Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 14d. 16:34

Ypač naudingas sportas vaikams – ledo ritulys

„Hockey Punks“ ledo ritulio akademija
„Hockey Punks“ nuotr. / „Hockey Punks“ komanda
Praėjusių metų rugsėjį startavusi žinomų Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjų Mindaugo Kiero ir Šarūno Kuliešiaus įkurtos „Hockey Punks“ akademijos komanda šiemet jau varžysis dešimtmečių šalies pirmenybėse.

Praėjusių metų rugsėjį startavusi žinomų Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjų Mindaugo Kiero ir Šarūno Kuliešiaus  įkurtos „Hockey Punks“ akademijos komanda šiemet jau varžysis dešimtmečių šalies pirmenybėse.

Svarbiausia – ne rezultatai, o tai – kad kiekvienas vaikas pajustų malonumą būdamas ant ledo.

Akademijos vyriausiasis treneris, šiuo metu nacionalinės rinktinės kapitonas M. Kieras mano, kad dabar svarbiausia – ne rezultatai, o tai – kad kiekvienas vaikas pajustų malonumą būdamas ant ledo.

„Be to nieko nebus. Nereikia apkrauti vaikų aukštais tikslais. Norime, kad jie visų pirma pamiltų ledo ritulį, o mes jiems padėsime siekti aukštesnio meistriškumo. Vasarą buvau Suomijos mieste Vierumiakyje, kur susirinko trenerių iš, turbūt, visų ledo ritulį turinčių šalių. Visi žinome, kad suomiai jau eilę metų patenka į svarbiausių mūsų sporto šakos čempionatų ir olimpiadų ketvertuką stipriausiųjų. Taigi, pas juos iki 13-14 metų apie pergales nekalbama. Ir tokios filosofijos auginant jaunąją kartą laikomasi, kiek teko girdėti, ne tik ledo ritulyje, bet ir bendrojo lavinimo mokyklose. “

Šiuo metu „Hockey Punks“ akademijos treniruotes lanko apie 70 vaikų. Kitas akademijos įkūrėjas, net 18-oje Pasaulio pirmenybių Lietuvą atstovavęs Š.Kuliešius kalba apie vis augantį susidomėjimą.

„Ledo ritulys yra labai įtraukiantis sportas. Manyčiau, sunkiausia lietuviams yra apsispręsti, tai yra ateiti pamėginti. O reakcijos po to daugumoje atvejų yra labai teigiamos. Dažnai ir vaikai, ir suaugę tiesiog nerimsta, kada vėl galės ant ledo iščiuožti. Taip buvo ir su Gabrieliumi Liaudansku-Svaru ir kitais visuomenėje žinomais mūsų suaugusiųjų komandos atstovais. Iš pradžių net galvojau, ar toks susižavėjimas yra tikras, nes mums, žaidėjams , tas sportas ir rutina yra. Bet po to pripratau.

Po bandomųjų treniruočių paprastai iš dešimties vaikų lieka dešimt, o blogiausiu atveju – devyni.

Vaikams ledo ritulys yra ir ypač naudingas sveikatai – per laiką išsivysto atsparumas šalčiui, treniruojantis sustiprėja ir vystosi daug raumenų grupių. Tuo mūsų sporto šaka panaši į plaukimą. Be to, dažniausiai pagerėja ar iš viso susitvarko kvėpavimo problemos, jei tokių yra.

Po bandomųjų treniruočių paprastai iš dešimties vaikų lieka dešimt, o blogiausiu atveju – devyni“, – sako daugiau nei 100 rungtynių už Lietuvos rinktinę sužaidęs akademijos treneris.

Įdomu, kad praėjusią savaitę „Hockey Punks Academy“ treniruotėje apsilankė pirmasis Dainiaus Zubraus ir Dariaus Kasparaičio treneris Aleksejus Nikiforovas, šiuo metu treniruojantis Nacionalinės ledo ritulio lygos NHL „New York Islanders“ klubo šešiolikamečius. Specialistas sutiko ateityje konsultuoti „Hockey Punks Academy“ trenerius.

Anot M.Kiero, šį rudenį dar ketinama surinkti nemažą kiekį vaikų. Ar kiekybė reiškia kokybę?

„Talentingų vaikų tikrai yra. Vieniems užduotys pavyksta vos ne iš pirmo karto, o kiti lavina įgūdžius ilgiau. Tačiau šiuolaikinis sportas toks, kad vien talentu nieko nepasieksi. Nieko naujo nepasakysiu -tvirtai tikiu, kad daugiausiai pasieks tie, kurie daugiausiai treniruosis.“

Visą rudenį „Hockey Punks“ akademija kviečia naujokus nemokamoms bandomosioms treniruotėms.

Savo vaiką užregistruoti galite čia.
„Facebook“ profilis čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką