Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 25, 17:55

Yra rusai, nėra mūsų: Ukrainos sportininkai boikotuoja dziudo turnyrus

Ukrainos sportininkai ėmėsi tarptautinių dziudo turnyrų boikoto, nes juose leista dalyvauti Rusijos atstovams.
Daria Bilodid
Daria Bilodid / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dziudo yra viena iš sporto šakų, kuriose rusams leidžiama varžytis, nors jiems neleidžiama rodyti savo vėliavos, o oficialiai Rusijos atstovai reprezentuoja Tarptautinę dziudo federaciją (IJF).

Tai prasilenkia su Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) norais, mat šis rekomenduoja išmesti Rusijos ir Baltarusijos sportininkus dėl invazijos į Ukrainą.

Iki šios savaitės rusai laikėsi toliau nuo tarptautinių dziudo varžybų, patys tai aiškindami „logistika ir saugumu“, tačiau galiausiai Mongolijoje pasirodė 24 rusai. Šiame turnyre startavo ir atranka į 2024-ųjų olimpines žaidynes.

Tačiau Ukrainos delegacija nesivaržo.

„Visi, kurie seka pasaulio sportą bent truputį, supranta, jog Rusijos atletai yra viena kertinių savo šalies propagandos dalių, – teigė Ukrainos dziudo federacijos vadovas Mychailo Košliakas. – Kalbant apie Rusiją ir sportą, nėra net menkiausios galimybės pasakyti, jog sportas ir politika nesusiję. Rusų ir baltarusių sportininkų tyla reiškia, kad jie remia karą Ukrainoje, kuriame žūsta tūkstančiai žmonių.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas dziudo turnyre
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas dziudo turnyre

Ukrainietis taip pat pridėjo, kad 11 Rusijos komandos narių yra „aktyvūs Rusijos ginkluotojų pajėgų nariai“.

IJF vadovai aiškino, kad neleisdama rusams varžytis, dziudo bendruomenė užsiims diskriminacija. Taip pat pridedama, kad bus baudžiami sportininkai, kurie užsiims politikavimu ar nesportišku elgesiu turnyre Mongolijoje.

„Tarptautinė dziudo federacija yra prieš kartą, prieš bet kokį smurtą, taip pat ir prieš diskriminaciją, – teigė IJF generalinis direktorius Vladas Marinescu. – Sportas nėra politika, sportas yra tiltas tarp skirtingų kultūrų. Mūsų vertybės yra sporto vertybės, kur politikai vietos nėra.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką