Iš bokso turnyro Rygoje lietuvės sugrįžo su septyniais medaliais

Kovo 8-10 dienomis Rygoje (Latvija) vyko tarptautinis merginų ir moterų bokso turnyras „Ladies Cup“, kuriame medalius iškovojo net septynios Lietuvos sportininkės – du aukso, du sidabro ir tris bronzos.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / :LBF nuotr.
Temos: 1 Boksas

Jaunių amžiaus grupėje aukso medalį svorio kategorijoje iki 57 kg iškovojo Jelizaveta Jakimova. Pusfinalyje lietuvė 5:0 (29:28, 30:27, 30:27, 30:27, 29:28) įveikė lenkę Oliwią Wasiakowską, o finale rezultatu 3:2 (27:30, 27:30, 30:27, 29:28, 30:27) pranoko kitą Lenkijos atstovę Marią Gorzelanną.

Auksinius apdovanojimu jaunių amžiaus grupėje pasidabino ir Luka Vitkutė (iki 63 kg), kuri pusfinalyje aiškia persvara pirmajame raunde nugalėjo airę Eriną Buther, o finale 5:0 (30:27, 29:28, 30:27, 30:27, 30:27) laimėjo prieš lenkę Wiktorią Kustoszą.

Jaunimo amžiaus grupėje Milda Altaravičiūtė (iki 48 kg) ir Vesta Prapuolenytė (iki 81 kg) iškovojo sidabro medalius. Pastaroji finale rezultatu 1:4 (25:30, 29:28, 27:30, 25:30, 28:29) nusileido Lenkijos boksininkei Juliai Borowczyk.

Tuo metu M.Altaravičiūtė finale rezultatu 0:5 (28:29, 27:30, 27:30, 28:29, 27:30) neprilygo boksininkei iš Airijos Ellai Thompson.

Beatričė Savickaitė (iki 60 kg) jaunimo amžiaus grupėje iškovojo bronzos medalį – lietuvė pusfinalyje po atkaklios kovos 2:3 (30:27, 28:29, 27:30, 30:27, 28:29) pralaimėjo ukrainietei Innai Nahaichuk, vėliau tapusiai čempione.

Elito grupėje bronzinį apdovanojimą laimėjo Rugilė Kasčiukaitienė (iki 52 kg), kurią pusfinalyje 5:0 (30:26, 30:27, 30:27, 30:27, 30:25) įveikė lenkė Nikola Prymaczenko.

Jaunučių grupėje bronzos medaliu pasidabino Enrika Kutujevaitė (iki 60 kg), kuri pusfinalyje aiškia persvara antrajame kovos raunde nusileido boksininkei iš Izraelio Alexandrai Kerdol.

Iš viso turnyre dalyvavo devynios lietuvės. Elito amžiaus grupėje Viltė Savickaitė (iki 57 kg) ketvirtfinalyje aiškia persvara antrajame raunde neprilygo čempione tapusiai lenkei Zaklinai Kociolekai.

Toje pačioje svorio kategorijoje iki 57 kg kovojusi Solveiga Kasiulytė ketvirtfinalyje aiškia persvara antrajame raunde pralošė ispanei Mariai Luisai Domimguez Del Alamo, pelniusiai sidabro medalį.

Merginų komandai Rygoje vadovavo treneris Raimundas Plūkas, jam talkino Eugenijus Vaitkus ir Eduardas Kutujevas. Turnyre taip pat dirbo teisėjas iš Lietuvos Andžėj Sinicyn.

„Ladies Cup“ turnyre iš viso dalyvavo 100 boksininkių iš aštuonių šalių – Latvijos, Lietuvos, Estijos, Izraelio, Airijos, Belgijos, Lenkijos ir Ukrainos.