„Grand Prix“ imtynių turnyre – K.Šleivos ir V.Savicko sidabriniai laimikiai

Dortmunde vykusiame UWW kategorijos graikų-romėnų imtynių turnyre „Grand Prix of Germany“ Kristupas Šleiva ir Vilius Savickas iškovojo sidabro medalius, o mūsų šalies ekipa užėmė aštuntą vietą tarp 23 varžybose dalyvavusių komandų.
Kristupas Šleiva
Kristupas Šleiva / imtynes.lt nuotr.

Svorio kategorijoje iki 67 kg (25 dalyviai) K.Šleiva įveikė Prancūzijos atletus Mamadassą Sylą ir Gagiką Snoyaną, vokietį Witalį Lazovskį bei kazachą Meržaną Šermachanbetą, skelbia Lietuvos imtynių federacija.

Vengiant traumų prieš artėjantį pasaulio čempionatą, kuris vyks po mėnesio Belgrade, treneriai finalinės akistatos tarp lietuvio ir japono Kyotoaro Sogabės atsisakė.

„Turėjau keturias kovas, normaliai pasitikrinau, nėra reikalo plėšytis. Juolab, kad dar laukia sunkus darbas po varžybų Vokietijoje vyksiančioje treniruočių stovykloje“, – trenerių sprendimą paaiškino pats atletas.

Paskutinį kartą šioje svorio kategorijoje Kristupas rungėsi 2020-aisiais metais vykusiame Europos čempionate, kuriame iškovojo bronzos medalį.

Po varžybų K.Šleiva „paleido“ svorį ir puikiai įsiliejo į viena kategorija sunkesnių vyrų kompaniją – vos po metų Kristupas Norvegijos sostinėje tapo pasaulio čempionato prizininku svoryje iki 72-jų kilogramų.

Tačiau ši svorio kategorija nėra olimpinė, todėl atletui teko sunki užduotis – grįžti atgal arba peršokti į dar sunkesnį svorį. Kristupas pasirinko pastarąjį kelią. Visgi adaptuotis ir prisijaukinti svorį iki 77 kilogramų buvo per didelis iššūkis, juolab, kad artėjančios Paryžiaus olimpinės žaidynės įspraudė į laiko rėmus.

Eksperimentas neilgai tetruko, netrukus Kristupas „palengvėjo“, o šiemet pavasarį po Europos čempionato galutinai apsisprendė grįžti prie perspektyviausio olimpinio varianto.

„Nusimečiau kelis kilogramus be streso, dabar svarbu prilaikyti. Pokytis nebuvo staigus, todėl imtyniavosi visai nesunkiai“, – apie startą po pertraukos susigrąžintoje svorio kategorijoje telefonu kalbėjo K.Šleiva.

Toje pačioje svorio kategorijoje kovojęs Adomas Grigaliūnas liko 18-oje vietoje, o Ričardas Ivanovas devynioliktas.

Vilius Savickas (72 kg; 9 dalyviai) burtų valia pirmuose ratuose galynėjosi su šveicarais Davidu Loheriu bei Michaeliu Portmannu ir abu juos įveikė. Finalinėje dvikovoje lietuviui teko pripažinti olimpinio vicečempiono Parvizo Nasibovo iš Ukrainos pranašumą.

Tarptautiniame turnyre Dortmunde kovojo 153 imtynininkai.