Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 23d. 18:38

Bokso teisėjas Kęstutis Bagdanavičius neslepia: Londono olimpiadoje kolegos klydo

Evaldas Petrauskas pralaimėjo pusfinalio kovą
Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr. / Evaldo Petrausko kovoje pusfinalyje teisėjavęs arbitras iš Maroko gavo neoficialų įspėjimą.

Londono žaidynėse dirbęs bokso arbitras iš Lietuvos Kęstutis Bagdanavičius: „Olimpiadoje buvo įvairių nuobaudų dėl teisėjavimo“.

Dar prieš išvykdamas teisėjauti į Londono olimpines žaidynes bokso teisėjas Kęstutis Bagdanavičius tautiečius boksininkus vertino palankiai.

„Egidijus Kavaliauskas savo svorio kategorijoje yra labai greitas, laikomas vienu perspektyviausių Lietuvos boksininkų. Evaldas Petrauskas atrankinėse varžybose demonstravo gerą fizinę formą, todėl galima prognozuoti gerus rezultatus“, – tuomet sakė arbitras.

Vienintelio bokso teisėjo iš Lietuvos, dirbančio „Arvi“ įmonių grupėje, prognozės pasitvirtino. 20-metis E.Petrauskas iškovojo bronzą svorio kategorijoje iki 60 kilogramų ir po 44 metų pertraukos parvežė olimpinį bokso medalį į Lietuvą.

Olimpiadoje debiutavęs K.Bagdanavičius reitinguojamas tarp 130 geriausių pasaulio bokso teisėjų. Londono olimpiadoje buvo 35 bokso arbitrai iš viso pasaulio, o Europai atitekusi kvota – 16.

– E. Petrausko treneris Vladimiras Bajevas po pusfinalio kritikos teisėjams negailėjo. Kaip jūs vertinate teisėjavimą?

– Olimpiadoje buvo įvairių nuobaudų dėl teisėjavimo. Du teisėjai pasaulinio lygio varžybas dėl neobjektyvaus teisėjavimo turėjo palikti dar joms nesibaigus, kitus suspendavo keletui dienų, kiti gavo neoficialius įspėjimus, kaip ir Maroko teisėjas, kuris teisėjavo E. Petrausko ketvirtfinalio dvikovoje su italu Domenico Valentino. Šis teisėjas šoniniu teisėju dirbo ir lietuvio pusfinalio kovoje, tačiau taškų iš jo negavome. Nebuvome išskirtiniai teisėjavimo atžvilgiu, kitų valstybių atstovai taip pat susidūrė su neįprastais sprendimais.

– Bokso teisėjo diena olimpiadoje, kokia ji?

– Rytas prasidėdavo  viešbutyje, greta jo arena, kurios salėse vyko daug įvairių sporto šakų varžybų: fechtavimo, stalo teniso, sunkiosios atletikos, imtynių ir, žinoma, bokso. Vėliau eidavome į arenose teisėjams skirtas patalpas, tačiau iki tol tekdavo praeiti apsaugos sistemas. Su savimi negalėjome turėti nieko, net ir telefono. Kuriose varžybose teisėjausime, nežinodavome, mums pranešdavo tik prieš dešimtį minučių iki kovos.

Buvo keletas laisvų dienų, jas išnaudojome miestui apžiūrėti. Svarbiausia, laisvu metu eidavome palaikyti savo šalių olimpiečius. Kai Rūta Meilutytė ir Evaldas Petrauskas laimėjo medalius, sulaukiau sveikinimų iš kitų šalių teisėjų, kiekvienas sirgo už savo šalį, visur tvyrojo olimpinio entuziazmo nuotaika.

– Kiek kovų teko teisėjauti olimpiadoje? Kokie įspūdžiai?

– Teisėjavimas – didelė atsakomybė, prieš boksininkus, kitus teisėjus, žiūrovus, todėl visuomet stengiuosi būti objektyvus. Dvikovos vyko sklandžiai, dėl savo darbo nesulaukiau nė vienos pastabos. Olimpiadoje teisėjavau septyniose kovose ringe, iš jų trims pusfinalinėms ir vienai lengviausiojo svorio kategorijos boksininkų finalinei kovai. Šoniniu teisėju teko būti 36 kartus.

– Kokie jūsų, kaip bokso teisėjo, ateities planai?

– Dažnai išgirstu klausimų, ar vyksiu į kitą olimpiadą. Pagal dabar galiojančią atrankos tvarką, galiu pasakyti, kad tikrai neturiu šansų patekti. Šiose olimpinėse žaidynėse nebuvo nė vieno teisėjo iš Pekino olimpiados. Galiu patvirtini, kad ir toliau dirbsiu teisėju, artimiausias pasaulinis jaunimo bokso renginys Tailande.

sportas.info nuotr./Kęstutis Bagdanavičius
sportas.info nuotr./Kęstutis Bagdanavičius

 

sportas.info

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:17
00:44
00:10

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką