Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 12d. 17:58

Vilniuje oficialiai pristatyta „Staki-Baltik vairas“ komanda

„Staki-Baltik vairas“ komanda
Tomo Gaubio nuotr. / „Staki-Baltik vairas“ komanda

Antradienį Vilniuje, Kūno kultūros ir sporto departamente buvo oficialiai pristatyta pirma lietuviška dviračių sporto komanda „Staki-Baltik vairas“. Į pristatymą komanda atvyko pilnos sudėties, taip pat dalyvavo komandos rėmėjai, Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Romualdas Bakutis ir generalinė sekretorė Rasa Ališauskienė.

Susirinkusiems žiniasklaidos atstovams komandos direktorius Deividas Vileniškis ir sporto direktorius Marius Bernatonis pristatė komandos siekius ir artimiausius planus, rašo cycling.lt

Komandos pagrindą sudaro keli patyrę dviratininkai, likusi dalis jauni arba tik šiais metais į vyrų grupę perėję perspektyviausi Lietuvos dviratininkai.

„Pirmas mūsų tikslas yra tapti tikra komanda, kuri dirbtų kaip laikrodis, o antroje sezono pusėje manau pasispardysime ir parodysime pasauliui, ką mes galime“, – sakė D.Vileniškis.

Vienu pagrindiniu komandos dviratininku pirmame sezone turėtų tapti alytiškis Airidas Videika. Jaunasis sprinteris neblogus rezultatus jau yra parodęs treke, o didžiąją dalį 2015 metų sezono lenktyniavo kartu su Tomu Vaitkumi.

Komandos vadovai taip pat išskyrė dar keturis dviratininkus. Trys iš jų tai labiau patyrę ir jau rimtų startų turėję dviratininkai. Tai – 2014 metų Lietuvos plento čempionas Paulius Šiškevičius, tais pačiais metais sidabrą pelnęs Darijus Džervus ir kelis metus belgų komandoms atstovavęs Martynas Maniušis. Ketvirtasis Gintras Svetikas, mažiausias ir lengviausias komandos dviratininkas turėtų tapti lyderiu kalnuotose etapuose.

2016 metų sezoną komanda pradės treniruočių stovykloje Ispanijoje, o pirmosios varžybos kovo 4 dieną numatytos Alžyre. Komandos pagrindiniais startais turėtų tapti 2.1 kategorijos lenktynės Azarbaidžane, taip pat 2.1 „Tour of Estonia“, „Baltic Chain Tour“ (2.2) ir Lietuvos čempionatas.

„Kadangi mes esame nauja komanda pati pradžia mums bus labai sunki, bet pagal taškus tarp kontinentinių komandų norėtume būti pirmame šimtuke (2015 metais UCI buvo registruotos 179 trečiojo diviziono komandos), o dviejų trijų metų bėgyje yra tikslas dalyvauti pasaulio čempionate komandinėse lenktynėse“, – apie planus pasakojo M.Bernatonis.

Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas R.Bakutis teigė, kad ši komanda uždarys tą tarpą, kuris žiojosi tarp jaunių grupės ir profesionalių dviratininkų.

„Dabar kas atsitiko tai yra unikali situacija, kuomet dviračių sporto piramidė yra pilnai užpildyta“, – džiaugėsi LDSF prezidentas.

„Staki-Baltik vairas“ 2016 metų sudėtis: Darijus Džervus, Paulius Šiškevičius, Martynas Maniušis, Airidas Videika, Mykolas Račiūnas, Venantas Lašinis, Jurgis Vainoras Taučius, Jonas Ališauskas, Gintaras Svetikas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką