2017 07 26

„Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ etapą laimėjo S.Latožaitė ir P.Šiškevičius

Karštą sekmadienį į netoli Panevėžio esantį Pajuosčio aerodromą susirinko daugiau nei 1000 „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ dalyvių. Tradiciškai šios lenktynės, kuriose skirtinguose nuotoliuose jėgas gali išbandyti nuo pačių mažiausių iki pačių vyriausių dviračių sporto entuziastų, sutraukia daugiau nei 1000 dalyvių: stabilus dviratininkų būrys liudija, jog iššūkių nebijančių dviračių mėgėjų tikrai pakanka.
MTB dviračių varžybos

Dar prieš savaitę dviratininkai baiminosi, jog liūtys, kurių Aukštaitijoje buvo kiek mažiau, gerokai apsunkins lenktynes, nes ir pernai trasoje buvo daug šlapių vietų. Tačiau pastarosios šiltos ir sausos dienos trasą gerokai padžiovino, tad dažno finišavusio dviratininko veidą dengė ryški prakaito ir kelio dulkių kaukė. Tiesa, purvo atkarpų išvengti irgi nepavyko.

Patys pirmieji trumpą trasą išmėgino jauniausi dalyviai – ikimokyklinio amžiaus vaikų kovoje nestigo ir griuvimų, ir nubrozdintų kelių, tačiau būsimieji čempionai kovojo iki galo, o po finišo visi be išimties džiaugėsi gautais prizais ir ledais. O kad lenktynėse buvo į ką pažiūrėti, liudija rezultatai – pačių mažiausių vaikinų grupėje dvi pirmąsias vietas skyrė vos 0,26 sek. Nugalėtoju tapo Kajus Petkus, jis aplenkė Adą-Joną Daugirdą ir Mykolą Gindrėną, o tarp pačių mažiausių mergaičių nugalėjo Rusnė Pupelytė, antra vieta atiteko Dagnei Venckutei, trečia – Evai Mažeikytei.

Vyru absoliučios įskaitos Panevėžio etapo nugalėtojai

Vyresnių vaikų grupėje, kurios dalyviams reikėjo nuvažiuoti maždaug 2 kilometrų nuotolį, tarp mergaičių greičiausia buvo viešnia iš Latvijos Diana Lote Valdberga, aplenkusi Vigailę Budreckytę ir Kamilę Zakarauskaitę. Dešimtmečių vaikinų grupėje nugalėjo Ignas Kertenis, po jo finišavo Vilius Lizunovas, o trečias finišo liniją kirto Justinas Pavlovas. „Aš kas dieną nuvažiuoju maždaug 50-60 kilometrų“, – pasakojo „My Bike“ komandos garbę ginantis nugalėtojas I.Kertenis. – Mūsų komandoje yra puikių pavyzdžių, man patinka lygiuotis į Domą Maniką, Šarūną Pacevičių, noriu būti toks pat greitas kaip jie. Manau, kad nėra nepasiekiamų tikslų: noriu daug treniruotis, ir būti čempionas“, – nevaikiškai brandžiai mintis dėstė devynmetis nugalėtojas.

Po tokių jo žodžių „My Bike“ komandos nariai tikrai turėjo dėl ko stengtis: du pirmuosius etapus moterų įskaitoje buvo laimėjusi būtent šios komandos narė Silvija Latožaitė, o Domas Manikas ir Šarūnas Pacevičius yra vadinami bet kurių MTB varžybų favoritais.

Moterų absoliučios įskaitos Panevėžio etapo nugalėtojai

Panevėžio etapo trasa (dalyviai galėjo rinktis 1, 2 arba 3 ratus po 25 km) yra bene greičiausia iš visų sezono varžybų distancijų. Nors joje nėra stačių ar labai aukštų įkalnių, pademonstruoti puikią dviračio valdymo techniką čia tikrai buvo kur. Vyrų varžybose papildomų intrigų įnešė ne visada MTB varžybose dalyvaujantys „plentininkai“ bei orientacininkai – Europos bei pasaulio čempionatams besirengiantys Lietuvos rinktinių nariai sekmadienio dviračių maratoną vadino gera treniruote.

Jau pirmame distancijos rate buvo keli bandymai atitrūkti, tačiau favoritai, skaičiuojantys bendros sezono įskaitos taškus, bėglius vis pavydavo. O kai antro rato viduryje pamėgino pabėgti Paulius Šiškevičius – jį paleido. Pauliaus prioritetas – plentas ir rugpjūčio pradžioje vyksiantis Europos čempionatas, tad jis turėjo puikią progą pats vienas pamėginti įveikti bene pusšimtį kilometrų sau tinkančiu tempu. Ties finišo linija jo pranašumas prieš artimiausius persekiotojus buvo beveik 20 sekundžių. Nugalėtojas nuotolį įveikė per 2.27.46,75 val.

Antras finišo liniją kirto D. Manikas, trečias – Edgaras Kovaliovas. Šiems sportininkams kur kas svarbesni yra taškai bendroje sezono rikiuotėje, kur viską lems du paskutiniai etapai, vyksiantys Ignalinoje ir Anykščiuose.

Tarp M18 grupės dviratininkų nugalėjo Mantas Januškevičius, aplenkęs Aristidą Kelmelį ir Matą Antanavičių.

M30 grupėje ant garbės pakylos kopė Tadas Malinauskas, Martynas Utkinas ir Elijus Čivilis, M40 grupėje prizus pelnė Ridas Karaška, Saulius Speičys ir Artūras Dilys, o tarp vyriausių visą maratono trasą įveikusių dviratininkų greičiausias buvo Valdas Pipikas, jis aplenkė varžybų organizatorių Arūną Daugirdą ir Ričardą Juršėną.

Vaikų startas

Pajėgiausios moterys varžėsi dviejų ratų distancijoje. Pusšimtį kilometrų vėl pirma įveikė Silvija Latožaitė, tai trečia jos pergalė iš eilės šį sezoną. Neatsilikti nuo Silvijos mėgino dvi Lietuvos orientavimosi sporto kalnų dviračiais rinktinės narės – Algirda Zaliauskaitė ir Gabrielė Andrašiūnienė užėmė atitinkamai antrą ir trečią vietas W19 grupėje, tačiau absoliučioje rikiuotėje į priekį jos dar praleido ir Tatjaną Kaliakiną, kuri tapo W30 grupės nugalėtoja.

„Geros lenktynės, tikrai buvo ką veikti, be to, ir oras papildomai vargino. Žinau, kad esu favoritė, žinau, kad jau esu arti pergalės bendroje sezono įskaitoje, tačiau būtent ši varžybų serija man yra svarbiausia antroje sezono pusėje. Nemėginsiu šiemet savo laimės plento lenktynėse, visą dėmesį skirsiu MTB, nes puikiai žinau, jog du paskutiniai etapai tikrai nebus lengvesni“, – po finišo kalbėjo „My Bike“ komandos narė S.Latožaitė.

50 km nuotolyje savo amžiaus grupėse nugalėtojais tapo Alfredas Vaitkus (M60), Adolfas Sankauskis (mėgėjai), Agnė Miškevičienė (W40), Gabrielė Masiulytė (W16), Arminas Bagdonas (M16) ir Kotryna Vaičytė (W18).

25 km nuotolyje prizais buvo apdovanoti vyriausi ir jauniausi. Tarp merginų W13 grupėje nugalėjo Viktorija Kapancova, tarp tokio pat amžiaus vaikinų – Kostas Kardelis, o M70 grupėje visus varžovus aplenkė Petras Kiušas.

Po stipriausių dviratininkų apdovanojimo vyko loterija, kurios pagrindinis prizas buvo 800 eurų vertės „Sportland“ parduotuvių tinklo skirtas dviratis „Bottecchia“. Jis atiteko kauniečiui Andriui Brazauskui.

Ketvirtas „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ etapas vyks Ignalinoje rugpjūčio 13 dieną. Šį etapą dėl turbūt sunkiausios trasos ir labai gražių vietų, kuriomis teks važiuoti sportininkams, organizatoriai tradiciškai vadina karališku.