TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Virgilijų Alekną LTOK prezidentu nori matyti garsiausi šalies sportininkai

Virgilijus Alekna
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Virgilijus Alekna
Šaltinis: 15min
0
A A

Devynių šalies sporto federacijų vadovai bei olimpiniai, pasaulio ir Europos čempionai bei prizininkai pirmadienį kreipėsi atviru laišku, spalio mėnesį įvyksiančiuose Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) rinkimuose žadėdami savo paramą disko metiko karjerą užbaigusiam Virgilijui Aleknai.

„Paradoksalu, bet didžiulė Londono olimpinių žaidynių sėkmė atskleidė ir nelinksmas Lietuvos sporto realijas: olimpiniai čempionai ir prizininkai treniruojasi sudėtingomis, o kartais net apgailėtinomis sąlygomis, yra priversti vykti į pratybas svetur ir neretai įtikinėti save atsispirti kitų valstybių, norinčių, kad atletai atstovautų joms, vilionėms.

Vertiname nepriklausomos Lietuvos Olimpinio sąjūdžio veiklą, jo lyderių pasiaukojimą ir atsidavimą. Nueitas ilgas ir prasmingas kelias, Lietuvos žmonėms dovanojęs daug brangių momentų – istorinių pergalių, pastangų ir geležinės valios pavyzdžių“, – sakoma laiške.

Tuo pačiu teigiama, jog atėjęs laikas naujam impulsui, kuris atverstų naują, modernų, novatorišku požiūriu pagrįsta puslapį olimpinio judėjimo bei viso Lietuvos sporto istorijoje.

„Vieningai manome, kad nauju Olimpinio sąjūdžio vedliu turėtų tapti asmenybė, savyje išgyvenusi Olimpinių žaidynių dvasią, gebėjusi ne kartą lemiamais momentais įrodyti savo dvasios ir kūno stiprybę bei turinti autoritetą sporto ir šalies gyvenime. Tai svarbios permainos, paliesiančios kiekvieną iš mūsų, todėl reiškiame viltį, jog prie Komiteto vairo stos ne žmogus iš šalies, o Lietuvos ir užsienio sporto bendruomenių pagarbą pelniusi asmenybė, puikiai išmananti sportą.

Šiuo laišku, mes, žemiau pasirašę Lietuvos olimpiniai, pasaulio bei Europos čempionai ir prizininkai, didžiausių Lietuvos sporto organizacijų vadovai, tikime, kad olimpinis, pasaulio ir Europos čempionas Virgilijus Alekna, kuriuo tiki visi – sportininkai, sporto aistruoliai, treneriai ir Lietuvos sporto visuomenė – yra tinkamiausias žmogus Lietuvos olimpinės istorijos tąsai bei sporto ateičiai. Mes remiame ir pasisakome už Virgilijų Alekną, kaip naują Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentą.

V. Alekna visuomenės ir sporto bendruomenės pagarbą bei pasitikėjimą užsitarnavo darbu bei savo, kaip puikaus žmogaus ir didžio sportininko, reputacija. Kartu su juo atstovaudami Lietuvai tarptautinėse varžybose, turėjome progą ne kartą įsitikinti, kad V.Alekna yra gerbiamas ir užsienio šalių sportininkų, ir trenerių, ir delegacijų vadovų. Taip pat manome, kad įgytas išsilavinimas ir sukaupta patirtis leis V. Aleknai deramai atlikti LTOK prezidento pareigas, atstovauti Lietuvos olimpiečių interesams tarptautiniu lygiu“.

Tarp laišką pasirašiusių olimpinių, pasaulio ir Europos čempionų bei prizininkų:

Arvydas Sabonis
Andrejus Zadneprovskis
Mindaugas Mizgaitis
Laura Asadauskaitė
Rimantas Bagdonas
Ana Ambrazienė
Vilhelmina Bardauskienė
Nijolė Medvedeva
Česlovas Jezerskas
Vladas Garastas
Austra Skujytė
Remigijus Valiulis
  
Lietuvos sporto federacijų ir organizacijų vardu laišką pasirašė:

Eimantas Skrabulis, Lietuvos lengvosios atletikos federacija;
Mindaugas Balčiūnas, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius;
Rolandas Dovidaitis, Lietuvos golfo federacijos prezidentas;
Viktoras Majauskas, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidentas;
Darius Šaluga, Lietuvos bokso federacijos prezidentas;
Vigmantas Sinkevičius, Lietuvos dziudo federacijos prezidentas;
Gintaras Jonas Furmanavičius, Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas;
Dainius Pavilionis, Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas;
Edis Urbanavičius, Lietuvos rankinio federacijos prezidentas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką