TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Boksininkas Virgilijus Stapulionis: „kietas“ yra tas, kuris atsistoja ir eina tolyn

Virgilijus Stapulionis Interviu
Virgilijus Stapulionis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos boksininkas Virgilijus Stapulionis jau laukia vieno didžiausių karjeros iššūkių. Rugpjūčio 26-ąją jis lips į ringą ir kovos dėl IBF titulo. Iki turnyro laiko dar yra, tačiau lietuvis jau ruošiasi akistatai ir papasakojo apie savo bokso kelią.

„Terminatoriaus“ pravardę turintis pasvalietis yra iškovojęs 27 pergales, patyręs 5 pralaimėjimus ir vieną kartą dvikovą baigė lygiosiomis.

31-rių boksininkas 58 procentus savo kovų baigia nokautais ir pasakoja, kad jausmas, kuomet varžovas krenta ir supranti, jog viskas yra baigta – neapsakomas.

Kaip prasidėjo jūsų bokso kelias?

– Buvau 5-oje klasėje, klasiokas pradėjo lankyti boksą, po kurio laiko ir pats susidomėjau, norėjau pamėginti. Pats buvau judrus, padūkęs vaikas. Nuėjau į salę ir užsikabinau. Nuo to laiko ir esu likęs bokse. Klasiokas po mėnesio metė treniruotes, o aš pasilikau.

Kaip manote, kas lemia, kad vieni meta tą užsiėmimą, o kiti pasilieka?

– Atsakingumas galbūt. Pas mane nebuvo taip, kaip daro kiti, kad palanko vieną sporto šaką, tada kitą. Aš atėjau į boksą, pradėjau sportuoti. Atsakingumą jaučiau tam sportui. Nenorėjau numesti ir eiti kažkur kitur. Siekiau tikslo, pergalių.

Kuo patraukė pats boksas?

– Galbūt tuo, kad nėra monotonijos. Viskas susideda iš daug dalykų: ir bėgimas, ir judrieji žaidimai, fizinės jėgos lavinimas. Nėra kaip, pavyzdžiui, lengvojoje atletikoje, kur ateini ir bėgi, bėgi... Čia iš daug ko susideda, tai duoda įvairovės.

Virgilijus Stapulionis
Virgilijus Stapulionis

Kas yra svarbiausia šioje sporto šakoje?

– Fizinė jėga, reakcija, rankų nenuleidimas, tikslo siekimas.

Galima suprasti, kad bokse labai svarbu ir psichologiniai dalykai?

– Taip, tai yra labai svarbu. Niekas neateina paprastai.

Ar nebuvo jūsų karjeroje momento, kai sakėte „viskas, man gana“?

– Ne, šito nebuvo. Buvo, kad po treniruočių pavargsti, atsibosta, nori poilsio. Tačiau tada pailsi ir po kurio laiko vėl darai. Į kraują įauga noras kažką pasiekti.

Pas mane nebuvo taip, kaip daro kiti, kad palanko vieną sporto šaką, tada kitą. Aš atėjau į boksą, pradėjau sportuoti. Atsakingumą jaučiau tam sportui.

Galbūt prisimenate savo pirmą kovą?

– Pirmoje oficialesnėje savo kovoje, kaip sakoma, „gavau malkų“. Nebuvo lengva kova, bet tai manęs neišmušė iš vėžių. Kovojau su patyrusiu boksininku, o aš naujokas buvau.

Dabar jūsų pergalių-pralaimėjimų santykis nėra blogas. Kokios asmeninės savybės nulėmė, kad pradėjęs nesėkme pasiektumėte gerą rezultatą?

– Tie patys psichologiniai dalykai: nenuleidau rankų, ėjau tolyn. Ne tas „kietas“, kuris guli. „Kietas“ tas, kuris atsistoja ir eina tolyn. Pralaimėjau, bet ėjau tolyn ir siekiau pergalių. Tikiuosi jų dar daug iškovoti ir ateityje.

Gal turite įsimintiniausią kovą?

– Nėra taip, kad kažkuri būtų smagiausia. Kiekviena pergalė yra saldi ir maloni. Tos kovos visos vienaip ar kitaip buvo sunkios.

Koks apima jausmas, kai sunkioje kovoje pavyksta nokautuoti varžovą?

– Jausmas toks, kad „va, aš padariau! Jau paėjo“. Net nežinau, kaip pasakyti paprastai. Tiesiog jauti, kad atsipirko visas sunkus darbas.

Virgilijus Stapulionis
Virgilijus Stapulionis

Yra dviejų rūšių kovotojai: vieni, kai sužino varžovą, jį išsianalizuoja, o kiti išvis nesidomi juo. Kaip darote jūs?

– Minimaliai pasidomiu varžovu. Nenoriu nusistatyti kovos taktikų ir įtikinti savęs, kad jis kovos taip ir ne kitaip. Bijau save „užciklinti“, kad viskas vyks būtent taip. Tada gali būti, kad užlipsi į ringą ir niekas nesigaus. Pažiūriu daugmaž kaip jis kovoja, bet labai nesigilinu.

Ką veiktumėte dabar, jei tada 5-oje klasėje nebūtumėte nuėjęs į bokso treniruotes?

– Oi, net neįsivaizduoju. Tikriausiai, kad kažkur užsienyje būčiau. Todėl dabar jokių minusų nematau būdamas sporte.

Dėl IBF titulo Virgilijus Stapulionis kausis jau rugpjūčio 26-ąją Menų fabrike „Loftas“. Iš viso turnyre numatoma apie 10 kovų. Apie jas ir bilietų platinimą bus pranešta kiek vėliau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Boksas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką