Imtynininkai Mantas Knystautas ir Romas Fridrikas Vokietijoje pasipuošė medaliais

Frankfurte prie Oderio (Vokietija) vyko tradicinis graikų-romėnų imtynių jaunimo turnyras „Brandenburg Cup“. Sėkmingiausiai varžybose kovojo sunkiasvoris Mantas Knystautas (120 kg, 7 dalyviai). Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis ant menčių paguldė lenką Michalą Kalinowskį ir lygioje kovoje įveikė Baltarusijos atletą Georgijų Čiugašvilį (3:3). Imtyje dėl aukso medalio M.Knystautas nusileido rusui Nikitai Škarinui (0:4) ir užėmė antrą vietą.
Mantas Knystautas
Mantas Knystautas / imtynes.lt nuotr.

Visaginietis Romas Fridrikas (96 kg, 15 dalyvių) ant menčių paguldė švedą Antoną Eureną ir baltarusį Vladimirą Aramcevą, rezulatu 4:0 įveikė vokietį Julianą Neumayerį, tačiau suklupo imtyje su rusu Achmedu Musajevu (0:7) ir iškovojo bronzą.

Penktą vietą tarp 15 dalyvių svoryje iki 84 kilogramų užėmė Eividas Stankevičius. Kaunietis įtemptoje kovoje pralaimėjo būsimam finalininkui Zakarijui Bergui (2:3) iš Švedijos, paguodos imtyje įveikė vokietį Alexanderį Tyschkowskį (3:0), tačiau dvikovą dėl apdovanojimo pralaimėjo rusui Ilja Gudijevui (1:8).

Dar du imtynininkai pasirodė kukliau. Justas Petravičius (60 kg, 19 dalyvių) užėmė aštuntą vietą, o Artūras Macijevskis (66 kg, 28 dalyviai) liko tarp autsaiderių.

„Žinoma, džiaugiamės sidabro medaliu, kurį iškovojo Mantas. Tačiau antra vieta tik sausa statistika. Daug svarbiau, kad Mantas penktu ar šeštu bandymu galų gale įveikė stiprų ir nepatogų Baltarusijos sportininką. Prieš svarbius startus, kurie laukia vasarą, ši pergalė yra geras psichologinis užtaisas. Gerų žodžių nusipelnė Fridrikas. Kol kas jo galingam kūnui trūksta teisingos mąstysenos ant kilimo. Eividas Stankevičius talentingas atletas, tik jis užsikonservavo jaunių amžiuje ir sunkiai laužo stereotipus. Jam laikas suvokti, kad jaunimo imtynės yra aukštesnio lygio ir vaikiški derinukai ant kilimo nepraeis. Artūrui Macijevskiui reikia skubiai atsikratyti varžybų sindromo. Per treniruotes jis jautrus, puikiai reaguoja į varžovų veiksmus, o varžybų metu išsibalansuoja psichologiškai. Jauniausiam komandos nariui Petravičiui siekti aukštesnių rezultatų trukdo karštakošiškas elgesys“, – auklėtinių pasirodymą turnyre trumpai komentavo jaunimo rinktinės treneris Olegas Antoščenkovas.