Algirdo Šociko vardo bokso turnyro nugalėtojais tapo keturi lietuviai

Tris dienas Kaune vykusio XIV tarptautinio Algirdo Šociko vardo bokso turnyro nugalėtojais tapo ir keturi lietuviai – Aurimas Naudžius (60 kg), Egidijus Kavaliauskas (69 kg), Daugirdas Šemiotas (81 kg) ir Vitalijus Subačius (91 kg), teigiama pranešime spaudai.
Bokso pirštinės
Algirdo Šociko vardo bokso turnyro nugalėtojais tapo keturi lietuviai / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

Didžiausią staigmeną pateikė Aurimas Naudžius, svorio kategorijos iki 60 kg finale 6:3 įveikęs Europos pirmenybių prizininką Vizgeną Safarjantsą iš Baltarusijos.

Kur kas lengviau savo varžovus įveikė Egidijus Kavaliauskas, svorio kategorijos iki 69 kg finale 5:1 nugalėjęs Baltarusijos čempioną Dmitrijų Artochovą, bei Daugirdas Šemiotas, svorio kategorijos iki 81 kg lemiamoje dvikovoje 4:0 nepalikęs vilčių pajėgiausiam Estijos boksininkui Ainarui Karlsonui.

Atkakliausiai vykusiame svorio kategorijos iki 91 kg finale Vitalijus Subačius 4:2 privertė pasiduoti Egidijų Tutkų.

Tiesa, lietuviai iškovojo ir penktąjį titulą, nes svorio kategorijos iki 75 kg neoficialų B turnyrą laimėjo Tadas Žiukas, finale tik teisėjų sprendimu 4:1 įveikęs Estijos atletą Artiomą Fiodorovą. Ši kova baigėsi lygiosiomis 1:1, o mažieji taškai taip pat neišaiškino nugalėtojo – lygiosios 2:2.

Dar du lietuviai pralaimėjo finalines kovas: Marius Palionis (64 kg) finale 2:4 nusileido airiui Philipui Sutcliffe‘ui, o Mantas Valavičius (virš 91 kg) 0:2 turėjo pripažinti Švedijos boksininko Modo Sallah‘o pranašumą.

Nugalėtojais kitose svorio kategorijose tapo Latvijos atstovas Dmitrijus Gurmanas (57 kg) ir baltarusis Vitalijus Bondarenko (75 kg).

Techniškiausio turnyro boksininko prizas įteiktas Daugirdui Šemiotui, o prizu už valią siekiant pergalės apdovanotas Eugenijus Tutkus.

Iš viso turnyre dalyvavo šešios dešimtys atletų iš dešimties valstybių – Airijos, Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Norvegijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Šeštadienį vykusių finalo kovų rezultatai ir atskirų svorio kategorijų prizininkai: