Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karatistei Ingai Mikštaitei – sunkiausias išbandymas Kaune

Inga Mikštaitė
Inga Mikštaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Inga Mikštaitė, pasitraukus iš didžiojo sporto Margaritai Čiuplytei, yra labiausiai patyrusi ir tituluočiausia Lietuvos kiokušin karatė rinktinės narė. Todėl ir šiandien Kauno sporto halėje prasidėjusiame Europos absoliučios svorio kategorijos čempionate jos pečius slėgs didesnė negu kitus atsakomybė.

I.Mikštaitė – viena techniškiausių pasaulio karatė meistrių, įvaldžiusi aukštus smūgius kojomis. Tiesa, šią kaunietės savybę varžovės jau gerai žino, tad Inga priversta savo arsenale ieškoti ir kitų ginklų. Todėl itin darbšti sportininkė Europos čempionatui rengėsi tiek fiziškai, tiek taktiškai ir psichologiškai.

„Kelias į Europos čempionatą buvo labai sunkus, bet sportas jau seniai tapo mano gyvenimo būdu, tad viskas, atrodo, taip ir turi būti. Svarbiausia, kad traumos nekamuoja“, – sakė I. Mikštaitė.

Kelias į Europos čempionatą buvo labai sunkus, bet sportas jau seniai tapo mano gyvenimo būdu, tad viskas, atrodo, taip ir turi būti.

Trenerio Gedimino Varkalos auklėtinė savo gimtajame „Karių“ klube, kaip įprasta, treniruojasi su vyrais. Pasirengimo metu ji dalyvavo stipriame turnyre Vengrijoje ir jame nukeliavo iki finalo, kuriame pralaimėjo pasaulio vicečempionei iš Japonijos.

Keturis kartus Europos vidutinio svorio čempionė, 2009 m. pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtoja I. Mikštaitė Europos absoliučios svorio kategorijos čempionatuose dalyvavo dukart ir abu sėkmingai – ji yra 2012 m. Europos vicečempionė ir 2013 m. bronzos medalio laimėtoja. 2011 m. pasaulio čempionate Japonijoje ji liko ketvirta.

Inga jau sunkiai suskaičiuoja, keliuose Europos čempionatuose iš viso yra dalyvavusi. Jos manymu, šių metų varžybos gali būti pačios sunkiausios, nes jose dalyvaus tik Europos čempionatų prizininkės. O pergalės čempionate prizas labai vertingas – kelialapis į kitų metų pasaulio kiokušin karatė olimpiadą, kuri vyksta kas ketverius metus. Juos pelnys finalų dalyviai. Taigi konkurencija Europos čempionate bus milžiniška, vien tik tarp lietuvių ji bus pakankamai didelė.

„Jeigu už sunkų darbą sulauksiu atpildo varžybose – būsiu pats laimingiausias žmogus. Juk dėl to ir sportuojame, kad laimėję patirtume euforiją“, – kalbėjo I. Mikštaitė.

Lengvų kovų nebus nė vienos – visos varžovės priklauso kiokušin karatė elitui. Be to, Ingos įsitikinimu, ir kelių kg svorio skirtumas karatė kovose turi didelės įtakos. Kovojant be svorio apribojimų tas skirtumas gali būti ir gerokai didesnis.

„Itin svarbu bus teisingai pasirinkti kovos taktiką, sugebėti varžovei primesti sau palankesnį kovos stilių. Tai turės labai didelės įtakos kovojant su sunkesnio svorio priešininkėmis“, – svarstė karatistė.

Jeigu už sunkų darbą sulauksiu atpildo varžybose – būsiu pats laimingiausias žmogus. Juk dėl to ir sportuojame, kad laimėję patirtume euforiją

Ji neslepia, kad kovojant užsienyje lengviau susikaupti ir atsiriboti nuo aplinkos. O tokios svarbos čempionatuose, vykstančiuose Lietuvoje, atsakomybė būna didesnė, nes norisi suteikti kuo daugiau gerų emocijų aistruoliams, nesinori jų nuvilti. Todėl prisideda papildomas psichologinis spaudimas. Vis dėlto Inga tikisi, kad namų sienos nors truputį padės.

„Dar viena būtina sąlyga, norint nugalėti – sėkmė. Be jos sporte sunku išsiversti, – iš ilgametės praktikos žino Inga. – Esu tikra tik dėl vieno dalyko – neįdomių kovų čempionate nebus, tad žiūrovų laukia labai intriguojantis reginys.“

Europos kiokušin karatė absoliučios svorio kategorijos čempionatas bei Europos jaunių (iki 16 metų) ir jaunimo (iki 22 metų) pirmenybės vyks lapkričio 8-9 d. Kauno sporto halėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką