TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bokso federacija giria Algirdą Baniulį už tai, kad jis negelbėjo varžovo daužomo teisėjo

V.Lončaras mušė teisėją, o Lietuvos boksininkas pabėgo iš ringo
youtube.com / V.Lončaras mušė teisėją, o Lietuvos boksininkas pabėgo iš ringo
Šaltinis: 15min
0
A A

Didelio pasaulio dėmesio sulaukęs Europos jaunimo bokso čempionate ringą konflikto metu staiga palikęs Lietuvos jaunasis atstovas Algirdas Baniulis sulaukė šalies bokso federacijos (LBF) palaikymo. Į muštynių ringe peripetijas lietuvis pateko pirmadienį, o LBF po trijų dienų nutarė pareikšti, kad sportininkas nekaltas – pasitraukti nuo Kroatijos boksininko Vido Lončaro mušamo lenkų teisėjo A.Baniuliui, anot LBF pranešimo, liepė rinktinės treneris. Tačiau iškart po konflikto išplatintame A.Baniulio pranešime jis pats teigė, kad nenorėjo veltis į konfliktą ir nė žodžio neužsiminė apie trenerio reikalavimus palikti ringą.

Prisijunkite prie daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

Neįtikėtinas įvykis bokse atsitiko pirmadienį Kroatijos sostinėje Zagrebe, per ten vykstantį Europos jaunimo bokso čempionatą, kuriame kovojo ir mūsų šalies atstovai. Aštuntfinalio akistatoje svorio kategorijoje iki 81 kg pergalę kovoje su šeimininku Vido Lončaru anksčiau laiko iškovojęs lietuvis A.Baniulis nesugebėjo net piršto pajudinti, kai kroatas iš apmaudo pradėjo mušti ringo teisėją.

Šiam buvo sulaužyti šonkauliai ir diagnozuotas smegenų sutrenkimas. Lietuvis, vos prasidėjus egzekucijai, tiesiog bėgte paliko ringą ir areną. Teigiama, kad A.Baniulis elgėsi pagal visus Tarptautinės bokso federacijos reikalavimus.

Tiek šalies, tiek ir užsienio žiniasklaida akcentavo, kad Zagrebo arenoje kilusiame incidente buvo du pagrindiniai dalyviai – mušantis lenkų teisėją Maciejų Dziurgotą kroatas ir iš ringo labai greitai besitraukiantis lietuvis.

Po muštynių paaiškėjo, kad V.Lončarą šalies bokso federacija diskvalifikavo neapibrėžtam laikui – galutinį sprendimą dėl sportininko karjeros tars Tarptautinė bokso federacija.

Ketvirtadienį LBF išplatino laišką, kuriame teigė, kad palaiko teisingai pasielgusį savo federacijos narį.

Lietuvos bokso federacija pritaria trenerio veiksmams, kuris operatyviai sureagavo į įvykusį incidentą ir liepė sportininkui pasišalinti iš ringo. Bet koks mūsų boksininko įsivėlimas į šį konfliktą galėjo kainuoti diskvalifikaciją ne tik pačiam sportininkui, bet ir visai Lietuvos komandai iš Europos čempionato. 

„Lietuvos bokso federacija palaiko boksininko ir trenerio veiksmus, – teigiama pranešime. – Europos jaunimo bokso čempionate Zagrebe (Kroatija) spalio 20 d. įvyko precedento neturintis įvykis, kuomet Kroatijos boksininkas Vido Lončaras, po pralaimėtos kovos Lietuvos sportininkui Algirdui Baniuliui, smogė ringo teisėjui lenkui Maciejui Dziurgotai į krūtinę. Po šio smūgio A.Baniulis trenerio liepimu nedelsiant pasišalino iš ringo.

Atsižvelgdama į įvykusį incidentą, Lietuvos bokso federacija pritaria trenerio veiksmams, kuris operatyviai sureagavo į įvykusį incidentą ir liepė sportininkui pasišalinti iš ringo. Bet koks mūsų boksininko įsivėlimas į šį konfliktą galėjo kainuoti diskvalifikaciją ne tik pačiam sportininkui, bet ir visai Lietuvos komandai iš Europos čempionato.

Spręsti itin retai bokso varžybose susiklosčiusią situaciją ėmėsi kitas Lietuvos komandos atstovas, teisėjas Vilmantas Bobinas, jis išvilko siautėjusį kroatą iš ringo.

Lietuvos bokso federacija pritaria sportininko ir trenerio elgesiui, kurie vadovavosi tarptautinės bokso federacijos taisyklių reikalavimais“.

Įdomu, kad neva rinktinės treneris galėjo liepti Lietuvos sportininkui trauktis iš muštynių epicentro, pirmasis prabilo Kaune esantis A.Baniulio treneris Raimundas Plūkas.

Savo oficialiame įvykio paaiškinime kitą dieną po incidento A.Baniulis nė žodžiu neužsiminė apie trenerio poziciją, akcentuodamas, kad jis pats nenorėjo veltis į konfliktą, nes galėjo būti diskvalifikuotas.

„Nenorėjau veltis į problemas, nes būtų nukentėjusi visa rinktinė bei, žinoma, aš pats. Juk niekas nežino, kaip būtų susidėlioję įvykiai ringe. Privalėjau būti atsargus. Būčiau buvęs diskvalifikuotas iš čempionato, kuris yra man labai svarbus. Trečiadienį aš kovosiu dėl Europos čempionato medalio ir man labai apmaudu skaityti visus šiuos juodinančius straipsnius ir komentarus. Didžiuojuosi, kad esu lietuvis ir kovoju vardan savo mylimos šalies. Rytoj atiduosiu visas jėgas. Visų labai prašau supratingumo“, – teigė per portalą boksopasaulis.lt A.Baniulis.

Pateiktuose iš Zagrebo incidento vaizdo medžiagose nėra garso, tad sunku pasakyti, kuriuo momentu Lietuvos rinktinės treneris A.Baniuliui siūlė palikti ringą.  

VIDEO: Lietuvos boksininkas A.Baniulis pabėgo iš ringo, kai varžovas mušė teisėją
VIDEO: Vido Lončaras muša Lenkijos teisėją

 

VIDEO: Muštynes bokso ringe
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Muštynės Boksas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką