Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus paplūdimio tinklinio aikštyną nuo vandalų saugo signalizacija

Aikštelė prie Baltojo tilto
Alfredo Pliadžio nuotr. / Aikštelė prie Baltojo tilto
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Ne vienerius metus skundęsi, kad neturi kur žaisti, paplūdimio tinklininkai pagaliau rado vietą po saule. Vilniuje ir Klaipėdoje įrengtuose „Credit24“ arenos aikštelių kompleksuose paplūdimio tinklinį gali žaisti ir mėgėjai, ir profesionalai.

Sostinėje prieš metus pradėtos paplūdimio tinklinio aikštyno statybos baigtos. Miesto centre prie Baltojo tilto įrengtos šešios tinklinio aikštelės.
 
Iš viso į aikštyną investuota apie 350 tūkst. litų. Darbai virė paplūdimio tinklinio klubo „Ausma“, kuriam vadovauja Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Marius Vasiliauskas, iniciatyva.
 
„Šioje teritorijoje pirmieji stulpai buvo sukalti prieš 4–5 metus. Bet viskas buvo kreiva, bet kaip. Reikėjo nemažai investuoti, kad sudarytume tokias sąlygas, kokios yra dabar, todėl praėjusių metų liepą su savivaldybe pasirašėme ilgesnės nuomos sutartį (trejų metų su galimybe pratęsti dar metams) ir galėjome sutvarkyti šią vietą. Investavome klubo rėmėjų lėšas ir beveik baigiame pernai pradėtus darbus. Taip laimėjo ir tinklinis, ir savivaldybė, nes jaunimas sportuoja, žmonės – užsiėmę“, – pasakojo M.Vasiliauskas.
 
Tinklinio aikštynas veikia nuo 8 iki 23 valandos. Norint pažaisti – daug nereikia. Užtenka paskambinti ir užsiregistruoti. Žaisti galima nemokamai, išskyrus tuo atveju, jei po treniruotės norite suprakaitavusį kūną aplieti vandeniu. Prie aikštelių įrengti dušai, tualetai, vyrų ir moterų persirengimo kambariai. Šeimininkai ima mokestį tik už vandenį.
 
„Ar reikia laukti eilėje, priklauso nuo to, kurią valandą norite žaisti. Vakare ir dieną surasti laisvo laiko labai sunku, nes šešių aikštelių tokiam miestui kaip Vilnius yra labai mažai. Pavyzdžiui, Berlyne vienoje vietoje yra po kelias dešimtis aikštelių“, – sakė M.Vasiliauskas.
 
Aikštyno šeimininkai daug dėmesio skiria aikštelių apsaugai. Darbo metu darbuotojai patys prižiūri aikšteles, o naktį įjungiama signalizacija, veikia vaizdo kameros. „Mes patys labai saugome savo turtą. Yra buvę apipaišymų, bet rimtų problemų neturėjome“, – džiaugėsi M.Vasiliauskas.

Smėlis į aikštyną „Credit24“ vežamas iš Anykščių. Federacijos vadovo teigimu, specialios priežiūros jam nereikia.
 
„Domėjausi, kaip lauke smėlis turi būti prižiūrimas. Specialių nurodymų nėra. Užtenka, kad būtų švaru, gražu ir tvarkinga“, – sakė M.Vasiliauskas.
 
Šiomis dienomis aikštyne vyksta pirmą kartą Lietuvoje rengiamas Europos paplūdimio tinklinio jaunimo (iki 18 metų) čempionatas, kuriame varžosi po 24 vaikinų ir merginų komandas iš 28 valstybių.
 
Žiemą varžyboms besirengiančios rinktinės ir mėgėjiškai žaisti norintys paplūdimio tinklinio gerbėjai taip pat nelieka nuskriausti. Vilniaus Žirmūnų mikrorajone įsikūręs uždaras paplūdimio tinklinio aikštynas. Vasarą jame žmonės susirenka tik tada, jei lyja lietus, tačiau šaltuoju metų laiku čia sunku rasti vietos.
 
„Žiemą kažkur reikia sportuoti. Vis dėlto tinklinis yra olimpinė sporto šaka. Turbūt nėra valstybės, kuri neturėtų uždaro paplūdimio tinklinio aikštyno. Mes paskutiniai, bet vis tiek vejamės“, – sakė M.Vasiliauskas.
 
Tiesa, uždaroje aikštelėje sportuoti vien noro nepakanka. Dėl šildymo ir elektros sąnaudų aikštelė yra mokama. Nepaisant to, uždarame aikštyne, kaip ir aikštelėse prie Baltojo tilto, žmonių niekada netrūksta.
 
Faktai ir skaičiai
* Žaisti aikštyne prie Baltojo tilto „Credit24“ nieko nekainuoja. Šeimininkai ima mokestį tik už naudojimąsi dušu.
* Uždaro paplūdimio tinklinio aikštyno nuomos kainos:
Pirmadienis – penktadienis
 8.00–10.00 val. – 60 Lt.
 10.00–17.00 val. – 60 Lt.
 17.00–23.00 val. – 60 Lt.
Šeštadienis – sekmadienis
8.00–23.00 val. – 60 Lt.
* Žemė prie Baltojo tilto išnuomota trejiems metams su galimybe pratęsti dar metams.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką