Daugirdas Šemiotas „Grand Prix“ bokso turnyre Čekijoje laimėjo sidabrą

Čekijoje vykusiame 43-ajame tarptautiniame vyrų ir moterų bokso turnyre „Grand Prix“ iš lietuvių geriausiai pasirodė Daugirdas Šemiotas, pelnęs sidabro medalį.
Daugirdas Šemiotas
Daugirdas Šemiotas / boksopasaulis.lt nuotr.

Svorio kategorijoje iki 81 kg kaunietis pralaimėjo tik finale. Pakeliui į finalą D.Šemiotas 7:6 įveikė indą Sumitą Sangwaną ir rezultatu 11:7 pranoko serbą Marko Nikoličių. Kovoje dėl aukso medalio lietuvis 20:9 nusileido 2011 metų pasaulio bokso čempionato nugalėtojui Julio Cesarui de la Cruzui iš Kubos.

Lietuvos garbę Čekijoje gynė ir Evaldas Petrauskas (iki 64 kg) bei Egidijus Kavaliauskas (iki 69 kg), tačiau jie medalių neiškovojo.

Pirmąją varžybų dieną šilutiškis Evaldas Petrauskas rezultatu 18:7 įveikė moldavą Dmitrį Galagotą. Iškopęs į ketvirtfinalį, Evaldas susigrūmė su Rusijos atstovu Maximu Ignatievu. Apylygėje kovoje pergalę, rezultatu 9:6, šventė rusas, kuris vėliau tapo turnyro vicečempionu svorio kategorijoje iki 64 kg.

2011 metų pasaulio bokso čempionato prizininkas Egidijus Kavaliauskas taip pat sėkmingai peržengė preliminarių kovų barjerą, be didesnio vargo, 12:5, nugalėdamas Bulgarijos bokso mokyklos auklėtinį Simeoną Chamovą. Tačiau ketvirtfinalyje, svorio kategorijoje iki 69 kg, 8:6, E.Kavaliauskui teko pripažinti būsimo čempiono kubiečio Arisnoide Despaigne pranašumą.

Į Tarptautinės bokso asociacijos (AIBA) oficialų kalendorių įtrauktame turnyre šiais metais varžėsi 103 kovotojai iš 20 šalių. Vyrai kovojo 8-iose svorio kategorijose, moterys – 3-ose.