Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žirgų lenktynėms „Sartai 2011“ ruošiasi ir prekybininkai bei amatininkai

Šventės akimirka
Alfredo Pliadžio/pliadisfoto.lt nuotr. / Šventės akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

„Startą varžyboms galime duoti nors dabar“, – teigia tradicinių žirgų lenktynių „Sartai 2011“ organizacinio komiteto narys, Sartų žirgyno direktorius Edgaras Jeninas, kurio vadovaujamam kolektyvui teko vienas pagrindinių uždavinių – parengti Sartų žirgyno hipodromo trasą būsimoms lenktynėms.

Ledo formavimo darbai pradėti dar prieš naujuosius, kasdien auginant jo dangą po kelis milimetrus. Direktorius džiaugėsi, kad praėjusios savaitės atlydžiai ledo dangos kokybei didesnės įtakos neturėjo. Dabar ji yra 10 centimetrų storio ir atitinka visus tokioms žirgų lenktynėms keliamus reikalavimus.

Vienas lenktynes rengiančios „Promo events“ bendrovės vadovų Darius Grinbergas informavo, kad dabar jau baigti visi lenktynių infrastruktūros formavimo darbai, o į čia iškilusius laikinus paviljonus jau dairosi prekybininkai, nacionalinio kultūros paveldo puoselėtojai, amatininkai ir muzikantai, kurie rytoj pirmieji, jau 8 val. ryto pradės šį renginį lydinčių itin spalvingų atrakcijų puokštę.

Dusetų seniūnas Saulius Keblys įsitikinęs, jog prekybininkai bei amatininkai čia irgi turės didelį pasisekimą, nes daugeliui svečių gražia tradicija tapo iš Dusetų išsivežti ne tik gerą nuotaiką ar suvenyrą, bet ir skanų šventinį pyragą, kaimiškos dešros rinkę ar naminį sūrį.

„Mūsų produkcijos gerbėjams stengiamės siūlyti nuolat atnaujinamo, geresnės kokybės ir sveikesnio asortimento gaminius, o tokie renginiai, kaip tradicinės žirgų lenktynės Dusetose – geriausia vieta juos pristatyti, – teigia vieno pagrindinių renginio rėmėjų, ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje užsienio šalių plačiai žinomos, jau du dešimtmečius dirbančios įmonių grupės „Arvi“ viceprezidentas Alfonsas Tamošiūnas. – Džiaugiamės galėdami pasiūlyti mūsų gaminių, neseniai įvertintų ypatingą maisto saugą ir aukštą jo kokybę liudijančiu BRC (britų mažmenų) sertifikatu“.

Beveik 100 įvairiausių rūšių maisto produktų gaminantys arviečiai susirinkusiems į Dusetas siūlys paragauti karštai ir mažai parūkytų kalakutų krūtinėlių, karštai rūkytų šlaunelių, virto ir rūkyto servelado, vytintų mini dešrelių ir kitų gardėsių. Dauguma šių gaminių įvairiose tarptautinėse parodose yra apdovanoti aukso medaliais ir diplomais.

„Taigi, alkani tikrai neliks nei sportininkai, nei šventės žiūrovai, kurių kelias dešimtis tūkstančių esame pasirengę priimti rytoj, – sakė D. Grinbergas. – Išvalytos ir parengtos automobilių parkavimui aikštelės, interneto portale sartulenktynes.lt nurodyti visi maršrutai, kuriuos kelių direkcija rekomenduoja rinktis atvykstantiems į Dusetas iš įvairių Lietuvos kampelių ir kurių priežiūrai bei eismo organizavimui, nepaisant gamtinių sąlygų, kartu su kelių policija ji skirs ypatingą dėmesį.“

Organizatoriai primena, kad keliai, vedantys Sartų hipodromo link, nei nuo Dusetų, nei nuo Jūžintų nėra labai platūs ir itin pralaidūs. Todėl žirginio sporto mėgėjai kviečiami į lenktynes išsiruošti pusvalandžiu anksčiau, nei įprasta. Kad netektų bereikalingai gadinti nuotaikos nei sau, nei kitiems.

Nors į šias lenktynes paprastai susirenka „pusė Lietuvos“, tačiau neišvengiamai ne visiems lemta jas pamatyti akivaizdžiai. Negalintys šeštadienį apsilankyti Dusetose irgi neliks nuskriausti, nes pirmą kartą šių, jau 105–ąjį sykį oficialiai rengiamų lenktynių istorijoje nuo 13 iki 15 val. jas tiesiogiai transliuos „Lietuvos ryto“ televizija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką