Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Amžiaus kova dėl „pinigų“ diržo: F.Mayweatheris 10-ajame raunde sudorojo C.McGregorą

Amžiaus kova dėl „pinigų“ diržo: F.Mayweatheris prieš C.McGregorą
„Scanpix“ nuotr. / Amžiaus kova dėl „pinigų“ diržo: F.Mayweatheris prieš C.McGregorą
Šaltinis: 15min
6
A A

Kovinio sporto pasaulis pagaliau sulaukė kulminacijos. Las Vegase sekmadienio rytą įvyko milžiniško susidomėjimo sulaukusi akistata tarp dviejų legendinių kovotojų – 40-mečio amerikiečio boksininko Floydo Mayweatherio ir 29-erių metų mišrių kovos menų (MMA) žvaigždės airio Conoro McGregoro. 10-ajame raunde pergalę šventė beveik visos dvikovos metu iniciatyvą turėjęs ir favoritu laikytas F.Mayweatheris.

Dėl WBC „pinigų“ diržo buvo kovojama pagal profesionaliojo bokso taisykles – 12 raundų po 3 minutes.

Tiesa, visų jų neprireikė. Prieš mačą savo varžovą į gilius vandenis įvilioti ir ten sudoroti žadėjęs amerikietis, būtent taip ir padarė.

Nors dvikovos pradžioje, C.McGregoras buvo kur kas aktyvesnis, kiekviename raunde jėgų MMA kovotojas išeikvodavo vis daugiau.

F.Mayweatherio pranašumas vis augo, taiklių smūgių vis daugėjo, o dešimtajame raunde atlikęs akcentuotų smūgių krušą jis pasiuntė varžovą į techninį nokautą.

Mačo arbitras, matydamas, jog Conoras sunkiai orientuojasi ringe, nusprendė dvikovą nutraukti.

„Toks buvo mano planas. Pirmuosius keletą raundų kovojau mažesnėmis apsukomis ir vis didinau spaudimą. Conoras buvo geras oponentas, nesitikėjau tokio pasipriešinimo“, – po dvikovos kalbėjo nugalėtojas.

Toks buvo mano planas. Pirmuosius keletą raundų kovojau mažesnėmis apsukomis ir vis didinau spaudimą.

Jis šiek tiek net bandė pateisinti savo priešininką, teigdamas, jog įprastai MMA varžybose kovojama ilgiausiai 25 minutes, o šį kartą buvo suplanuota varginanti 36 minučių kova pagal varžovui neįprastas taisykles.

C.McGregoras po akistatos išliko ištikimas sau ir skundėsi, kad teisėjas sustabdė kovą.

„Gaila, kad kova buvo sustabdyta. Aš nebuvau nokautuotas, tiesiog svyravau. Buvau jau pavargęs, bet arbitras galėjo ir nenutraukti kovos. Kaip bebūtų, bokso kovai Floydas yra „geriau sudėtas“ sportininkas“, – pripažino airis.

11 metų už savo priešininką vyresnis F.Mayweatheris dabar yra laimėjęs visas 50 dvikovų profesionalų ringe. Įveikęs C.McGregorą, jis pagerino legendinio Rocky Marciano rekordą.

Paskutinį kartą amerikietis buvo kovojęs 2015-ų metų rugsėjį ir taškais įveikė Andre Berto.

C.McGregoras yra pirmasis kovotojas UFC organizacijoje, kuris vienu metu turėjo dviejų svorio kategorijų čempiono titulus.

Įveikęs C.McGregorą, jis pagerino legendinio Rocky Marciano rekordą.

C.McGregoras per 24 profesionalias kovas yra iškovojęs 21 pergalę ir patyręs 3 pralaimėjimus.

Paskutinį kartą MMA jis varžėsi praėjusių metų lapkritį ir įveikė Eddie Alvarezą.

Amžiaus akistatos favoritu specialistai laikė F.Mayweatherį – pirmiausia dėl to, jog airiui tai buvo pirmoji dvikova bokso ringe.

Amžiaus kovos dalyviai
Kovotojas United States Floydas Mayweatheris Republic of Ireland Conoras McGregoras
Pravardė „Pinigai“ „Liūdnai pagarsėjęs“
Gimimo vieta Mičiganas, JAV Dublinas, Airija
Amžius 40 29
Karjera 49–0 (26 nokautais) 21–3 (18 nokautais)
Ūgis 1,73 m 1,75 m
Svoris 67,8 kg 69,4 kg

Kovos išvakarėse vykusiuose svėrimuose airis buvo kur kas sunkesnis už savo priešininką.

Renginio metu C.McGregoras elgėsi ypač ekscentriškai ir šaukė ant savo priešininko, tuo tarpu F.Mayweatheris išliko nepaprastai ramus. Matyt, nujausdamas užtikrintą pergalę.

Svarstyklės parodė, kad airis sveria 153 svarus (apie 69,40 kg), o jo priešininkas – 149,5 svarų (apie 67,81 kg).

Pagal kovos sutartį F.Mayweatheriui buvo garantuota 100 mln. JAV dolerių premija, o C.McGregorui – 30 mln.

Vis dėlto kovotojų pajamos bus kur kas didesnės, nes prisidės procentai už transliacijas ir sutartys už reklamą.

Bendrai amžiaus „pinigų“ kova vertinama maždaug milijardu dolerių.

Dvikovą Las Vegas „T-Mobile“ arenoje stebėjo daugybė pasaulio įžymybių, tarp kurių bokso legenda Mike'as Tysonas, aktorius Bruce'as Willisas, rokeris Ozzy Osbourne'as su šeima, NBA žvaigždė LeBronas Jamesas, dainininkė Demi Lovato.

Dvikovos eiga:

Pirmasis „T-Mobile“ arenoje likus kiek daugiau nei 2 val. iki kovos pasirodė F.Mayweatheris. Amerikietis atvyko apsirengęs juodu sportiniu kostiumu su aukso motyvais.

Kiek vėliau į areną atvyko stilingą mėlyną kostiumą vilkintis airis.

Pranešta, jog F.Mayweatherio ir C.McGregoro kovos pradžia veikiausiai vėluos, nes labai daug aistruolių susidūrė su problemomis įsigydami tiesioginės transliacijos paketus.

Kovotojai žengia į ringą. Pirmas į ringą žengė airišką trispalvę apsijuosęs C.McGregoras. F.Mayweatheris kiek netikėtai ringe pasirodė su juoda kauke.

Kova prasideda.

1 raundas. Dvikovą aktyviau, kiek netikėtai, pradėjo C.McGregoras. Airis užėmė ringo vidurį. Pradžioje MMA žvaigždė netgi parodė nepaprastą pasitikėjimą savimi, viename epizode demonstratyviai sukryžiuodamas savo rankas už nugaros.

Amerikietis pirmajame raunde – visiškai ramus. Pirmasis raundas baigėsi nė vienam sportininkui neturint ryškios persvaros.

2 raundas. Šeimininką C.McGregoras įspaudė į kampą, bet tuoj pat F.Mayweatheris sugrįžo į ringo vidurį. Dvikovos pradžioje amerikietis gana pasyvus, kur kas daugiau dėmesio skyrė gynybai.

Kova apylygė. Po antrojo raundo abu sportininkai – puikios nuotaikos. F.Mayweatheris netgi demonstratyviai išsišiepė prieš televizijos kamerą.

3 raundas. Susikibęs C.McGregoras vis nepraleisdavo progos užduoti varžovui per pakaušį. Mačo arbitras įspėjo airį, jog tai neleistina. F.Mayweatheris didino savo apsukas.

4 raundas. C.McGregoras vis dažniau ėmėsi imtynių veiksmų. F.Mayweatheris gerokai judresnis, airis – aktyvesnis. Vis dažniau ringo vidurys priklausė F.Mayweatheriui.

Ketvirtojo raundo pabaigoje sportininkai apsižodžiavo. Amerikietis aiškiai nepatenkintas, jog varžovas nevengia imtis ir smūgiuoti į pakaušį. Kaip bebūtų, šiame raunde šeimininkui pavyko užduoti vieną stiprų smūgį į veidą.

5 raundas. Amerikietis padidino spaudimą. Airis kur kas daugiau gynėsi. Raundo pabaigoje F.Mayweatheris demonstratyviai stumtelėjo savo varžovą.

6 raundas. Kova vis atviresnė. Neleistini airio smūgiai akivaizdžiai suerzino F.Mayweatherį. Amerikietis juokiasi, airis savo varžovui parodė liežuvį. Kova įpusėjo – šeštasis raundas pasibaigė.

7 raundas. F.Mayweatheris gerokai staigesnis, airiui teko gintis, bet tai padaryti vis sudėtingiau. Amerikiečio pranašumas vis ryškesnis, Floydas tvirtai perėmė iniciatyvą.

8 raundas. F.Mayweatherio spaudimas vis didesnis. Airiui netgi susikibti sekėsi vis sunkiau.

9 raundas. Airis raundą pradėjo labai ryžtingai. F.Mayweatheris skundėsi, jog varžovas smūgiavo žemiau juostos. C.McGregoras ringe stovėjo vis sunkiau. Amerikiečio smūgiai vis dažnesni ir taiklesni. Bręsta nokdaunas. Pats sunkiausias raundas airiui, bet jis atsilaikė.

10 raundas. Amerikietis vėl leido varžovui atlikti keletą smūgių raundo pradžioje, bet po to akivaizdžiai perėmė iniciatyvą.

Paleidęs akcentuotų smūgių seriją, F.Mayweatheris užtikrintai laimėjo kovą.

Pamatęs sunkiai svirduliuojantį airį, teisėjas staigiai sustabdė dvikovą, o nugalėtojas iškėlęs rankas užšoko ant virvių. Dvikovos pabaiga – techninis nokautas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką