Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 15d. 14:21

Vyriausybė spalį likviduos Kūno kultūros ir sporto departamentą

Kūno kultūros ir sporto departamentas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Kūno kultūros ir sporto departamentas

Vyriausybė trečiadienį pritarė Kūno kultūros ir sporto departamento likvidavimui nuo šių metų spalio.

„Tai yra toks ministerijos politinis sprendimas“, – posėdyje sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė.

Iki likvidavimo Kūno kultūros ir sporto departamentas vykdys jam pavestas funkcijas susijusias su valstybės stipendijų sportininkams, valstybės premijų už pasiektus aukšto meistriškumo sporto laimėjimus sportininkams ir jų treneriams skyrimu ir mokėjimu.

Po likvidavimo funkcijas vykdys Švietimo ministerija ir Lietuvos olimpinis sporto centras.

Ministrų kabinetas taip pat nusprendė iš 33 Kūno kultūros ir sporto departamento pareigybių 15 perduoti Švietimo ministerijai, taip siekiant užtikrinti su sporto politikos formavimo ir įgyvendinimo funkcijų vykdymą.

Ministerijos duomenimis, departamento darbuotojų išeitinėms išmokoms reikės apie 200 tūkst. eurų, o dėl pareigybių sumažinimo vien kitąmet bus sutaupyta apie 240 tūkst. eurų.

Pastatą, kuriuo šiuo metu naudojasi departamentas, numatoma perduoti administruoti Lietuvos olimpiniam sporto centrui. Šiuo metu didžiąja dalimi šio pastato patalpų naudojasi sporto šakų federacijos, kurios ir toliau naudotųsi šiomis patalpomis. Atnaujinus Lengvosios atletikos maniežą, į patalpas persikeltų šį maniežą administruojantys darbuotojai.

Pagal įsigaliojusius įstatymus, Švietimo ministerija sporto politiką formuoja nuo 2019 metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

01:36
00:45
24:54

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką