2023 09 11

Vilniaus rajone pagerintas 12 metų senumo Lietuvos šaudymo iš lanko rekordas

Savaitgalį Pagiriuose surengtos tarptautinės šaudymo iš lanko varžybos „V. Černiausko taurė“. Šios varžybos buvo ir ketvirtasis Lietuvos lankininkų federacijos (LLF) taurės etapas, po kurio paaiškėjo ir viso sezono laureatai, rašoma pranešime spaudai.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Organizatorių nuotr.

Šaudymo iš lanko sezono lauke finiše užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas. Komandinėse skriemulinių lankų varžybose šalies rekordą pagerino Utenos lankininkų klubo (ULK) trio – Jonas Grigaravičius, Marius Grigaravičius ir Justinas Kosteckas. Jie atkrintamosiose varžybose, pusfinalyje 233:211 nugalėjo „Alytupio-Žaliojo lanko“ komandą.

233 taškai iš 240 galimų yra net septyniais taškais geresnis rezultatas negu ankstesnis Lietuvos rekordas, kuris nuo 2011 metų priklausė Mindaugui Baranauskui, Valerijui Denisovui ir Tomui Liekiui.

Nepaisant įspūdingo pusfinalio, finale vyko itin dramatiška kova. Utenos lankininkų klubas tik minimaliu skirtumu 223:222 nugalėjo Lankininkų sporto klubą (LSK) ir iškovojo aukso medalius.

Įdomi kova vyko ir individualiose skriemulinių lankų varžybose. Čia finale tradiciškai susitiko šeimyninis Jono ir Mariaus Grigaravičių duetas. Šįkart pergalę 142:134 iškovojo sūnus J. Grigaravičius, kuris tuo pačiu iškovojo ir LLF taurę.

„Vilniuje sekėsi neblogai. Rezultatas galėjo būti ir geresnis. Žinau, kad su geromis oro sąlygomis galėjau pasirodyti geriau. Išlaikyti formą iki rudens nebuvo sunku, nes treniravausi kiekvieną darbo dieną, - mintimis dalinosi J. Grigaravičius. – Prieš komandines varžybas minčių apie Lietuvos rekordą nebuvo, bet prasidėjus pusfinaliui ir iššovus pirmas dvi serijas, supratau, jog galime pagerinti rekordą. Visi komandos draugai šaudė nepriekaištingai ir mums pavyko užfiksuoti šalies rekordą.“

J. Grigaravičiui šis sezonas buvo išties įsimintinas. Jis šiemet tapo pirmuoju lietuviu, iškovojusiu pasaulio jaunių čempionato medalį, laimėjo visas suaugusių varžybas Lietuvoje, pagerino net šešis Lietuvos rekordus. Taip pat jis dalyvavo Europos žaidynėse. „Ačiū visiems, kas manimi tikėjo ir ačiū treneriui tėčiui už žinias ir kantrybę“, - dėkojo J. Grigaravičius.

Organizatorių nuotr./Varžybų akimirka

Akistatoje dėl trečiosios vietos Giedrius Kavaliauskas 139:137 įveikė Žydrūną Karpavičių.

Vyrų olimpinių lankų varžybose Pagiriuose triumfavo Modestas Šliauteris, finale 6:0 įveikęs Adamą Krulį. M. Šliauteris užtikrintai tapo LLF taurės laimėtoju. Kovoje dėl trečiosios vietos Ramūnas Kašėta 6:2 pranoko Domantą Šulioką.

Moterų olimpinių lankų grupėje nugalėtoja tapo sezono lyderė Paulina Ramanauskaitė, finale 6:2 įveikusi Kristiną Abromavičienę. Trečiąją vietą užėmė Julija Barkauskaitė.

Vyrų paprastųjų lankų grupėje nugalėjo Artūras Jacevičius. Jis finale 6:2 nugalėjo Audrių Račkauską. Trečiąją vietą užėmė Viktoras Kosteckas, kuris išsaugojo lyderio poziciją bendroje įskaitoje bei iškovojo LLF taurę.

Moterų paprastųjų lankų varžybose vyko itin dramatiška kova. LLF taurės laimėtoja sprendėsi paskutinio etapo finale, nes Halina Radvilienė ir Lolita Zaliauskienė turėjo po trijų etapų po lygiai taškų. Jos Pagiriuose pateko į finalą, kuriame po tikro trilerio 6:4 triumfavo „Strėlės“ atstovė L. Zaliauskienė.

Trečiąją vietą paskutiniame etape užėmė Ieva Puodžiūtė („Strėlė“).

Ilgųjų ir tradicinių lankų varžybose nugalėjo Vlaidmiras Mosinas, antrąją vietą užėmė Edvardas Čepanonis, trečiąją – Aleksas Budinas.

Komandinėse varžybose pirmąsias vietas taip pat užėmė „Kauno lankininkai“ (vyrai, olimpiniai lankai), „Klaipėdos lankininkai“ (moterys, olimpiniai lankai), „Vajetau“ (vyrai, paprasti lankai), „Kauno lankininkai“ (moterys, paprasti lankai) ir „Strėlė“ (vyrai, ilgieji lankai).

Varžybas Vilniaus rajone organizavo šaudymo iš lanko centras „Strėlė“.