Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 9d. 08:55

Vilčių dar liko: kovą dėl medalių tęsia irkluotojai ir buriuotojai

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė
Vytauto Dranginio/LTOK nuotr. / Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė

Po nesėkmingo Rūtos Meilutytės finalo Lietuvos olimpiečių viltys iškovoti medalius dar tikrai nepalaidotos. Antradienį Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse kovą tęs irkluotojai, buriuotojai, įveikti atrankos barjerą mėgins plaukikai, o krepšininkų laukia akistata su Nigerija.

Irklavimas. Jauniausiam Lietuvos olimpinės delegacijos nariui Armandui Kelmeliui antradienį vėl teks keltis tuoj po penktos ryto – jis pirmas iš mūsų šalies irkluotojų pradės kovą olimpinėje lagūnoje.

8.40 val. Rio de Žaneiro laiku (14.40 val. Lietuvos laiku) startuosiančiame vienviečių valčių ketvirtfinalio antrajame plaukime 18-metis lietuvis sieks patekti tarp trijų greičiausiųjų, gausiančių bilietus į olimpinį pusfinalį.

A.Kelmelio varžovai bus Baltarusijos, Čekijos, Naujosios Zelandijos, Argentinos ir Peru irkluotojai.

„Neįsivaizduoju kaip bus, mačiau, kad varžovai labai stiprūs. Mano ketvirtfinalyje irkluos du pretendentai į aukso medalį, tad plaukimas bus labai sunkus“, – teigė A.Kelmelis. Pretendentais į auksą jis vadiną praėjusių metų pasaulio čempioną, Londono olimpinių žaidynių vicečempioną čeką Ondrejų Syneką ir Londono olimpinių žaidynių čempioną Mahe‘ą Drysdale‘ą iš Naujosios Zelandijos.

Olimpinės žaidynės nesibaigs ir nepatekusiems į pusfinalį sportininkams. Jie pratęs kovą dėl 13-24 vietų.

A.Kelmeliui ketvirtfinalis bus jau trečias startas Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Nes neįveikęs atrankos barjero pirmu bandymu, jis ketvirtfinalį pasiekė per paguodos varžybas, kurios vienai dienai buvo atidėtos dėl pernelyg didelių bangų ir stipraus vėjo.

Vienvietininkei Linai Šaltytei ir porinių dviviečių įguloms – Mildai Valčiukaitei ir Donatai Vištartaitei bei Mindaugui Griškoniui ir Sauliui Ritteriui – jau irgi teko patirti Rio bangų galybę. Bet pavojingos ir sunkios sąlygos nesutrukdė šiems irkluotojams iškart patekti į antrą etapą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Armandas Kelmelis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Armandas Kelmelis

15.40 val. Lietuvos laiku L.Šaltytė ketvirtfinalyje varžysis su Argentinos, Australijos, Baltarusijos, Kinijos ir Airijos sportininkėmis. Ir moterų vienviečių varžybose po tris kiekvieno iš keturių pusfinalių dalyves pateks į pusfinalį, o kitos lenktyniaus dėl 13-24 vietų.

Moterų porinių dviviečių varžybų pirmasis pusfinalis, kuriame startuos M.Valčiukaitė ir D.Vištartaitė, prasidės 16.10 val. Lietuvos laiku. Iššūkį vienoms olimpiados favoričių mes itin galingos Vokietijos, Azijos čempionės Kinijos, pasaulio čempionės Naujosios Zelandijos, pasaulio vicečempionės Graikijos ir JAV įgulos.

Prieš pat olimpines žaidynes į vieną valtį sėdę M.Griškonis ir S.Ritteris pusfinalyje rungsis su Londono olimpinį vicečempioną Romano Battisti turinčia Italijos, Azerbaidžano, Prancūzijos, Vokietijos ir Serbijos komandomis. Šio plaukimo startas – 16.40 val. Lietuvos laiku.

Po tris greičiausias valtis keliaus į pagrindinį finalą, o kitos šešios varžysis B finale dėl 7-12 vietų.

Kaip ir ankstesnėmis dienomis, irkluotojams Rio de Žaneire gali tekti kovoti ne tik su varžovais, bet ir su bangomis.

„Sąlygos pirmą dieną buvo tragiškos. Žiūrovams gal ir įdomu, kai kokia valtis apsiverčia, bet sportininkams tai nėra malonu, kyla traumų pavojus. Atletai ketverius metus ruošiasi svarbiausiam startui, o tokios sąlygos gali viską nubraukti. Džiaugiamės, kad mums pavyko išvengti nemalonių netikėtumų“, – teigė Lietuvos irklavimo rinktinės vyriausiasis treneris Mykolas Masilionis.

Vėjas sujaukė ne tik varžybų, bet ir pratybų grafiką – jos taip pat buvo atidėtos dėl stipraus bangavimo. Teko stoti į eilės prie specialių irklavimo treniruoklių. „Kaimelyje yra 16 treniruoklių, bazėje prie kanalo – dar 30. O irkluotojų – keli šimtai. Tai ne visada buvo galimybė norimu laiku pasitreniruoti. Kas pirmesnis, tas gudresnis. Tie nesklandumai visus išmušė iš vėžių“, – teigė M.Masilionis.

Vytauto Dranginio/LTOK nuotr./Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris
Vytauto Dranginio/LTOK nuotr./Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris

Buriavimas. Antradienį Gloria marinoje varžybas po itin permainingos pirmos dienos pratęs ir Lietuvos buriuotojai.

Gintarės Scheidt nuo 19.05 val. Lietuvos laiku laukia du plaukimai „Laser Radial“ klasėje, o burlentininkas Juozas Bernotas prie starto linijos stos tris kartus, pirmą – 19.30 val. Po pirmos dienos abu jie užima 21-ąją vietą, bet šioje pozicijoje atsidūrė skirtingu keliu.

G.Scheidt po pirmos varžybų dienos buvo susikrimtusi, nors buriavo labai gerai. Jos nuotaiką ir vietą turnyro lentelėje sugadino viena klaida pirmame plaukime.

Lietuvė nelaiku vos metru buvo perkirtusi nematomą starto liniją ir už tai buvo diskvalifikuota. Teisėjai kažkodėl nepranešė buriuotojai apie taisyklių pažeidimą ir ji plaukė iki finišo, kurį kirto antra. O antrajame plaukime G.Scheidt pranoko visas konkurentes ir į krantą parplaukė jausdamasi varžybų lydere.

Tik grįžusi ji sužinojo apie teisėjų skirtą bausmę. „Paprastai teisėjai jau iki pirmojo trasos ženklo praneša, ar sportininkas nepažeidė starto taisyklės ir yra diskvalifikuojamas. Tačiau man nieko neparodė, todėl plaukiau iki finišo. Buvau rami. Tad žinia apie neįskaityta pirmo plaukimo rezultatą man buvo siurprizas“, – krimtosi 2008 m. olimpinė vicečempionė.

Taškai buriavime skaičiuojami sudedant užimtas vietas. Kas turi mažiau taškų, t.y. daugiau aukštesnių vietų, tas ir pirmauja.

Dabar Gintarės sąskaitoje – 39 taškai. 1 – už laimėtą antrą plaukimą ir 38 – už nesėkmingą pirmą. Tiesa, jei pavyks sėkmingai baigti likusius aštuonis etapus, taškų kraitis smarkiai sumažės, nes skaičiuojant galutinius rezultatus, pasiektus iki medalių lenktynių, prasčiausias rezultatas neįskaitomas.

„Dabar reikės plaukti labai atsargiai. Nes čia tikrai sudėtingos sąlygos ir per likusius aštuonis plaukimus visąlaik būti priekyje bus labai sunku. Nes tas vienintelis atmetamas rezultatas jau panaudotas. Tai prideda daugiau įtampos. O šiandien labai pasitikėjau savimi“, – neslėpė buriuotoja.

Praėjusiais metais būtent Gloria marinos akvatorijoje G.Scheidt laimėjo ikiolimpinę bandomąją regatą. Atrodytų, kad šie vandenys puikiai pažįstami už Brazilijos buriavimo legendos Roberto Scheidto ištekėjusiai lietuvei. Tačiau Gintarė paprieštaravo. „Kitiems akvatorija daug geriau pažįstama, nes jie čia nuolat treniruojasi, dvejus ar trejus metus beveik gyvena čia. O mes turime šeimą, todėl negalime čia dažnai būti. Šiemet į olimpinę mariną buvau atvažiavusi gal tris kartus“, – teigė Lietuvos sportininkė, su vyru ir dviem sūnumis gyvenanti Itallijoje.

Vytauto Dranginio nuotr./Gintarė Scheidt
Vytauto Dranginio nuotr./Gintarė Scheidt

J.Bernoto sąskaitoje po trijų plaukimų – 59 taškai. Arba, atmetus prasčiausia pasirodymą antrame etape, kuriame jis buvo 23-ias, 36. Pirmame plaukime 27 metų lietuvis buvo 19-tas, trečiame – 17-as.

„Pirmą dieną netrūko streso. Nespėjau iki galo susipažinti su akvatorija, buvo nemažai siurprizų, šiek tiek trūko greičio. Pradžioje trūko vėjo, po to vėjo nebetrūko, bet trūko sėkmės. Tikiu, kad kitomis dienomis bus tik geriau“, – sakė sportininkas, prieš ketverius metus Londono olimpinėse žaidynėse užėmęs 12-ąją vietą.

Plaukimas. Į olimpinio baseino vandenis antradienį ners du lietuviai. 19.14 val. Lietuvos laiku 100 m laisvuoju stiliumi rungties atrankoje startuos Simonas Bilis, o 20.05 val. dėl bilieto į pusfinalį 200 m distancijoje krūtine kovos Giedrius Titenis. Jų užduotis – patekti tarp 16-os greičiausųjų.

„Visus metus pagrindinį dėmesį jis skyrė savo tikslams. Pirmasis tikslas buvo iškovoti kelialapį į Rio olimpiadą. Tai jis pasiekė per olimpinę atranką Kanadoje. Antrasis tikslas – patekti į žaidynių finalą. Dabar Simonas siekia antrojo tikslo. Viso proceso metu sportininkas buvo nusiteikęs teigiamai. Kasdien jis dirba sunkiai ir uoliai. Jei varžybų dieną Rio jis bus stiprus psichologiškai, gali pasiekti savo tikslus”, – prieš olimpines žaidynes sakė lietuvį JAV treniruojantis Toddas DeSorbo.

S. Bilio Rio de Žaneire dar laukia ir 50 m laisvuoju stiliumi rungtis bei 4x100 m kombinuota esatafetė.

Estefetėje varžysis ir G.Titenis, likęs už finalo borto 100 m rungtyje krūtine. Įveikti atrankos ir pusfinalio barjerą antradienį jis mėgins dvigubai ilgesnėje distancijoje.

„Visų plaukikų tikslai, tokie kaip ir ankščiau – pusfinalis. Čia olimpinės žaidynės, rezultatai nenuspėjami, lemtinga yra net mažiausia klaida, todėl į priekį reikia eiti nuosekliai“, – prieš antradienio varžybas aptakiai kalbėjo Lietuvos plaukikų treneris Žilvinas Ovsiukas.

Alfredo Pliadžio/LTOK nuotr./Giedrius Titenis žengė į pusfinalį
Alfredo Pliadžio/LTOK nuotr./Giedrius Titenis žengė į pusfinalį

Krepšinis. Labai svarbia pergale prieš Braziliją (82:76) olimpinį turnyrą pradėjusi Lietuvos krepšinio rinktinė antradienį Rio de Žaneire žais su B grupės autsaidere laikoma Nigerija. Ji pirmose rungtynėse beviltiškai pralaimėjo Argentinai (66:94).

Tačiau lietuviai neskuba iš anksto švęsti pergalės. „Jie labai daug keičiasi ginamaisiais. Bus daug situacijų, kai bus nelygiaverčių pasikeitimų. Reikės tas situacijas išnaudoti. Turėjome labai gerą pamoką žaisdami su Brazilija. Ir tai mums padės su Nigerija,“ – sakė Lietuvos rinktinės trenerio asistentas Gintaras Krapikas.

Lietuvos ir Nigerijos dvikova prasidės, kai Lietuvoje jau bus 1 val. nakties.

Alfredo Pliadžio nuotr./Jonas Valančiūnas
Alfredo Pliadžio nuotr./Jonas Valančiūnas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Išskirtinėje Klaipėdos vietoje benamis surentė ir nuomoja apartamentus varguoliams

Aktualu

J.Petrauskienė apie rezultatus įvedus etatinį: kai kur mokyklos – rinkimų „įkaitės“

Aktualu

Mykolo Majausko apkaltos klausimą Seimas atidėjo kitam posėdžiui

Aktualu

Dėl grasinimų D.Šakalienei – kreipimasis į prokuratūrą

Aktualu

A.Merkel ragina kurti „realią, tikrą“ Europos armiją

Aktualu

Keliolika parlamentarų buriasi į D.Trumpo draugų grupę

Aktualu

VRK nusprendė, kad socialdemokratų pažeidimai – šiurkštūs, partija neteko 0,5 mln. eurų

Aktualu

I.Strazdauskaitės nužudymo byla aptverta tylos siena: liko apklausti 12 liudytojų

Aktualu

Aiškinosi parlamentarams dėl reklamos apie moteris: visi žodžiai – realios citatos

Vardai

Ieva Zasimauskaitė atšaukė „Eurovision afterparty“: „Matyt, esu per jauna organizuoti koncertus“

Mokslas.IT

Pro Žemę neįtikėtinu greičiu lekia „tamsiosios medžiagos uraganas“

Ar kada nors pagalvojote, kad siūlydamas materialinę dovaną gydytojui jį žeminate, žeidžiate jo orumą?

Sportas

Vunderkindu vadinamas lietuvis drebina Angliją – pešasi elitiniai klubai

Verslas

Studijos Didžiojoje Britanijoje lietuviams gali pabrangti dėl reformos gimtinėje

Pasaulis kišenėje

Ką daryti su Fabijoniškėmis: pavyzdys iš Pietų Afrikos

Vardai

Monika Šedžiuvienė jau pasvajoja apie vestuves su nauja meile: „Sakė pasipirš, kai išsiskirsiu“

24sek

Kosminis krepšinis Kinijoje – D.Motiejūnas gerino karjeros rekordus

Verslas

Ekspertai: valdžios siūlomos kainų mažinimo priemonės jų nesumažins

Aktualu

Šiauliuose dingo 15-metė Nerilė Žilevičiūtė

24sek

Kas laukia LaMelo? LaVaro nuotykis Lietuvoje sūnui gali kainuoti brangiai

Naujienos

Aktualu

Išskirtinėje Klaipėdos vietoje benamis surentė ir nuomoja apartamentus varguoliams

Aktualu

Dėl grasinimų D.Šakalienei – kreipimasis į prokuratūrą

Aktualu

Mykolo Majausko apkaltos klausimą Seimas atidėjo kitam posėdžiui

Aktualu

E.Macrono pėdomis: A.Merkel irgi paragino kurti Europos armiją

Aktualu

Keliolika parlamentarų buriasi į D.Trumpo draugų grupę

Aktualu

J.Petrauskienė apie rezultatus įvedus etatinį: kai kur mokyklos – rinkimų „įkaitės“

Aktualu

VRK nusprendė, kad socialdemokratų pažeidimai – šiurkštūs, partija neteko 0,5 mln. eurų

Vardai

Naomi Campbell kalėdinėje fotosesijoje įsiamžino su 67-erių mama: atrodo tarsi bendraamžės

Aktualu

I.Strazdauskaitės nužudymo byla aptverta tylos siena: liko apklausti 12 liudytojų

Aktualu

Aiškinosi parlamentarams dėl reklamos apie moteris: visi žodžiai – realios citatos

Vardai

Ieva Zasimauskaitė atšaukė „Eurovision afterparty“: „Matyt, esu per jauna organizuoti koncertus“

Ar kada nors pagalvojote, kad siūlydamas materialinę dovaną gydytojui jį žeminate, žeidžiate jo orumą?

Mokslas.IT

Pro Žemę neįtikėtinu greičiu lekia „tamsiosios medžiagos uraganas“

Sportas

Vunderkindu vadinamas lietuvis drebina Angliją – pešasi elitiniai klubai

Verslas

Studijos Didžiojoje Britanijoje lietuviams gali pabrangti dėl reformos gimtinėje

Vardai

Monika Šedžiuvienė jau pasvajoja apie vestuves su nauja meile: „Sakė pasipirš, kai išsiskirsiu“

24sek

Kosminis krepšinis Kinijoje – D.Motiejūnas gerino karjeros rekordus

Aktualu

Tarptautiniai investuotojai atranda Šiaulius

Deuce

Londone – totalus Kevino Andersono dominavimas prieš K.Nishikorį

Aktualu

Ieškomas Makedonijos buvęs lyderis prašo prieglobsčio Vengrijoje

Vardai

Ypatingos

04:06
09:17

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką