Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyšniauskas Europos čempionate iškovojo bronzą

Prizininkai – Oleksijus Torochtijus, Vladimiras Smorčkovas ir Ramūnas Vyšniauskas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Prizininkai – Oleksijus Torochtijus, Vladimiras Smorčkovas ir Ramūnas Vyšniauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas Rumunijos sostinėje Bukarešte vykstančiame Europos sunkiosios atletikos čempionate iškovojo bronzos medalį.

Šeštadienį svorio kategorijoje iki 105 kilogramų kovojusį lietuvį aplenkė tik Rusijos atstovas Vladimiras Smorčkovas ir ukrainietis Oleksijus Torochtijus.

Aukso medalį iškovojęs V.Smorčkovas iškėlė 411 kilogramų (190+221). O.Torochtijus ir R.Vyšniauskas varžybas baigė vienodu rezultatu – abu iškėlė 405 kilogramus (O.Torochtijus – 181+224, o R.Vyšniauskas – 182+223).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ramūnas Vyšniauskas Bucharešte
Ramūnas Vyšniauskas Bukarešte

R.Vyšniauskas varžybas pradėjo nesėkmingai – jam nepavyko išrauti 182 kilogramų štangos. Antruoju bandymu tas pats svoris buvo įveiktas. Trečiuoju bandymu mūsų sunkiaatletis mėgino išrauti 185 kilogramų štangą, tačiau ir vėl nesėkmingai.

Tuo tarpu aukso medalį laimėjęs V.Smorčkovas jau pirmu bandymu išrovė 185 kilogramus. Antruoju bandymu rezultatą pagerino iki 190 kilogramų. Nepasidavė štanga tik trečią kartą, bandant išrauti 195 kilogramus.

Stūmimo rungtyje R.Vyšniauskas pirmuoju bandymu pakėlė 223 kilogramų štangą. Tai beveik iki varžybų pabaigos buvo geriausias šios rungties rezultatas visoje svorio grupėje. V.Smorčkovas, pavyzdžiui, iš pradžių išstūmė tik 217 kilogramų, o trečiu bandymu sugebėjo rezultatą pagerinti tik iki 221 kilogramo. Vyšniukas dar du kartus mėgino išstumti 225 kilogramus, tačiau nepasisekė.

Artimiausias jo varžovas ukrainietis O.Torochtijus iš pradžių nežėrėjo pasiekimais. Pirmuoju bandymu jis išstūmė tik 213 kilogramų štangą. Antrasis bandymas pakelti 220 kilogramų buvo nesėkmingas. Trečiuoju lemiamu bandymu ukrainietis ėjo va bank, pasirinko 224 kilogramų svorį... ir jį išstūmė.

Tokiu būdu ukrainiečio ir lietuvio galutiniai rezultatai tapo vienodi. Sidabro medalį O.Torochtijui lėmė tai, kad jis keliais šimtais gramų yra lengvesnis. O.Torochtijaus svoris per varžybas buvo 104,24 kilogramo, o lietuvio – 104,68 kilogramo.

Svorio kategorijoje iki 105 kilogramų šeštadienį varžėsi dar vienas lietuvis – Modestas Šimkus. Tarp 15 dalyvių M.Šimkus, iškėlęs 380 kilogramų (180+200), liko aštuntas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką