Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Brėmeno šokėjai nukopijavo „Žuvėdros“ šokėjų sukneles

Palyginimas – naujosios Brėmeno ir senosios „Žuvėdros“ šokėjų suknelės.
15min.lt montažas / Palyginimas – naujosios Brėmeno (kairėje) ir senosios „Žuvėdros“ šokėjų suknelės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjant gruodžio 3 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje vyksiančiam Lotynų Amerikos šokių ansamblių Pasaulio čempionatui, daugkartinį Pasaulio ir Europos čempioną Klaipėdos universiteto šokėjų kolektyvą „Žuvėdra“ pasiekė šokiruojanti žinia – pagrindiniai konkurentai, Vokietijos Brėmeno šokėjai, nukopijavo klaipėdiečių sukneles.

„Vienos mūsų pagrindinės sudėties šokėjos mamytė atsiuntė nuorodą į reportažą apie Brėmeno komandą, apie tai, kaip ji ruošiasi čempionatui. Reportaže kalba treneriai, rodomi šokėjai. Pastebėjome, kad sudėtis šiek tiek pasikeitusi. Galiausiai parodomi nauji jų kostiumai naujam šokio pastatymui ir mes visi išsižiojame iš nuostabos – jie identiški mūsiškiams. Skiriasi tik tai, kad suknelių petnešėlė eina per kitą petį, ir suknelių spalva kita. Vokiečių suknelės juodai baltos, mūsų – raudonos“, – pasakoja buvusi ilgametė „Žuvėdros“ šokėja, o dabar trenerė ir kolektyvo atstovė Jūra Laivytė.

Vokiečių kostiumus pamačiusi „Žuvėdros“ suknelių modeliuotoja taip pat neteko amo. Pasak jos, šokio kompozicijai „Uraganas“ lietuvėms sukurtos suknelės nėra klasikinis apdaras Lotynų Amerikos šokiams, o ir suknelių kirpimas yra labai specifinis, todėl tai, kad kitas rūbų modeliuotojas sugalvotų tokią pat idėją, yra sunkiai tikėtina.

„Brėmeno klubas save laiko lyderiais, mes esame pagrindiniai jų konkurentai, todėl jiems turėtų būti labai gėda dėl tokio poelgio. Nors „Žuvėdra“ su šiomis suknelėmis šoko dviejuose čempionatuose, jos dar yra naujos ir su jomis buvo planuojama šokti per čempionatą Lietuvoje. Galbūt jie manė, kad mes čempionatui namuose statome naują šokį ir siuvame naujus kostiumus, bet vis tiek taip kopijuoti negalima. Jie tikrai matė mūsų rūbus, nes dalyvavo tuose pačiuose čempionatuose“, – vokiečių poelgiu vis dar stebisi J.Laivytė.

Tikėtina, kad po tokio incidento „Žuvėdros“ šokėjus ant parketo „Siemens“ arenoje išvysime naujais kostiumais. Nors dar nėra priimto sprendimo keisti šokėjų aprangą, tačiau, pasak J.Laivytės, kolektyvo vadovei norėjosi čempionate Lietuvoje pasirodyti su naujais drabužiais. Šokėjo kostiumas yra labai svarbi pasirodymo dalis ir nemažai prisideda prie teisėjų vertinimų. Tai ypač svarbu lyderių kolektyvams, tarp kurių kova būna labai atkakli ir laimima vos vieno ar poros taškų skirtumu.

J.Laivytė pripažįsta, kad kopijavimo atvejų pasitaiko, tačiau ne tokio masto. „Kiek žinau, tai pirmas atvejis, kai visiškai nukopijuojamas kostiumas. Būna kartais, kad kažkokias kostiumų detales ar šokio kombinacijas nukopijuoja, bet tai daro silpnesnės komandos. Silpnesni visada nori lygiuotis ir sekti lyderius“, – aiškina ji.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką