Imtynių turnyro Suomijoje nugalėtojas Edgaras Venckaitis ieško saugios vietos auksiniam prizui

Helsinkio priemiestyje Vantoje vyko tradicinis graikų-romėnų imtynių turnyras. Puikiai varžybose startavo mūsų šalies atletai, kurie iškovojo visų spalvų apdovanojimų.
Edgaras Venckaitis
Edgaras Venckaitis / imtynes.lt nuotr.

Pirmą vietą užėmė Edgaras Venckaitis (svorio kategorija iki 66 kg). Londono olimpinių žaidynių septintos vietos laimėtojas įveikė Tareką Azizą  Benaissą (4:2), aiškia persvarą nugalėjo  Matiasą Lipastį iš Suomijos ( 9:2) ir finele palaužė ruso Maksimo Surkovo (1:0) pasipriešinimą.

Turnyro rėmėjai už pergalę varžybose nugalėtojus apdovanojo diplomais, taurėmis ir penkiais gramais aukso. “Dar tokio apdovanojimo neturėjau. Dabar suku galvą, ką daryti su auksu. Toks mažas gabaliukas gali pasimesti. Gal auksinį dantį įstatyti – ir blizgės, ir burnoje saugiau bus”, – po varžybų šmaikštavo olimpietis.

Aleksandras Kazakevičius po ilgų svarstymų, ko gero, galutinai apsistojo – svorio kategorija iki  84 kilogramų. Turnyre A.Kazakevičius įveikė estą Alo Toomą (2:0) ir lengvai patiesė suomį Petrį Luomą (8:0). Deja, finale Aleksandras tinkamai neįvertino ruso Movsaro Degušijevo ir patyrė skaudų pralaimėjimą rezultatu 1:7.

Vis drąsiau kovose su suaugusiais grumiasi šių metų Europos jaunimo čempionato antros vietos laimėtojas Mantas Knystautas. Klaipėdietis (svorio kategorija iki 120 kg) įnirtingose kovose pralaimėjo patyrusiems rusams Vitalijui Ščiurui (2:6) bei Kurbanui Nažmidunovui (5:8) ir nepaliko vilčių suomiui Juuso Huovinenui (8:3). Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis galutinėje įskaitoje užėmė trečią vietą.

“Patiko stebėti mūsų jauno sunkiasvorio dvikovas. Mantas pirmavo imtyse su rusais, tačiau pritrūko patirties ir neišlaikė rezultato. Vertindamas komandos pasirodymą, galiu teigti, kad šiame pasirengimo etape rezultatas neblogas, tačiau svarbiais momentais atletai daro per daug klaidų“, – po varžybų teigė treneris  Mindaugas Ežerskis.

Tarptautiniame turnyre kovojo 71 imtynininkas, atstovaujantis 25 komandoms iš Suomijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Alžyro, Argentinos, Irako ir Lietuvos.