Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 7d. 12:13

Vilniuje – tradicinis tarptautinis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“

Vilniaus maratonas
Organizatorių nuotr. / Bėgimas

Sausio 10-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Vilniuje vyks XVIII tradicinis tarptautinis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas žuvusiems už Lietuvos laisvę kovotojams atminti.

Jau aštuonioliktąjį kartą sostinės gatvėmis vyksiančiame bėgime dalyvaus visų šalies regionų atstovai, svečiai iš užsienio. Bėgime taip pat startuos kariai iš Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokyklos, Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, Generolo leitenanto Motiejaus Pečiulionio arsenalo, Krašto apsaugos savanorių pajėgų. Kaip ir kiekvienais metais bėgime dalyvaus ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai.  

Bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ pirmą kartą buvo surengtas 1992 metais ir vyksta kasmet. Šia gražia tradicija pagerbiamas Loretos Asanavičiūtės, Virginijaus Druskio, Dariaus Gerbutavičiaus, Rolando Jankausko, Rimanto Juknevičiaus, Alvydo Kanapinsko, Algimanto Petro Kavoliuko, Vytauto Koncevičiaus, Vido Maciulevičiaus, Tito Masiulio, Alvydo Matulkos, Apolinaro Povilaičio, Igno Šimulionio, Vytauto Vaitkaus atminimas.

Prieš bėgimą, kuris startuos nuo Antakalnio kapinių, renginio dalyviai pagerbs žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kovotojų atminimą – prie Laisvės gynėjų kapų bus surengta gėlių padėjimo ceremonija.  

Devynių kilometrų ilgio bėgimo finišas – prie Televizijos bokšto. Bėgimo trasa nusidrieks Kuosų, Jūratės, L. Sapiegos, Antakalnio, Šeimyniškių gatvėmis, Konstitucijos prospektu, Narbuto gatve, Laisvės prospektu, L. Asanavičiūtės, A. Kavoliuko, Sausio 13-osios gatvėmis.

Bėgimo schema
Bėgimo schema

Pagarbos bėgimas – nėra varžybos, kuriose siekiama išaiškinti nugalėtojus ir prizininkus. Į jį siekiama pritraukti kuo gausesnį šalies ir užsienio atstovų ir taip kartu su visa Lietuva nusilenkti žuvusių mūsų tautos didvyrių atminimui.

Paprastai bėgime dalyvauja apie 3000 asmenų.  Iki šiol gausiausias dalyvių skaičiumi buvo 2001 m. vykęs bėgimas – į jį buvo susirinkę 3503 dalyviai. Bėgimo organizatoriai ir rėmėjai yra įsteigę prizus gausiausiai bėgime dalyvausiantiems  kolektyvams, prizinių vietų nugalėtojams, jauniausiems ir vyriausiems abiejų lyčių dalyviams. Bėgimo dalyviams, sėkmingai įveikusiems visą nuotolį, bus įteikiami atminimo medaliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką