Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmonių su transplantuotais organais žaidynės: Lietuvos atstovų krūtines papuošė 17 medalių

Prezidentės D.Grybauskaitės vardo taurė įteikta Lietuvos komandos nariui E.Zymonui, iškovojusiam penkis medalius.
Rasos Pekarskienės nuotr. / Prezidentės D.Grybauskaitės vardo taurė įteikta Lietuvos komandos nariui E.Zymonui, iškovojusiam penkis medalius.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iškilminga uždarymo ceremonija viešbutyje „Le Meridiene“ trečiadienį baigėsi penkias dienas Vilniuje vykęs didelis tarptautinis renginys – XV-osios Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais sporto žaidynės. Jas suorganizavo Lietuvos asociacija „Gyvastis“ ir Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais federacija (EHLTF).

Varžėsi 20 šalių atstovai

Žaidynėse, kuriose dalyvavo apie 180 sportuojančių žmonių iš 20 Europos šalių, Lietuvos atstovai savo amžiaus grupėse pelnė 17 medalių: šešis aukso, keturis – sidabro ir septynis – bronzos. Iš viso žaidynėse buvo išdalinta 800 medalių.
Žaidynių dalyviai rungėsi plaukimo, bėgimo, lengvosios atletikos rungtyse, dviračių varžybose, žaidė golfą, tinklinį, petankę, stalo tenisą, tenisą, badmintoną. Populiariausia šių žaidynių sporto šaka buvo lengvoji atletika.

Lietuvos atstovų iškovoti apdovanojimai:

Lengvosios atletikos rungtys

59 metų vilnietis Vilgelmas Voitekian – šuolis į tolį, I vieta; rutulio stūmimas, I vieta.
36 metų Robertas Žebrys iš Utenos rajono – 1,5 km bėgimas, II vieta.
39 metų Egidijus Zymonas iš Raseinių rajono – šuolis į tolį, I vieta;  kamuoliuko metimas –  I vieta; rutulio stūmimas – II vieta.
38 metų vilnietis Arūnas Vasilkis – rutulio stūmimas, III vieta.
58 metų uteniškis Gintaras Rubinas – kamuoliuko metimas, II vieta.

Golfas

46 metų vilnietis Rimvydas Vekerotas – golfas, I vieta.
Plaukimas
E.Zymonas, I ir II vieta.
R.Žebrys – dvi trečiosios vietos.
48 metų Viktoras Januškevičius iš Šalčininkų rajono – III vieta.

Stalo tenisas

A.Vasilkis – III vieta.
26 metų vilnietis Antonas Popovas – III vieta.
4 kilometrų bėgimas
V.Voitekian – III vieta.

Prezidentės vardo taurė – lietuviui E.Zymonui

Tapo gražia tradicija, jog šias sporto žaidynes globoja valstybių, kuriose jos rengiamos, vadovai, karališkieji asmenys.

Lietuvoje vykusių sporto žaidynių globėja buvo šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jos vardo taurė buvo įteikta geriausiam Lietuvos komandos, kurioje buvo 12 narių su persodintomis širdimis, dalyviui. Juo pripažintas Lietuvos komandos atstovas E.Zymonas, kuris iškovojo net penkis medalius – tris aukso ir du sidabro.  

Po pereinamąją Europos federacijos įsteigtą taurę gavo geriausias sportininkas ir geriausia sportininkė. Jais buvo pripažinti suomė, buvusi olimpietė, su persodintais plaučiais gyvenanti Tuija Helander ir olandas, taip pat su persodintais plaučiais gyvenantis Martinas Oudemanas (Martijn Oudeman). Šie du sportininkai gavo ir asociacijos „Gyvastis“ taures, kurios su jais liks visam laikui.

Šie du sportininkai buvo apdovanoti ir specialiosiomis VHT taurėmis, kurias įsteigė Austrijos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais asociacija. Taip norėta padrąsinti dalyvius, gyvenančius su persodintais plaučiais.

Vienas iš Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais federacijos įkūrėjų, buvęs Prancūzijos transplantuotų žmonių organizacijos vadovas, dabar jau a.a. Žanas Markas Šarlot (Jean-Marc Charlot) įsteigė taurę jauniausiai tinklinio komandai. Jo vardo taurė teko Suomijos komandai.

Pereinamąjį Džefrio Finigano (Geoffrey Finnigan), pirmojo Europos širdies transplantacijos federacijos prezidento, apdovanojimą gavo geriausieji vyriausiosios amžiaus grupės sportininkai, kurie rungėsi vadinamojo rakečių sporto – teniso, stalo teniso bei badmintono – varžybose. Geriausia sportininke pripažinta olandė Lia Cost, geriausiu sportininku – prancūzas Fenyo Žanas Klodas (Fenyo Jean-Claude).

Specialųjį Lietuvos prizą jauniausiajam varžybų dalyviui gavo 15-metė olandė Renske van der Pilj su persodinta širdimi.

Tikslas – propaguoti donorystę

Kaip teigė Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais federacijos (EHLTF) vadovas airis Brendanas Giliganas (Brendan Gilligan), pats gyvenantis su persodinta donoro širdimi, XV-ųjų žaidynių organizavimas Vilniuje buvo puiki galimybė įrodyti visuomenei, kad ir po atliktos organų transplantacijos žmonės gali ir nori aktyviai gyventi, sportuoti. „Šios žaidynės – įrodymas, kad po transplantacijos pagerėja žmonių sveikata, jų gyvenimo kokybė. Tai suteikia galimybę komfortiškiau jaustis tiems pacientams, kurie dar tik laukia transplantacijos“, – kalbėjo B.Giliganas.
Kitas šių sporto žaidynių tikslas – propaguoti organų donorystę, padėkoti donorų šeimoms, sutikusioms paaukoti artimųjų organus ir išgelbėjusioms nepažįstamų žmonių gyvybes.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką