TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus tikslas – sporto gimnazija

Ritas Vaiginas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Ritas Vaiginas
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Vilnius reorganizavo visą miesto sporto sistemą ir trūksta vieno kertinio dalyko – sporto gimnazijos, kuria siekia tapti Fabijoniškių vidurinė mokykla. Panevėžyje ir Šiauliuose jau veikia sporto vidurinės mokyklos. Pasak premjero Algirdo Butkevičiaus, tokių mokyklų Vyriausybės planuose iš viso yra numatytos penkios. Trečioji tokio profilio mokykla turėtų atsirasti Marijampolės regione, o dėl kitų dviejų kol kas vyksta diskusija. Jos galbūt bus atidarytos Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje.

Didelis premjero noras – kad tose sporto vidurinėse mokyklose būtų rengiami ne tik rekordininkai, būsimieji olimpiečiai, bet jose turi būti ir rimtai žiūrima į mokslą, nes be gerų žinių neišaugs ir didelio meistriškumo sportininkai.

Prieš porą metų renovavome Fabijoniškių vidurinės mokyklos stadioną ir šiandien mieste turime vieną geriausių dirbtinės dangos futbolo aikštę, atitinkančią UEFA dviejų žvaigždučių arba antros kategorijos reikalavimus.

Kaip sporto vidurinės mokyklos problema sprendžiama Vilniuje, kuriame šiemet įvyko sporto mokyklų reorganizacija? Pasak Vilniaus savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojo Rito Vaigino, kartu reorganizuota ir visa miesto sporto sistema.

„Prieš porą metų įkūrėme VŠĮ „Sveikas miestas“, kuriai savivaldybės sprendimu skirta 600 tūkst. Lt dotacija ir kuri organizuoja masinius sporto renginius, sporto muges, kviečia vilniečius mėgėjiškai sportuoti. Šioje sporto reorganizavimo grandinėje trūksta vieno kertinio dalyko – sporto gimnazijos. Šia linkme ir dirbame“, – sako R. Vaiginas.

– Į kurią mokyklą krypsta vilniečių akys?

– Į Fabijoniškių vidurinę mokyklą. Joje prieš porą metų renovavome stadioną ir šiandien mieste turime vieną geriausių dirbtinės dangos futbolo aikštę, atitinkančią UEFA dviejų žvaigždučių arba antros kategorijos reikalavimus.

Mokykla siekia gauti sporto gimnazijos statusą, intensyviai dirbame su Švietimo ir mokslo ministerija ir, manau, artimiausiu metu mes tą įsiteisinsime. Jeigu kalbėti švietimo terminais, tai būtų ilgoji gimnazija, t. y nuo pirmos iki dvyliktos arba nuo ketvirtos iki dvyliktos klasės, kurios būtų vienoje vietoje, o neišskirstytos į progimnaziją kaip pradinukai.

Yra šioks toks neatitikimas su švietimo įstatymu, nes ilgųjų gimnazijų nėra numatyta arba tik išimties atveju ji gali būti. Mūsų noras – kad atsirastų ta sporto gimnazija, ir kad kiekvienoje amžiaus grupėje, tarkime, nuo ketvirtos klasės iki dvyliktos klasės, būtų po vieną specializuotą sporto klasę.

Vilnius nesiskundžia vaikų mažėjimu. Sostinėje vaikų ir gyventojų skaičius didėja, todėl nėra reikalo turėti atskirą bendrabutį mokiniams apgyvendinti. Mums labai patogu, kai vaikai gyvena pas tėvus šeimose ir yra jų prižiūrimi, turi atskirą grafiką, lankydami mokyklą. 

Jeigu, sakykim,  ketvirtokų yra trys klasės, tai viena iš jų turėtų būti sporto. Ir taip – iki dvyliktos klasės. Šitas mūsų modelis skiriasi nuo jau atgaivintų ir jau veikiančių sporto gimnazijų Panevėžyje ir Šiauliuose, kurios grįžo į tą modelį, kuris veikė sovietiniais laikais: vaikai suvežami iš visų aplinkinių rajonų ir kartu gyvena viename bendrabutyje, mokosi vienoje mokykloje ir pagal atskirą grafiką treniruojasi.

– Fabijoniškių vidurinėje mokykloje nėra bendrabučio, tad kur bus apgyvendinti  mokiniai, sukviesti iš visos Lietuvos?

– Vilnius nesiskundžia vaikų mažėjimu. Sostinėje vaikų ir gyventojų skaičius didėja, todėl nėra reikalo turėti atskirą bendrabutį mokiniams apgyvendinti. Mums labai patogu, kai vaikai gyvena pas tėvus šeimose ir yra jų prižiūrimi, turi atskirą grafiką, lankydami mokyklą. Sporto gimnazijoje pagrindinis dėmesys specializuotų klasėse bus skiriamas kūno kultūrai ir sportui.

Jeigu artimiausiu metu įgyvendinsime sporto gimnazijos statusą, būsime padarę didžiulį darbą, kuris nebuvo padarytas per visus 24 nepriklausomybės metus. Reformavome ir reorganizavome ne tik sporto mokyklas, bet ir visą Vilniaus sportą, todėl viliamės, kad Vilniaus Fabijoniškių vidurinė mokykla turėtų tapti sporto gimnazija.   

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Tikslas Vilnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką