Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš ringo pabėgusio lietuvio treneris Raimundas Plūkas: „Ar boksininkas gali būti bailys?“

V.Lončaras mušė teisėją, o Lietuvos boksininkas pabėgo iš ringo
youtube.com / V.Lončaras mušė teisėją, o Lietuvos boksininkas pabėgo iš ringo
Šaltinis: 15min
0
A A

Skandalas iš mažai debesuoto šalies bokso dangaus – taip galima būtų pavadinti pirmadienio istoriją, kai Europos jaunimo bokso čempionate Kroatijoje lietuvis Algirdas Baniulis po pergalingos aštuntfinalio dvikovos su šeimininku Vido Lončaru pasielgė gan dviprasmiškai. Kai išklausyti teisėjo verdiktą į ringo vidurį žengė abu sportininkai, V.Lončaras kumščiais puolė arbitrą ir talžė nukritusį vyrą. Tuo tarpu A.Baniulis greitu žingsniu jį paliko, leidęs egzekucijos sumanytoją tramdyti apsaugai. „Tokių dalykų neišmoksi. To boksininko niekas nemoko, tačiau manau, kad konfliktinėje situacijoje jis pasielgė teisingai“, – kalbėjo A.Baniulio treneris Raimundas Plūkas.

Kauno Šančių sporto ir sveikatingumo centre vaikus treniruojantis „Gajos“ klubo treneris R.Plūkas niekaip negalėjo suprasti, kodėl Lietuvos garbę čempionate ginantis jo auklėtinis tapo žiniasklaidos ir internautų piktų komentarų taikiniu.

„Žmogus gina šalies garbę, o žurnalistai jį užsipuolė. Jam dar kovoti – laimėjo dvi kovas, dabar laukia akistata dėl medalio. Skambinau jam, kalbėjausi... Įsivaizduojate, kokia jo būsena, kai jį pavadino bailiu? Klausiu, ar boksininkas gali būti bailys?“ – pyko nuo 14 metų su boksu gyvenimą susiejęs 50-metis R.Plūkas.

Neįtikėtinas įvykis atsitiko pirmadienį Kroatijos sostinėje Zagrebe, per ten vykstantį Europos jaunimo bokso čempionatą, kuriame kovoja ir mūsų šalies atstovai. Aštuntfinalio akistatoje svorio kategorijoje iki 81 kg pergalę kovoje su šeimininku Vido Lončaru anksčiau laiko iškovojęs lietuvis A.Baniulis nesugebėjo net piršto pajudinti, kai kroatas iš apmaudo pradėjo mušti ringo teisėją. Šiam buvo sulaužyti šonkauliai ir diagnozuotas smegenų sutrenkimas.

VIDEO: Lietuvos boksininkas A.Baniulis pabėgo iš ringo, kai varžovas mušė teisėją

Tiek šalies, tiek ir užsienio žiniasklaida akcentavo, kad Zagrebo arenoje kilusiame incidente buvo du pagrindiniai dalyviai – mušantis lenkų teisėją Maciejų Dziurgotą kroatas ir iš ringo labai greitai besitraukiantis lietuvis.

Po muštynių paaiškėjo, kad V.Lončarą šalies bokso federacija diskvalifikavo neapibrėžtam laikui – galutinį sprendimą dėl sportininko karjeros tars Tarptautinė bokso federacija.

Tuo tarpu internautai pasidalijo į dvi grupes – sportininką palaikančius bokso žinovus, kurie akcentuoja taisykles ir teigia, kad kitaip A.Baniulis pasielgti negalėjo, ir sporto mėgėjus, kurie akcentuoja žmogiškąsias vertybes ir tikina, kad bėgimas iš ringo nebus gražiausias A.Baniulio karjeros prisiminimas.

„Negaliu garantuoti šimtu procentų, negaliu pasakyti, kad taip tikrai buvo, bet, greičiausiai, rinktinės treneris liepė jam eiti iš ringo. Aš būčiau taip daręs. Ir tai teisingiausias sprendimas. Bet dabar aš Kaune, o ne čempionate“, – aiškino situaciją „Gajos“ klubo treneris.

Pas legendinį Algirdą Šociką treniruotes lankęs R.Plūkas pripažino, kad A.Baniulį greičiausiai slėgė nervinė įtampa po kovos, bet bailiu jis savo auklėtinį vadinti tiesiog draudžia. Trenerio manymu, likęs ringe jis įsiveltų į bokso taisyklėmis draudžiamas situacijas.

„Ką jam reikėjo daryti? Eiti gatvės muštynių su tuo kroatu? Kodėl visi dabar Lietuvoje kalba apie Algirdą, o ne apie kroatą, kuris mušė teisėją? Algirdas pasielgė labai teisingai – jam dar kovoti, siekti apdovanojimų, o dėl šito konflikto galėjo nukentėti ir jis: dėl įsivėlimo į tą situaciją jam grėstų ir diskvalifikacija. Maža to – pasižiūrėkite, aplink buvo kroato sirgaliai, jie galėjo ir sužeisti mūsiškį, jei bandytų skirti konfliktavusias puses. Muštynes turėjo ir privalėjo užkirsti apsaugos darbuotojai, o ne sportininkai. Ne Algirdo darbas buvo šią problemą spręsti“, – konstatavo treneris iš Kauno.

Pasakyčiau – lipk iš ringo ir pats šokčiau. Boksininkui negalima veltis į konfliktą. Galbūt mūsų rinktinės treneris ir turėjo pirmiausia prišokti prie kroato, bet po kelių sekundžių jau ir to vaikino treneriai bei apsauga tempė pastarąjį nuo ringo.

Bokso specialistas tikino, kad jei būtų jis Zagrebe, tikrai lieptų A.Baniuliui dingti iš ringo, tačiau pats nestovėtų vietoje ir pabandytų apginti arbitrą.

„Pasakyčiau – lipk iš ringo ir pats šokčiau. Boksininkui negalima veltis į konfliktą. Galbūt mūsų rinktinės treneris ir turėjo pirmiausia prišokti prie kroato, bet po kelių sekundžių jau ir to vaikino treneriai bei apsauga tempė pastarąjį nuo ringo. Mano treniruojamas vaikinas ne bailys, ar ten kažkoks zuikis, kaip rašoma – visą laiką mokiau, kad yra varžybos, kuriose reikia rodyti savo profesionalumą. Po jų viskas – negali būti jokių gatvės muštynių. Tai ką – dabar reikia vaikus mokyti, kad duotų atgal ir muštųsi?“ – retoriškai klausė R.Plūkas.

Jis kalbėjo, kad po incidento su auklėtiniu jam skambino ne vienas garsus bokso specialistas tiek iš Lietuvos, tiek ir iš užsienio ir tikino, kad A.Baniulis pasielgė teisingai bei linkėjo sulaukti vaikino atvykstant su Europos pirmenybių apdovanojimu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką