Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 25d. 16:24

Vladimiro Romanovo beprotybė Škotijoje – komandos sudėtį lemdavo būrėja

Vladimiras Romanovas
Vladimiras Romanovas

Lietuvos pareigūnų ieškomas verslininkas Vladimiras Romanovas jau kelis metus slapstosi nuo šalies teisėsaugos. Lietuvos žurnalistai jį matė per Kauno „Žalgirio“ krepšinio rungtynes Maskvoje, bet šalies sporto mėgėjai jau ima primiršti skandalingąjį bankininką.

Buvusį Edinburgo „Heart of Midlothian“ klubo savininką ima primiršti ir Škotijoje. Nors prieš kelis metus, egzistuojant V.Romanovo „Ūkio bankui“, jis valdė visą sporto imperiją. Po jos žlugimo sunkius finansiškai laikus išgyvenę Kauno „Žalgiris“ ir „Heart of Midlothian“ siekia naujų aukštumų, o šio tūkstantmečio pradžioje 7 kartus Lietuvos čempionu tapęs „Kaunas“ jau nugrimzdo užmarštin.

Škotijai apie V.Romanovą priminė laikraštis „Scottish Daily Mail“, pakalbinęs ilgametį V.Romanovo bendražygį, o vėliau – mirtiną priešą Liutaurą Varanavičių, kuris įnoringojo verslininko klestėjimo laikais Lietuvos futbolo federacijoje ėjo prezidento pareigas.

Jis papasakojo apie buvusio savo vadovo „Ūkio Banke“ ir „Heart of Midlothian“ klube keistenybes Škotijos žurnalistams.

Nors gera šio pasakojimo dalis Lietuvoje buvo vieša paslaptis – informacija, dabar surašyta škotų, sklido kaip gandai futbolo ir krepšinio tribūnose.

Vis dėlto tai, kad V.Romanovo ir Edinburgo „Hearts“ meilės istorija prasidėjo nuo V.Romanovui nepatikusių labai apkūnių moterių Dandžio miesto bare, vargu ar daug kas mūsų šalyje žinojo.

Arkties tyrėjų laivą „Discovery“ pastatęs miestas Vladimirui Romanovui kėlė romantinį žavesį, bet negalima to paties pasakyti apie Dandžio moteris. Liutauras Varanavičius dabar tame mato didžiulį absurdą. Atsitiktinis seksizmo proveržis paskatino į katastrofą atvedusį „Heart of Middlothian“ perėmimą.

V.Romanovo ir jo „Ūkio banko“ pirmininko santykiai buvo nuoširdūs, kai L.Varanavičius gavo užduotį išsiaiškinti Škotijos rinką ir klubą, kurį būtų galima nusipirkti.

2004-aisiais dėl pasiūlymo „Dundee United“ savininkams buvo staigiai ir netikėtai apsigalvota po pintos alaus.

„V.Romanovas mėgo Dandį dėl legendos apie laivą „Discovery“, – pasakojo L.Varanavičius. – Ta istorija jam patiko ir tuo pačiu miestas jį žavėjo. Buvo svarstomas ir kitos Dandžio ekipos „Dundee“ įsigijimo variantas, kadangi ji irgi turėjo finansinių bėdų. Bet šį variantą pripažinome gana sudėtingu. Todėl mes susitikome su Eddie Thompsonu ir jo dukterimi iš „Dundee United“.

Po susitikimo užėjome į barą išgerti porą alaus ir pasitarti. Bare buvo kelios labai stambios moterys ir aš pastebėjau V. Romanovą žiūrint į jas. Staiga jis atsisuko į mane ir tarė: „Čia nėra gražių merginų, miestiečių DNR kodas yra labai blogas. Mes čia neinvestuosime.“

Ir tai buvos viskas. Su Dandžiu buvo baigta. Jis tarė: „Dabar apžiūrėkime Edinburgą“. Edinburgo miestas pasirodė gražesnis, jis jam patiko labiau. Jam įtiko šio miesto moterys.“

Čia nėra gražių merginų, miestiečių DNR kodas yra labai blogas. Mes čia neinvestuosime.

Derindamas „Ūkio banko“ pirmininko ir Lietuvos futbolo federacijos prezidento pareigas L.Varanavičius žinojo, kurie škotų klubai prinokę investicijoms. Kalbos su „Dunfermline“ ar Dandžio klubais nutrūko ir pasirinkimai Didžiojoje Britanijoje V.Romanovui liko du: „Heart of Midlothian“ arba Londono „Queens Park Rangers“.

„Romanovas iš tiesų nenorėjo šešto pagal stiprumą Londono klubo. Jis norėjo būti pirmu numeriu“, – aiškino L.Varanavičius.

Po aštuonių mėnesių jis pasiekė savo tikslą. Neįveikti per 12 pirmųjų čempionato rungtynių George‘o Burley treniruojami „Hearts of Midlothian“ pirmavo Škotijos „Premiership“ lygoje.

Tuometinis klubo direktorius L.Varanavičius sakosi niekada neužmerkdavęs akių prieš realybę. 30-ies tapęs Lietuvos futbolo vadovu, jis dirbo ir UEFA komitetuose. V.Romanovo šlovinimo laikais jis matė jo trūkumus.

Kai „Hearts“ pasiekė aukščiausią tašką Škotijos futbole, aistruoliai pradėjo skanduoti klubo savininko vardą. Problemos prasidėjo jau tada, kai jie reiškė dėkingumą vadovui.

„Aš dabar žiūriu žinias apie Donaldą Trumpą ir žinot ką? Toks V.Romanovas buvo prieš dešimtį metų, – sako L.Varanavičius. – Aš buvau „Ūkio banko“ pirmininkas ir mes kiekvieną rytą banke ieškojome sprendimų, kaip minimizuoti tą žalą, kurią išvakarėse padarė banko pagrindinis akcininkas.

„Hearts“ jis gavo fanų meilę, atsidavimą ir energiją ir jis tuo mito. Jam tai labai patiko. Bet atsirado kelios dainos ne apie jį. Jos buvo apie trenerį G.Burley. Ir tai vertė V.Romanovą pavydėti.

Jis man pasakė: „Mes privalome pakeisti šį trenerį arba mes tuoj pradėsim pralaimėti.“

Aliaus Koroliovio nuotr./Liutauras Varanavičius
Aliaus Koroliovio nuotr./Liutauras Varanavičius

L.Varanavičius pažįsta V.Romanovą ilgai. Abu jie dirbo kartu nuo 1997 metų, kai pertvarkė „Ūkio banką“ iš nuostolingo skolintojo į pelningą bendrovę. Bet V.Romanovo elgesys su laiku darėsi vis labiau iracionalus.

„Iš pradžių V.Romanovas klausydavo manęs, – kalba L.Varanavičius. – Mes ir šaukdavome vienas ant kito taip garsiai, kad sekretorės išeidavo iš pastato, kadangi negalėdavo to pakelti. Galiausiai aš jam pasakydavau: „Klausykite, valdau banką aš, o jūs esate tik jo savininkas.“

L.Varanavičius tęsė: „Taip, iki 2006-ųjų V.Romanovas klausė kitų nuomonių. Bet tai, kas įvyko Škotijoje, pakeitė jo mąstymą. Jis tapo diktatoriumi, nuo 2006 metų jis nesiklausė nieko. Jis pats vienas padarė kvailą sprendimą: atleido G.Burley ir į jo vietą priėmė Grahamą Rixą. Kodėl? Nes Romanovas buvo įsitikinęs, kad jis turi būti pačioje viršūnėje. Niekas negali būti protingesnis, populiaresnis ar geresnis už jį. Ir tai nebuvo tik futbole. Jei kas nors tapdavo populiaresnis versle, to žmogaus galva būdavo kertama.“

„Hearts“ trenerių sąrašas 2005-2017 metais yra tikrai stulbinantis. G.Rixas, Valdas Ivanauskas, Eduardas Malofejevas, Eugenijus Riabovas, Anatolijus Korobočka, Stephenas Frailas, Csaba Laszlo, Jimas Jefferiesas, Paulo Sergio ir Jimas McGlynnas yra tuo metu dirbę vyriausiaisiais komandos treneriais.

Pradėjo sklisti gandai, kad Romanovas treneriams surašo starto sudėtį ir atsiunčia faksu. Ir iš tiesų taip būdavo.

„Tada jis baigė pasitikėti futbolo profesionalais ir atsivežė į Škotiją savo šeimos narius vietoj jų, – pasakojo L.Varanavičius. – Sūnų, sesers dukrą... Jis ėmė siųsti faksus, nurodydamas, kokia komanda turi būti aikštėje. Jis formuodavo komandos sudėtį. Ar bent jau bandydavo ją formuoti.

„Mes turėjome tris apsaugos linijas apginti komandą. Pirmoji buvau aš Kaune – stengdavausi atrasti priežastį nesiųsti fakso. Jei tai nesuveikdavo, antroji linija būdavo Sergejus Fedotovas Edinburge, kuris stengėsi faksogramos „negauti“. Ir paskutinė buvo rusas sporto direktorius A.Korobočka, kuris pasistengdavo, kad faksas nepasiektų trenerio. Žmonės to nežino, bet jis tai gerai apgindavo sporto departamentą nuo V.Romanovo. Taigi tos trys linijos buvo tai, kas saugojo klubą nuo sugriuvimo“, – kalba L.Varanavičius.

Jis įdarbino burtininkę iš Maskvos savo sporto patarėja ir tai buvo visiškas mėšlas.

A.Korobočkos magija nublanko 2009-aisais. Jis teigė, kad buvo atleistas dėl to, kad atsisakė įtraukti V.Romanovo pavardę į „Hearts of Midlothian“ sudėtį ikisezoninėms rungtynėms su „Barcelona“. V.Romanovo beprotybė artėjo prie kritinės ribos.

„Jis įdarbino burtininkę iš Maskvos savo sporto patarėja ir tai buvo visiškas mėšlas, – sako L.Varanavičius. – Aš nesupratau, ką ji čia veikia ir stengiausi būti kuo toliau nuo viso to. Bet ji galėjo susitikti su žaidėjais ir iš jų rankų skaityti jų bioritmus ir po to prognozuoti, ko galima tikėtis iš jų artėjančiose rungtynėse. Ir V.Romanovas pagal tai formavo komandą ir planavo, ką kurią minutę reikia keisti. To man buvo per daug.“

Visą tai sukelia akivaizdų klausimą. Jeigu šis egoizmas, narcisizmas ir neracionalus elgesys buvo tiek blogas, kodėl L.Varanavičius liko „Ūkio banko“ pirmininku iki 2009-ųjų?

„Tai buvo pelningas bankas. Jis plėtėsi. Dividendai leido V.Romanovui per metus gauti 20 milijonų eurų. Bet tada jis nusprendė, kad bankas turi finansuoti visus jo projektus. Ir tada jis įgyvendino kelias kvailas idėjas, kaip ištraukti pinigus iš banko. Jis norėjo, kad bankas supirktų jam priklausančius pastatus keturis ar penkis kartus brangiau, nei jų reali kaina ir aš negalėjau su tuo sutikti. Aš to negalėjau pakęsti.

Ir aš jo paklausiau: „Jūs manęs neklausote, kam aš tada jums reikalingas?“

Jis įsiuto. Jo suvokimu, niekas negalėjo jo palikti. Tai buvo kaip mafijos šeima, iš kurios niekas negali pasitraukti. Jis man atsakė: „Aš apsunkinsiu tau gyvenimą“. Savo žodžiams patvirtinti V.Romanovas, kuris buvo vieno Kauno miesto laikraščio savininkas, jį pradėjo naudoti kovai prieš susigalvotus priešus. L.Varanavičius buvo pirmasis jų tarpe. Po mano pasitraukimo kiekvieną pirmadienį jie turėjo parašyti po straipsnį, nukreiptą prieš mane. Ir taip būdavo su kiekvienu, kas jį palikdavo.

Jie taip pat rašė istorijas, juodinančias Lietuvos futbolą. Jie kaltino futbolininkus sutartomis rungtynėmis ir kėlė skandalus, kas žlugdė pasitikėjimą žaidimu.

O V.Romanovas bandė valdyti LFF, kad galėtų ką nori išvyti iš pagrindinių jos varžybų. Iš jų jis norėjo išmesti Panevėžio „Ekraną“, kadangi tas trukdė jo „Kaunui“ tapti čempionais kasmet. Jis kaltino „Ekraną“ papirkinėjant teisėjus ir varžovus ir reikalavo pašalinti jį iš čempionato“, – pasakojo L.Varanavičius.

Po ilgų piktnaudžiavimo metų 2013-aisiais V.Romanovo bankinė imperija žlugo. „Kaunas“ išnyko ir nebeegzistuoja. Metus „Hearts of Midlothian“ buvo valdomas bankroto administratoriaus, bet išgyveno dėka tvirtų jo fanų rankų.

Lietuvos teisėsaugos ieškomas dėl kaltinimų sukčiavimu ir 300 milijonų svarų išgrobstymo iš „Ūkio banko“ V.Romanovas sumėtęs pėdas, kuriomis savo laiku laimėjo televizijos šou „Šok su žvaigžde“, slepiasi Rusijoje.

„Prieš žlugimą aš jį sutikau oro uosto autobusiuke po to, kai jis laimėjo konkursą „Šok su žvaigžde“, – prisimena L.Varanavičius. – „Jis manęs paklausė: „Ar tu matei tai? Aš laimėjau.“ Aš atsakiau: „V.Romanovai, aš žinau, kaip jūs laimėjote. 400 žmonių skambino ir skambino, balsuodami už jus. Žinau, kaip banko darbuotojai buvo įdarbinti balsuoti, kad jūs laimėtumėte.“ Bet, jo nuomone, jo laimėjimas buvo švarus ir teisingas. Nors jei sąžiningai, jis buvo vienas blogiausių šokėjų, kokius esu matęs. Bet jis pats įsivaizdavo esąs Rudolfas Nurejevas.“

sportas.info

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Ukrainoje sistemiškai užpuldinėjami aktyvistai: įtariama pati teisėsauga

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Aktualu

Lenktynės Panevėžio gatvėse: „klevalapis“ su BMW sudaužė 9 automobilius ir sužeidė žmogų

Sportas

Pabėgėlių gudrybės – savo tikslo siekė bandydami apgauti lietuvius sporto organizatorius

Vardai

Dizainerio Roberto Kalinkino žmona Agnė pagimdė antrą vaiką

Sportas

C.Ronaldo sugrįžimas į Čempionų lygą – su raudona kortele ir ašaromis

Gazas

Lietuviams parodė 2,5 t sveriantį sportinių automobilių „žudiką“, išvystantį 700 AG – „Jeep Grand Cherokee Trackhawk“

Aktualu

Kaip Rusija naują Donecko separatistų vadą rinko: susodinę banditus į autobusą ir išvežę į Rostovą prie Dono

Gazas

Iš Talino į Monte Karlą keliaujantys elektromobilių maratono dalyviai stabtelėjo ir Lietuvoje

Verslas

Konkursas „Už darnią plėtrą“: etalonu tapęs verslo kvartalas, iškilęs vietoje duonos fabriko

Pasaulis kišenėje

Garsiausi Lietuvos koldūnai – legenda, telpanti į arbatos šaukštelį

Gazas

Kaip sumažinti nesaugų ir nelegalų alyvos deginimą?

Gyvenimas

Jos mus saugo. Kalėjimo prižiūrėtoja E.Martinkėnaitė: „Filmuose prižiūrėtojai vaizduojami per daug atsipūtę“

Vardai

Vladas Kovaliovas tik po metų atšventė 50-metį: sveikino muzikantai ir mylimoji Indrė Launikonytė

24sek

„urBONUSas“: „Ryto“ šansai patiesti „Žalgirį“ ir labiausiai neįvertintas Lietuvos treneris

Gazas

Vos P.Aršauskui atgavus vairuotojo pažymėjimą, pasipylė „Lamborghini“ pažeidimų vaizdai

Vardai

Petras Gražulis pirmąkart pamatė dukrą: Birutė Navickaitė atsiprašymo taip ir neišgirdo

Gazas

Ketvirtadienį 15min studijoje projekto „Spūsčių matuoklis“ finalas: apie problematiškiausias Vilniaus gatves ir jų ateitį

Aktualu

Vytauto Didžiojo gimtinės apylinkėse – reikšmingi archeologiniai radiniai

Gazas

Pavilkijo trasoje paaiškės šių metų Lietuvos autokroso čempionai ir prizininkai

Naujienos

Aktualu

Justinas Mickus: Bandymai įvaryti pleištą tarp NATO ir PESCO kyla iš nežinojimo

Verslas

„Vilniaus prekybos“ valdybai vadovauja J.Bivainytė

Pasaulis kišenėje

5 žvaigždutės Turkijoje: traktoriai paplūdimyje ir „kalėjimo dieta“

Gazas

Eksperimentas: kuo gali baigtis saugaus atstumo nesilaikymas

Pagaliau. Po tris savaites trukusio gumos tempimo, sugadintų santykių su opozicija bei Prezidente, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas traukiasi. Pats. Premjeras Saulius Skvernelis išliko principingas ir nuoseklus – pats nepriėmė jokio sprendimo, o privertė tai padaryti žmogų, kuris dar vakar nematė jokių priežasčių trauktis. Taip buvo ir stumiant iš posto paskirtą, bet dar neprisiekusį teisingumo ministrą Julių Pagojų, ir jo įpėdinę Mildą Vainiutę.

Kodėl B.Markauskas vis dėlto nutarė trauktis? Juk per parą nieko ypatingo neatsitiko, nebent tai, kad 15min žurnalistė Lauryna Vireliūnaitė, dar balandžio 3 d. pranešusi, kad B.Markausko šeima be sutarčių dirba svetimą žemę ir dar ima už tai ES išmokas, trečiadienio rytą paskelbė, kad yra dar viena žemės savininkė, už kurios be leidimo dirbamą žemę B.Markausko šeima irgi gavo ES išmokas. Bet tai, kaip sako R.Karbauskis, tokia smulkmena, kad jam net juokinga, jog apie tai rašom.

Prireikė trijų savaičių, kad ir premjeras, ir žemės ūkio ministras suprastų, jog ministrui taikomi aukštesni reikalavimai nei ūkininkui. Nors turiu įtarimą, kad niekas nieko nesuprato, tiesiog šaltai paskaičiavo, kad su B.Markausku ministro kėdėj daugiau praloš, nei išloš. Nepaisant to, kad B.Markauskas deda ministro portfelį, lieka neatsakytas klausimas, ar nereikėtų jam dėti ir Seimo nario mandato. Juk jis, turėdamas įgaliojimą, iš esmės tvarkė savo mamos ūkį. Vadinasi, dirbo kitą, su Seimo nario veikla nesuderinamą darbą.

Maistas

„100 tortų Lietuvai“: tortas su riešutų sviestu

Sportas

Čempionų lygos kova Miunchene – „Bayern“ turi kozirį prieš Cristiano Ronaldo

Pasaulis kišenėje

Penkiems Lietuvos pajūrio paplūdimiams – Mėlynoji vėliava

Aktualu

Panevėžyje nuteistas organizuotos grupės įkūrėjas D.Vaivada su broliu ir jų bendrininkai – du Egidijai

Aktualu

Klaipėdoje įmonės dokumentus tikrinti atvykę pareigūnai pas vadovą rado kanapių stiklainį

N-18 Vardai

Seimo narys išliaupsino nuogą Dainos Bilevičiūtės kūną

Sportas

Staigmenos tęsiasi: Kroatija nugalėjo Ukrainą

Po pusantrų metų pertraukos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis apsilankė 15min studijoje. Kaip pats sakė, suteikė dar vieną galimybę.

Aktualu

15min studijoje Gediminas Kirkilas pažadėjo partijos paramą „valstiečių“ kandidatui Prezidento rinkimuose

Aktualu

Valdas Adamkus apie Lietuvos ir Lenkijos santykius: „Esame ir visada būsime kaimynai“

Aktualu

Prezidentė: B.Markausko pasitraukimas taps pagrindu konstruktyviam bendradarbiavimui

24sek

Graikų žiniasklaida konstatuoja: Šaro karinė disciplina išsklaidė „Oly“ galybę

Aktualu

Graikijos sostinėje tūkstančiai žmonių protestavo prieš taupymo reformas 

Gazas

BMW Kinijoje pristatė naują elektromobilį – šįkart visureigį

Vardai

Ievai Zasimauskaitei sėkmės „Eurovizijoje“ linki Valdas Adamkus su žmona Alma

Aktualu

Ispanijos policija bananų konteineryje rado rekordinį kiekį kokaino

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką