Europos sambo kadetų čempionate – trys medaliai Lietuvai

Limasolyje (Kipras) gruodžio 18-19 dienomis vyko Europos sambo kadetų pirmenybės. Lietuvos sportininkai iškovojo du sidabro ir vieną bronzos apdovanojimą.
Laura Linkutė (kairėje)
Laura Linkutė (kairėje) / LSF nuotr.
Temos: 1 Sambo

Sidabro medalius pelnė šiaulietė Laura Linkutė svorio kategorijoje virš 72 kg (treneris Stanislovas Kulikauskas) ir vilnietė Varvara Kuchar svorio kategorijoje iki 59 kg (treneriai Svetlana Vetrova, Svajūnas Polikevičius ir Eimantas Tukačiauskas).

Bronzinį apdovanojimą iškovojo vilnietis Simas Polikevičius svorio kategorijoje iki 58 kg (treneriai S.Vetrova, S.Polikevičius ir E.Tukačiauskas), praneša Lietuvos sambo federacija.

Be asmeninių medalių Lietuvos merginų rinktinė liko tik per žingsnį nuo taurės komandinėje įskaitoje, kur užėmė 4 vietą. Pirmą vietą iškovojo Rusija, antrą – Ukraina, trečią – Bulgarijos sportininkės.

LSF nuotr./L.Linkutė ir S.Kulikauskas

Pirmąjį čempionato medalį šeštadienį mūsų šaliai iškovojo Laura Linkutė (virš 72kg). Ji pusfinalyje įveikė ukrainietę Ivanną Juzenovič ir tik finale nusileido Rusijos sportininkei Aleksandrai Riabčenko.

L.Linkutei tai dar vienas medalis jos kolekcijoje. Ji šiemet jau tapo Europos sambo jaunių čempione ir pasaulio sambo jaunių bronzos medalininke.

Sekmadienį Europos sambo čempionate puikiai debiutavo du vilniečiai – V.Kuchar ir S.Polikevičius.

LSF nuotr./S.Polikevičius ir V.Kuchar

Tarp merginų, svorio kategorijoje iki 59 kg, V.Kuchar aštuntfinalyje aiškia persvara įveikė Nyderlandų atstovę Janiek Scholten, ketvirtfinalyje – 3-0 ukrainietę Darią Kobą, pusfinalyje – taip pat 3-0 rumunę Anamaria Suciu.

Tik finale vilnietė nusileido pasaulio jaunių čempionato prizininkei Dariai Baranenkovai iš Rusijos ir užėmė antrąją vietą.

Kitas Europos sambo kadetų čempionato debiutantas S.Polikevičius svorio kategorijoje iki 58 kg pusfinalyje nežymiai nusileido gruzinui Tengiziui Kchidašviliui, o mažajame finale skausmingu veiksmu įveikė graiką Georgiosą Oikonomakį ir iškovojo bronzą Lietuvai.

Čempionate Lietuvai taip pat atstovavo Dovilė Gotto, Marta Navickaitė, Andrėja Serapinaitė, Orestas Ziminas, Julius Vaišvila, Jegor Čiupanovas, Naglis Gutauskas ir Danila Zacharovas.

Sambo šiemet Tautinio olimpinio komiteto (TOK) pripažinta olimpine sporto šaka.