti, sujungė savo gebėjimus ir patirtį į vieną kovos būdą. Taip gimė naujas kovos menas Niat–Nam – Jaunoji Šaka.

Augant Niat–Nam federacijos patirčiai „aštrėja“ ir spektaklio scenos. Kasmet spektaklio dalyviai pademonstruoja vis daugiau žmogaus kūno galimybių: jie atlieka akrobatinius numerius, basomis kojomis vaikšto stiklo šukėmis, stojasi ant tūkstančio vinių ar išgaląstų mačečių, nuogais pilvais gulasi po peiliais ir kirviais, rankomis laužo lentas, ant krūtinių skaldo šimtakilogramines cemento plokštes.

Šiuose spektakliuose pasirodo visų amžiaus grupių nariai – nuo darželinukų iki tėvukų. Spektakliuose netrūksta Rytams būdingų ryškių spalvų ir spindesio, švelnios muzikos skambesio ir būgnų dundėjimo, milžiniškų kaukių ir smilkalų aromato.

Daugiau kaip šimtas žmonių vaidino, dažė, siuvo ir atliko kitokius darbus, kad galėtų suteikti malonumą žiūrovams. Projekto vadovas bei scenarijaus, režisūros, kovinių scenų, dekoracijų ir kostiumų bendraautoris – LNF prezidentas Petras Golovačas, projekto koordinatorius – LNF viceprezidentas Deividas Vaškelis.

Nors tradiciškai Niat–Nam laikomas kovos menu, tačiau ši filosofija moko, kad žmogus turi būti meistras visose srityse. Todėl Lietuvos federacijai būdinga labai plati veikla, kuri neapsiriboja vien kovine sistema: jos nariai sportuoja, šoka, dainuoja, vaidina, piešia, lipdo...

Federacija rengia sveikatingumo paskaitas ir seminarus, organizuoja vasaros stovyklas Lietuvoje ir užsienyje, rengia keliones į Vietnamą, Indiją, Sibirą ir kitus kraštus. Čia sau vietą ir veiklą randa vyras ir moteris, kūdikis ir senolis. Šiuo metu „Jaunajai Šakai“ Lietuvoje priklauso daugiau kaip tūkstantis narių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius