Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Floydas Mayweatheris – Manny Pacquiao: viskas, ką privalu žinoti apie amžiaus dvikovą

Floydas Mayweatheris ir Manny Pacquiao
„Scanpix“/AP nuotr. / Floydas Mayweatheris ir Manny Pacquiao
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau šį šeštadienį Las Vegase laukia kraują kaitinanti bokso dvikova tarp Floydo Mayweatherio ir Manny Pacquiao. „Bleacher Report“ pateikia svarbiausius faktus, kuriuos privalo žinoti kiekvienas bokso gerbėjas.

Prisijunkite prie daugiau kaip 12 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Šiuolaikinio bokso gigantų dvikova turėtų prasidėti sekmadienio rytą, 6 val. Lietuvos laiku. Tačiau dažnai bokso dvikovos prasideda vėliau nei planuojama.

Po dvidešimties karjeros metų ir 47 pergalių daugiausia pasaulyje uždirbantis sportininkas F.Mayweatheris sulauks tikro išbandymo. Boksininkas, žinoma, teigia, kad jam tai bus tik dar viena dvikova, tačiau tai – neabejotinas melas.

Buvęs sunkaus svorio čempionas George'as Foremanas neabejoja, kad boksininkas nėra ramus: „Jis nervinasi. Juk jis patiria didžiulį spaudimą. Tikriausiai didžiausią koks tik įmanoma, nes jis vis dar nenugalėtas.“

Graphicnews inf./Amžiaus dvikova
Graphicnews inf./Amžiaus dvikova

Tai ne tik kova. Tai ypatinga kova. Ant svarstyklių padėta viskas, ką F.Mayweatheris laiko vertinga – nugalėtojo statusas, čempiono diržai ir nepralaimėtų kovų serija. 

Ant svarstyklių padėta viskas, ką F.Mayweatheris laiko vertinga – nugalėtojo statusas, čempiono diržai ir nepralaimėtų kovų serija. 

Po šios kovos bus aišku, ar F.Mayweatheris tikrai ras savo vietą istorijoje. Kai jis sako, kad yra geresnis už Muhammadą Ali, jis tai sako, remdamasis tuo nuliu, kuris įrašytas skiltyje apie jo pralaimėtas kovas.

„Aš keliu skrybėlę prieš praeities čempionus. Manau, kad Ali buvo legenda. Aš jį gerbiu kaip ir bet kurį kitą čempioną. Tiesiog jaučiu, kad padariau viską, kas įmanoma, per savo karjerą ir manau, kad padariau tiek pat, kiek Ali“, – save su legendiniu kovotoju lygino F.Mayweatheris.

Pats kovotojas yra pripažinęs, kad Manny Pacquiao yra geriausias šios kartos boksininkas. Pralaimėjimas jam būtų puikus postūmis kritikų abejonėms, kurie teigia, kad F.Mayweatheris nusitiesė lengvą kelią šlovės link.

Iš dalies šios abejonės nėra pagrįstos. Boksininkas nugalėjo ne vieną tituluotą varžovą ir po kiekvienos kovos būtent jo ranka kilo į viršų. Vienintelis pralaimėjimas M.Pacquiao to nepanaikintų. Nesvarbu, kas nutiktų šioje kovoje, jis užsitarnavo vietą tarp 50-ties geriausių pasaulio kovotojų. Tačiau pralaimėjimas užtrenktų duris palyginimams su M.Ali. Galbūt M.Pacquiao pranoks jį.

„Ši kova yra labai svarbi man ir bokso istorijai. Mes nenorime palikti klaustukų bokso gerbėjų mintyse“, – kalbėjo M.Pacquiao.

Jau labai greitai jokių klaustukų nebeliks. 

„Scanpix“ nuotr./Floydas Mayweatheris ir Manny Pacquiao
„Scanpix“ nuotr./Floydas Mayweatheris ir Manny Pacquiao

Floydas „Money“ Mayweatheris

Amžius: 38

Ūgis: 1,73 m

Svoris: 67 kg

Rezultatas: 47:0 (26 – nokautu)

Raundai: 363

Čempionato raundai: 240

Treneris: Floydas Mayweatheris vyresnysis

Floydo Mayweatherio pravardė Piniguotis nėra sukurta be reikalo. Jis pinigus į namus vežte veža. Pagal „Forbes“ duomenis, per savo 19 metų karjerą boksininkas uždirbo 400 mln. JAV dolerių.

instagram nuotr./Floydas Mayweatheris
instagram nuotr./Floydas Mayweatheris

Ir jo sąskaita pasipildys nepaisant to, kaip pasibaigs kova su M.Pacquiao. Jam turėtų atitekti nuo 120 iki 180 mln. JAV dolerių. Bet kuri iš šių sumų padės boksininkui aplenkti golfo žaidėją Tigerį Woodsą ir tapti geriausiai apmokamu metų sportininku.

Per savo 19 metų karjerą boksininkas uždirbo 400 mln. JAV dolerių.

Šias įspūdingas sumas boksininkas uždirba ne veltui. Tai jis sugebėjo iš kovinio sporto išspausti tiek pinigų naudodamas realybės šou ir kruopščiai kuriamą įvaizdį.

Tiesa, pastaraisiais metais jo reputacijai iškilo pavojus, kai apie boksininko smurto protrūkius papasakojo buvusi F.Mayweatherio mergina. Kovotojas buvo nuteistas už merginos sumušimą.

Ringe jam taip pat darosi sunkiau. Kovoje su Marcosu Maidana jam buvo trenkta daugiau kartų nei kada anksčiau. Nors tuomet jis triumfavo, M.Pacquiao gerbėjams tai suteikia vilties, kad jis nėra nenugalimas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Floydas Mayweatheris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Floydas Mayweatheris

Manny „Pac-Man“ Pacquiao

Amžius: 36

Ūgis: 1,69 m

Svoris: 67 kg

Rezultatai: 57-5-2 (38 – nokautu)

Raundai: 412

Čempionato raundai: 162

Treneris: Freddie Roachas

Gimęs visiškame skurde jaunasis Manny Pacquiao persikėlė į Filipinų sostinę Manilą, kad susikurtų geresnį gyvenimą. Kovodamas gatvėse prieš nepažįstamus jis atrado talentą, kuris jį išgarsino visame pasaulyje.

Būdamas 16 metų jis tesvėrė 45 kilogramus ir turėdavo į kišenes prisikrauti akmenų, kad galėtų kovoti minimalaus svorio kategorijoje. Tai daug pasako apie šio kovotojo užsispyrimą.

Prabėgus dvidešimčiai metų M.Pacquiao yra daugiau nei mitas savo gimtinėje ir yra politikas, įžymybė, atletas ir ikona viename asmenyje. Tas paliegęs berniukas yra tolimoje praeityje.

Būdamas 16 metų jis tesvėrė 45 kilogramus ir turėdavo į kišenes prisikrauti akmenų, kad galėtų kovoti minimalaus svorio kategorijoje.

Kovotojas, kuris stos į ringą su F.Mayweatheriu, yra tikriausiai geriausias savo eros boksininkas. Jis laimėjo čempionatus net aštuoniose svorio kategorijose. Amerikos bokso žurnalistų asociacija jį paskelbė dešimtmečio kovotoju.

Visa tai buvo prieš 2012 metų gruodžio 8 dienos kovą su Juanu Manueliu Maequezu, kurią filipinietis pralaimėjo po nokauto.

Bokso pasaulyje diskutuojama, ar jis kada nors atsigaus po tos košmariškos nakties. Atsakymas į šį klausimą gali lemti kovos baigtį gegužės 2-ą dieną.

„Scanpix“ nuotr./Manny Pacquiao – Timothy Bradley
„Scanpix“ nuotr./Manny Pacquiao – Timothy Bradley

Tinkamas laikas

Ši super kova buvo derinama šešerius metus ir galėjo taip ir neįvykti. Kai kurie kritikai mano, kad ji įvyks per vėlai ir jau nebekelia tokio didelio ažiotažo. Tačiau F.Mayweatheris su tuo nesutinka. Boksininkas mano, kad tai kaip vynas, kuris su laiku tik gerėja.

„Viskas gyvenime yra nulemta tinkamo laiko. Aš visai nesigailiu, kad ši kova neįvyko prieš penkerius metus. Nemanau, kad ji buvo tokia svarbi tuomet. Ji užaugo su laiku. M.Pacquiao turėjo užaugti už ringo ribų. Nereikėjo niekur skubėti“, – tikino F.Mayweatheris.

Graphicnews inf./Brangiausia bokso dvikova
Graphicnews inf./Brangiausia bokso dvikova

Pateikiame įvykius, kurių prireikė, kad ši kova įvyktų.

2007 metų gegužę F.Mayweatheris nugalėjo Oscarą De La Hoya ir tapo lyderiu bokso pasaulyje. Po HBO transliuoto realybės šou, kuris buvo toks pirmasis, F.Mayweatheris pradeda kurti savo fenomeną.

2008 metų birželį F.Mayweatheris paskelbė, kad baigia karjerą. Tų pačių metų gruodį M.Pacquiao užima jo vietą nukaudamas tą patį O.De La Hoya.

2009 metų gegužę F.Mayweatheris paskelbė, kad sugrįžta į boksą. Neatsitiktinai jis tai padarė tą pačią dieną, kai M.Pacquiao nugalėjo Ricky Hattoną. Tų pačių metų rugsėjį F.Mayweatheris susigrąžino visus turėtus titulus, kai nugalėjo Juaną Manuelį Marquezą.

Gruodžio mėnesį kovotojai jau buvo beveik susitarę dėl kovos, kuri turėjo įvykti 2010 metų kovą, tačiau ji buvo atšaukta dėl nesutarimų tariantis dėl dopingo patikrinimo. F.Mayweatheris norėjo, kad prieš pat dvikovą būtų atliekami kraujo tyrimai. M.Pacquiao su tuo nesutiko. Metų pabaigoje filipinietis padavė į teismą amerikietį ir jo tėvą trenerį dėl kaltinimų šmeižtu, kad M.Pacquiao vartoja dopingą. Boksininkai išsprendė konfliktą be teismo.

2008 metų birželį F.Mayweatheris paskelbė, kad baigia karjerą. Tų pačių metų gruodį M.Pacquiao užima jo vietą nukaudamas O.De La Hoya.

2010 metų birželį užvirė kalbos, kad boksininkai ir vėl tariasi dėl kovos, tačiau niekas šios informacijos taip ir nepatvirtino. Rugsėjo mėnesį F.Mayweatheris išplatino homofobinį ir rasistinį vaizdo įrašą apie savo konkurentą.

2011 metų liepą pasklido kalbos, kad M.Pacquiao sutinka su visais tyrimais prieš kovą, jeigu jie bus atliekami neutralios organizacijos. Kitą dieną ši informacija buvo paneigta – filipinietis sutiko dėl tyrimų dvi savaitės iki kovos.

2012 metų sausį F.Mayweatheris pasiūlė konkurentui 40 mln. JAV dolerių už kovą, o ne filipiniečio prašyto pasidalijimo santykiu 55/45. M.Pacquiao atsisakė. Birželį M.Pacquiao pralaimėjo pirmą kovą nuo 2005 metų. Gruodžio mėnesį jis pralaimi dar kartą. Tuomet pirmą kartą dvikova tarp F.Mayweatherio ir M.Pacquiao prarado savo aktualumą.

2013 metų vasarį F.Mayweatheris pasirašė sutartį su „Showtime“. M.Pacquiao turėjo sutartį su aršiausiais jų konkurentais HBO.

2014 metų sausį F.Mayweatheris pasišaipė iš finansinių filipiniečio problemų. Tuomet šis pasiūlė amerikiečiui kautis ir visus pinigus atiduoti labdarai. Gruodžio mėnesį F.Mayweatheris paskelbė, kad yra pasirengęs kovai.

2015 metų sausį boksininkai susitiko akis į akį „Miami Heat“ rungtynių metu. Jie pirmą kartą gyvai kalbėjosi. Vėliau paaiškėjo, kad šio susitikimo metu ir buvo nuspręsta dėl kovos. Vasario mėnesį F.Mayweatheris socialiniame tinkle paskelbė, kad kova įvyks.

„Scanpix“ nuotr./Floydas Mayweatheris ir Manny Pacquiao
„Scanpix“ nuotr./Floydas Mayweatheris ir Manny Pacquiao

Kovos kaina

Megakovų buvo prieš šį susitikimą ir bus po jo. Tačiau šis M.Pacquiao ir F.Mayweatherio susitikimas yra šios eros kova.

Tai bus abiejų šių sportininkų karjerą apibrėžianti kova. Tai daugiau nei boksas ir daugiau nei sportas. Tai aukščiau už tave, mane ar bet ką kitą.

Tai kova ne tik dėl pinigų ir titulų, bet ir dėl bokso ateities.

Tai kova ne tik dėl pinigų ir titulų, bet ir dėl bokso ateities. F.Mayweatheris naudoja pinigus savo tikslams pasiekti ir siekia dar labiau sukomercializuoti šį sportą.

Už M.Pacquiao nugaros stovi Bobas Arumas, jo bendrovė „Top Rank“ ir HBO. Būtent su jų pagalba jis tapo antru žinomiausiu kovotoju pasaulyje.

„Top Rank“ ateitis priklauso nuo M.Pacquiao. Jo pralaimėjimas gali būti pražūtingas HBO, kuri netektų didžiulės auditorijos.

Tuo tarpu Alo Haymono globojamas F.Mayweatheris nesužlugdytų savo globėjo verslo. Jis yra per daug galingas ir įtakingas, o Bobas Arumas turi tik filipiniečio kortą savo rankose.

„Scanpix“/AP nuotr./Floydas Mayweatheris ir Manny Pacquiao
„Scanpix“/AP nuotr./Floydas Mayweatheris ir Manny Pacquiao

Papildomos kovos

Superkovą apšildys dar dvi papildomos kovos prieš pagrindinį susitikimą.

55 kg: Leo Santa Cruzas (29-0-1, 17 nokautu) – Jose Cayetano (17-3, 8 nokautu) 

2013 metais atrodė, kad Leo Santa Cruzas bus didelė žvaigždė. Tačiau jau kitais metais kovotojas pralaimėjo dviem niekam nežinomiems kovotojams ir nugrimzdo į užmarštį.

Ši kova galėtų padėti jam prisikelti. Tačiau Jose Cayetano yra keistas pasirinkimas. Jis mažai kam žinomas ir nepasižymi gera kovos taktika. Aišku, negalima jo kaltinti, kad jis pasinaudoja gyvenimo šansu dalyvauti tokioje akistatoje. Tačiau jam ne vieta ringe su tokiu kaip L.Santa Cruzas.

Ar jis gali nugalėti? Jis bus ringe, taigi, gali. L.Santa Cruzas galėtų patirti trauma ar pasiduoti. Tačiau to nebus. Tai labai nelygi kova. 

57 kg: WBO puslengvio svorio čempionas Vasylius Lomačenka (3-1, 1 nokautu) – Gamalieris Rodriguezas (25-2-3, 17 nokautu)

Daug buvo prirašyta apie mėgėjišką V.Lomačenkos karjerą. Jis laimėjo net 396 kovas ir pralaimėjo tik vieną. Tai bus tik antra jo profesionali kova. Šios kovos nugalėtojas galėtų tikėtis nemažos šlovės.

Gamalieris Rodriguezas paskutinį kartą buvo matytas, kai pralaimėjo Davidui Rodelai. Jis turi talento ir šįkart pasistengs labiau, tačiau mažai šansų, kad jis nugalės. Gali būti, kad tai bus prasčiausias V.Lomačenko oponentas.

Didžiausia bokso dvikova nusipelnė daugiau.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Floydas Mayweatheris ir Manny Pacquiao
AFP/„Scanpix“ nuotr./Floydas Mayweatheris ir Manny Pacquiao

Prognozės

Floydas Mayweatheris (-225)

Manny Pacquiao (+175)

Nors kovos favoritu yra laikomas F.Mayweatheris, atsirado daug statančių už M.Pacquiao. Tai rodo, kad ši kova bus įnirtingesnė, negu gali pasirodyti paprastam žiūrovui.

„Nuo to laiko, kai kova buvo paskelbta, pastebėjome ryškius svyravimus. Pirma koeficientas buvo -330 F.Mayweatherio naudai, tačiau per savaitę jis smarkiai nukrito. Normaliame bokso mače koeficientai taip keistųsi nebent likus savaitei iki kovos“, – teigė lažybų ekspertas Lou Moretti.

Lažybų bendrovės siūlo sirgaliams lažintis dėl visko, kas įmanoma – nuo to, kiek truks kova, iki parduotų transliacijų. Tai garantuoja, kad ne tik boksininkai praturtės šį savaitgalį.

Ne tik boksininkai praturtės šį savaitgalį.

„Manau, kad daugiau nei 100 mln. JAV dolerių bus pastatyta internetu. Laisvai. Galima teigti, kad tai bus didžiausias bokso mačas kalbant apie lažybas“, – tikino ekspertas.

Prognozuojama, kad M.Pacquiao kovą pradės labai agresyviai ir laimės pirmus raundus. F.Mayweatheris dažniausiai pradeda lėčiau ir su laiku prisitaiko prie varžovo greičio. Tačiau, kai jis prisitaiko, prasideda tikra kova.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką