Dano Pozniako bokso turnyre dėl aukso kovos du lietuviai

Jubiliejiniame 10-ame pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo turnyre liko lemiamos kovos. Tarptautinio jaunimo (iki 18 metų) turnyro finale kovos du Lietuvos boksininkai.
Turnyro akimirka
Turnyro akimirka / Alfredo Pliadžio nuotr.

Svorio kategorijoje iki 91 kg įspūdingą pergalių seriją tęsia Arnoldas Taraškevičius. Pusfinalyje lietuvis įveikė prancūzą Oudjepį Billalą. Ketvirtfinalyje prieš A.Taraškevičiaus smūgius neatsilaikė vienas tituluočiausių turnyro boksininkų – pasaulio jaunių čempionas ir Nandzingo jaunimo olimpinių žaidynių 5 vietos laimėtojas ukrainietis Robertas Martonas.

Finale A.Taraškevičiaus laukia ne mažiau grėsmingas varžovas – pasaulio jaunių čempionato prizininkas uzbekas Obidjonas Tokhirovas. Ketvirtfinalyje uzbekas nugalėjo D.Pozniako turnyro čempiono vardą praradusį lietuvį Tomą Olberkį.

Svorio kategorijos iki 52 kg finale kovos Mantas Morkūnas. Pusfinalyje lietuvis pranoko moldavą Vladą Lavriliucą. Finale M.Morkūno varžovas bus pusfinalyje lietuvį Artūrą Zinkovskį įveikęs slovakas Filipas Meszaras.

Bronzos medaliu turės tenkintis praėjusių metų čempionas Tadas Šakočius. Svorio kategorijos iki 75 kg pusfinalyje T.Šakočius pralaimėjo Baltarusijos čempionui Antonui Čelmachavui.

Pusfinalio barjero neįveikė dar du lietuviai. Svorio kategorijoje 46-49 kg Deividas Puodžiūnas pralaimėjo prancūzui Billalui Bennama, svorio kategorijoje iki 60 kg Gilvinas Lukošiūnas turėjo pripažinti vengro Ričardo Kovačo pranašumą.

Dešimtyje svorio kategorijų finaluose daugiausia atstovų turės Uzbekija. Į finalus pateko net keturi uzbekai, po tris ukrainiečius, baltarusius ir vengrus, po du lietuvius ir slovakus, taip pat prancūzas, austras ir lenkas.

Iš viso kovas turnyre pradėjo net 112 boksininkų iš 20 valstybių. D.Pozniako turnyras yra vienas didžiausių Europoje jaunimo bokso turnyrų ir yra įtrauktas į oficialų Europos bokso konfederacijos varžybų kalendorių.

Finalai prasidės šeštadienį 13 val. Vilniaus edukologijos universiteto Didžiojoje sporto salėje (Studentų g. 39).