Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvarbių Sartų žirgų lenktynių puošmena – trys rekordai

Dusetose vyksta tradicinės Sartų žirgų lenktynės.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dusetose vyksta tradicinės Sartų žirgų lenktynės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pučiant aštriam pietryčiui šeštadienį Dusetose vykusias tradicines ristūnų lenktynes „Sartai 2014“ vainikavo trys nauji trasos rekordai. Žiūrovai visų jų sulaukė paskutiniajame, „Didžiojo žiemos prizo“, kurį tradiciškai steigia šių lenktynių organizatorė – Žemės ūkio ministerija – važiavime.

Plojimais buvo pasitiktas iki šios dienos gyvavusio rekordo autorius, varėniškis, Dubičių žemės ūkio bendrovės sportininkas Stanislovas Kėrys, su žirgu Sakalu 2012 metais greičio kartelę pakėlęs iki 2 min. 03,219 sek.

Nors šįkart Stanislovas Sakalą iškeitė į Amerikos ristūną, Švedijoje augintą Pronto Ribb, tačiau iš rekordininko į Dusetų hipodromą susirinkę žiūrovai tikėjosi pataisos pasiekimų lentelėje. Ir neapsiriko. Aukštąjį zootechniko išsilavinimą turintis S.Kėrys su Dusetų hipodrome pirmąkąrt bėgusiu Pronto Ribb rekordinę kartelę pakėlė iki 2 min. 01,961 sek., tačiau šis rezultatas varėniškiui leido džiaugtis tik trečiąja prizine vieta.

Dar greitesnis buvo trasos rekordą su tuo pačiu Sakalu pagerinęs Estijos sportininkas Jevgenijus Ivanovas (2 min.01.163 sek.), tačiau ir šis rezultatas užtikrino svečiui tik antrąją vietą.

Dienos karaliumi tapo uteniškis Egidijus Gudonis su Rodney Augustinu, S.Kėrio pasiekimą pagerinęs beveik 3 sek. Nugalėtojo laikas, o tuo pačiu ir naujasis trasos rekordas – 2 min. 00,775 sek. Tiek jis sugaišo 1609 metrų distancijoje.

Nugalėtoją ir trasos rekordininką pasveikino „Didįjį žiemos prizą“ įteikęs žemės ūkio ministras, prof. Vigilijus Jukna, akcentavęs, jog dėl tokių puikių akimirkų, tampančių didžiausiu renginio traukos centru, verta rengti šias tradicines lenktynes ir nekantriai jų laukti metus.            

Lenktynėse iš viso dalyvavo 58 važnyčiotojai.

Jau pirmasis lenktynių „Sartai 2014“ važiavimas, kuriame 8 žirgų važnyčiotojai varžėsi dėl Kūno kultūros ir sporto departamento prizo, padovanojo jiems atkaklią, įsimintiną kovą, kurią laimėjo pirmas 1609 metrų distancijos finišą su Ladybird Va Bene kirtęs Eimantas Klebauskas . Jis trasoje sugaišo 2 min. 07,442 sek.

Antras liko Aurimas Sakalovas, vadeliojęs Rightabeveyourhead (2 min. 07,615 sek.), o trečiąją vietą iškovojo latvis Nikolajus Galilejevas, su Carmen River trasą įveikęs per 2 min. 08.803 sek.

Budresni žiūrovai atkreipė dėmesį ne tik į labai vienodą prizininkų greitį, kai juos skyrė tik kelios šimtosios sekundės dalys, bet ir tai, kad visos prizininkės – Amerikos ristūnų veislės kumelės, išaugintos Švedijoje.

Antrojo tarptautinio važiavimo dalyviai, kovoję dėl „Arvi“ prizo, varžėsi ilgiausioje – 3200 metrų distancijoje, kurios finišą su bėru Švedijos eržilu Up To Belle pirmas kirto važnyčiotojas iš Estijos J.Ivanovas, pranokęs antroje vietoje likusį nuolatinį šių lenktynių dalyvį Žydrūną Vasilionką su Salsa de Garone ir trečią vietą užėmusią važnyčiotoją iš Latvijos Tatjaną Martinsonę su Coming Heart.

Dėl Vyriausybės steigiamo „Eikliojo žirgo prizo“ 1609 metrų distancijoje varžėsi septynių žirgų važnyčiotojai, o pergalę čia šventė buvęs trasos rekordininkas, Varėnos rajono Dubičių žemės ūkio bendrovės sportininkas S.Kėrys, ir šiame važiavime ištikimąjį, ne vieną pergalę važnyčiotojui padovanojusį Sakalą iškeitęs į Švedijoje gimusį ir augusį juodbėrį eržilą Ingo Sanna. Nugalėtojas trasoje sugaišo 2 min. 08,866 sek.

Antras šiame važiavime su Raise Hand finišavo Sergejus Matvejevas, o trečiąją vietą iškovojo Gedvilė Vinslauskaitė, vadeliojusi Rhapsody in Blue. Abi šios antroje – trečioje vietoje finišavusios kumelės priklauso žirgininkystės specialistui Arūnui Cicėnui.    

Dėl „Vičiūnų grupės Agroholdingo prizo“ varžėsi tarptautinio važiavimo dalyviai, išmėginę jėgas ne standartinėje 2400 m distancijoje.

Naujo prizo paieškose sėkmė ir vėl lydėjo estą J.Ivanovą, šįkart važnyčiojusį Sir Nile ir trasą įveikusį per 3 min. 12,440 sek. Svečias pranoko antrą-trečią vietas užėmusius Lietuvos sportininkus Tomą Lukošiūną su Bucky Augustinu ir Ž.Vasilionką su Silice de Ka.  

Savotiškai atsirevanšavo svečiams varžybų šeimininka, kovoję dėl Seimo prizo, kur visą nugalėtojų garbės pakylą pirmąkart šiose lenktynėse užėmė vien Lietuvos sportininkai. Seimo prizą iškovojo pirmajame važiavime antras likęs A.Sakalovas su prancūzų veislės ristūne Truffe Au Chocolat. Aurimas distanciją įveikė per 2 min 07,170 sek. ir pranoko Algį Vilkinį su Ūlos Vingiu (2 min. 07,482 sek.) ir trečiąją prizininkę Moniką Vinskutę su Gotika (2min.07,872 sek.)  

2400 m distancijoje sportininkai varžėsi ir dėl „Biržų žemtiekimo“ prizo, o joje rungėsi vien Lietuvos sportininkai. Prizą iškovojo šįsyk su Gepardu važiavęs E.Gudonis, distanciją įveikęs per 3 min. 20,418 sek.

Jis pranoko antrąją vietą užėmusį Liutaurą Pamarnecką su Chiva (3 min. 21,894 sek.) ir trečioje vietoje likusį Ernestą Juškauską su Saliutu Ollo (3min. 22,214 sek.).

Šių lenktynių programoje nuo seno yra du prizai, dėl kurių likimo labiausiai jaudinasi vietos žiūrovai. Tai prestižiniai „Zarasų krašto“ ir „Dusetų krašto“ prizai, dėl kurių važnyčiotojai varžosi vienodose angliškos mylios (1609 metrų) distancijose.

„Zarasų krašto“ prizas iškeliavo į Varėną, o jį paveržė tas pats S.Kėrys, šįkart važnyčiojęs Amerikos ristūną Don Star ir distanciją baigęs per 2 min. 10,562 sek. Antras liko alytiškis E.Klebauskas, su Seira finišavęs per 2 min. 12,589 sek., o varžybų šeimininkų prestižą kiek pataisė kaimynas iš Utenos Mindaugas Seržantas su Leila Augustinu trasoje sugaišęs 2 min. 13,389 sek.

„Dusetų krašto“ prizu irgi džiaugėsi ne vietinis važnyčiotojas, o širvintiškė, pirmoji dailiosios lyties atstovė, užkopusi ant nugalėtojų pakylos aukščiausiojo laiptelio, Diana Kvakšytė.

Ji su Gajumi trasoje sugaišo 2 min. 07,231 sek. ir pranoko zarasiškį, jauniausiąjį lenktynių dalyvį, penkiolikmetį Paulių Zakšauską, pelniusį Anapilin išėjusio Prezidento, aistringo žirginio sporto ir šių lenktynių gerbėjo Algirdo Brazausko prizą, kuriuo kasmet pagerbiamas jauniausias lenktynių dalyvis.

Beje, vyriausiąjį varžybų dalyvį, 83 metų Pauliaus senelį Joną Zakšauską, savo prizu pagerbė jį įteikęs Seimo narys Artūras Paulauskas.

Trečias šiame važiavime finišavo varėniškis Eimantas Klebauskas, važnyčiojęs Amerikos ristūną Saxon Westwood.  

„Sartai 2014“ nugalėtojų garbės pakyla

Prizo pavadinimas          Distancija                Laimėtojas                   Žirgas                   Laikas  
 
„Kūno kultūros ir sporto                       Eimantas Klebauskas    Ladybird Va Bene  2.07,442 sek.
departamento“ prizas         1609 m.

UAB „Arvi ir Ko“ prizas   3200 m.      Jevgenijus Ivanovas     Up To Beelle            4. 33,815 sek.

„Eikliojo žirgo“ prizas       1609 m.      Stanislovas Kėrys         Ingo Sanna            2. 08,866 sek.

„Vičiūnų grupės
agroholdingo“ prizas          2400 m.     Jevgenijus Ivanovas      Sir Nile                     3.12.440 sek.  

Lietuvos Respublikos
Seimo prizas                          1609 m.        Aurimas Sakalovas          Truffe au Chocolat       2. 07,170 sek.

„Biržų žemtiekimo“
prizas                                  2400 m.      Egidijus Gudonis         Gepardas  3.20,418 sek.

„Zarasų krašto“ prizas        1609 m.     Stanislovas Kėrys         Don Star                    2.10,562 sek.

„Dusetų krašto“ prizas        1609 m.    Diana Kvakšytė            Gajus                          2.07,231 sek.

„Didysis žiemos prizas“      1609 m.    Egidijus Gudonis         Rodney Augustinu     2.00,775 sek.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką