Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 balandžio 5d. 15:42

Kiokušin karatė meistrai Kopenhagoje vėl medžios titulus

Pernykščio finalo tarp V.Gudausko ir rumuno M.Ilaso akimirka
Jono Pivoriūno nuotr. / Pernykščio finalo tarp V.Gudausko ir rumuno M.Ilaso akimirka
Balandžio 8-9 dienomis Danijos sostinėje Kopenhagoje vyksiančiame 2017 metų Europos kiokušin karatė suaugusiųjų ir jaunių (iki 18 metų) čempionate lietuviai vėl medžios medalius ir kelialapius į pasaulio čempionatą.

Suaugusiųjų kumitė varžybose Lietuvai atstovaus 16 sportininkų - po 2 vienoje svorio kategorijoje. Moterų varžybų svorio kategorijoje iki 50 kg grumsis Erika Žeburtunovič (klubas „Osu“, treneris Linas Jonika) ir Daiva Kriščiūnienė („Saulės ženklas“, treneris Paulius Klapatauskas), 50-55 kg - Rita Pivoriūnaitė („Saulės ženklas, treneris P.Klapatauskas) ir Diana Mačiūtė („Okinava, treneris Ričardas Poška), 55-60 kg - Rūta Brazdžionytė („Argus, treneris P.Klapatauskas) ir Gabija Gudeliauskaitė („Rifas, treneris R.Poška), virš 60 kg - Diana Balsytė („Shin, treneris Aivaras Dadura) ir Monika Ryžkovaitė („Shodan, treneris Lukas Kubilius). Vyrų svorio kategorijoje iki 65 kg kovos Jonas Eimontas („Saulės ženklas, treneris P.Klapatauskas) ir Romualdas Auga („Rifas, treneris R.Poška), 65-75 kg - Andrius Miseckas ir Domas Sutkus („Rifas, treneris R.Poška), 75-85 kg - Vytautas Cėpla („Saulės ženklas, treneris P.Klapatauskas) ir Valdemaras Gudauskas („Shin, treneris A.Dadura), o virš 85 kg - Edgardas Sečinskis („Saulės ženklas, treneris P.Klapatauskas) ir Eventas Gužauskas („Energija, treneris Vladimiras Silvaška).

Katos rungtyje savo sugebėjimus demonstruos D.Mačiūtė, R.Pivoriūnaitė, Gintas Gervelis (klubas Kariai, treneris Gediminas Varkala) ir Paulius Sasnauskas (klubas Okinava, trenerė Diana Mačiūtė).

Liko keturi prizininkai iš septynių

Prieš metus Tbilisyje vykusiame Europos čempionate lietuviai iškovojo 7 apdovanojimus. Čempionais tapo V.Gudauskas ir Inga Mikštaitė, vicečempionais - A.Miseckas, G.Gudeliauskaitė, Justina Šišaitė ir Nora Vaznelytė, o trečiosios vietos laimėtoju - Edgardas Sečinskis.

Iš minėtų 7 prizininkų šiemet Europos čempionate dalyvaus tik 4 sportininkai. I.Mikštaitė dėl traumos negalėjo dalyvauti Lietuvos čempionate, todėl pirmenybė atiteko finale kovojusioms R.Brazdžionytei ir G.Gudeliauskaitei, tas pats nutiko J.Šišaitei, o N.Vaznelytė trenerių sprendimu vietą rinktinėje užleido Lietuvos čempionato finale ją įveikusiai M.Ryžkovaitei ir kitoje svorio kategorijoje kovojusiai D.Balsytei.

Tačiau permainos nemažina Lietuvos sportininkų galimybių ir ambicijų. R.Brazdžionytė 2016-ųjų čempionatą stebėjo iš tribūnų, o šiemet Lietuvos čempionato finale po atkaklios kovos įveikė G.Gudeliauskaitę ir taikosi į aukščiausią vietą Kopenhagoje.

„Pasirengimas vyko sklandžiai, pagal planą - po 8-10 treniruočių per savaitę. Po Lietuvos čempionato analizavau silpniausias savo vietas, su treneriu stengėmės jas pašalinti, daug darbo įdėjome ir stipriausioms savybėms pagerinti, - pasakojo sportininkė. - Už nugaros labai daug darbo, tai įpareigoja siekti maksimalių rezultatų. Pagrindinis tikslas - gauti kelialapį į Astanoje vyksiantį pasaulio čempionatą. Liko tik 1 laisva vieta, tad ją garantuotų tik čempionės titulas. Po to prasideda matematika, reitingai, o tas labai neįdomu.“

Pagrindinėmis konkurentėmis kovoje dėl čempionės titulo R.Brazdžionytė laiko puikiai pažįstamą G.Gudeliauskaitę, lenkę Martą Luboš ir švedę Cecilią Wallin.

„Mūsų grupėje daug naujų veidų, yra dalyvių, grįžusių po ilgos pertraukos, tad negalima nei vienos nuvertinti, tačiau ryškiausios lyderės yra minėtos sportininkės. Jei burtai nesudėlios kitai, manau, visas išvysime pusfinalyje“, - sakė R.Brazdžionytė.

Beje, moterų svorio kategorijoje virš 60 kg šiemet nebus ne tik N.Vaznelytės, bet ir bene didžiausios moterų Europos kiokušin karatė žvaigždės vengrės Csenge Szepesi. Tačiau ant tatamio sugrįžo kita tituluota sportininkė - rumunė Viviana Chirila.

V.Gudauskas ir E.Sečinskis prieš M.Ilasą ir V.Dimitrovą

Vyrų varžybose galime sulaukti keleto itin intriguojančių lietuvių dvikovų. Prieš metus V.Gudauskas finale tik dėl didesnio sulaužytų lentelių skaičiaus nugalėjo legendinį Rumunijos kovotoją Marių Ilasą, tad dar viena jų dvikova jau prieš turnyrą yra itin laukiama tarp visų kiokušin karatė gerbėjų.

Antras desertas galėtų būti mūsiškio E.Sečinskio ir taip pat kiokušin karatė ikona laikomo bulgaro Valerijaus Dimitrovo dvikova. Tbilisyje šie sportininkai susitiko pusfinalyje ir pergalė taip pat tik dėl didesnio suskaldytų lentelių skaičiaus atiteko bulgarui. Vilniečio mintys dabar, be abejo, sukasi apie galimybę pagaliau įveikti tituluotąjį konkurentą.

„Bandyčiau kovoti kitaip nei Gruzijoje. Žinant V.Dimitrovą, kaip jis analizuoja savo priešininkus, manau, būtina turėti naujovių norint laimėti, - teigė E.Sečinskis. – Aišku, kol kas visa tai yra tik teorija, tik bandymai treniruotėse. Kaip viskas bus, pamatysime čempionate. Vieną kartą jau trūko mažai iki laimėjimo, tikiuosi, dabar išeis įgyvendinti planus ir pasiekti pergalę.“

Lietuvos atstovas jaučiasi gerai pasirengęs Europos čempionatui, tačiau net ir pats negali objektyviai įvertinti savo galimybių, nes šį sezoną tiesiog neturėjo nei vienos kovos.

„Jaučiuosi gerai, psichologiškai ir fiziškai esu pasirengęs, o rezultatą išvysime jau visai greitai, - sakė kovotojas. – Deja, varžybų prieš Europos čempionatą neturėjau. Iš dalies tai yra gerai, nes išvengiau traumų. Bet trūksta varžybinės patirties, to varžybinio streso.“

Dar viena labai laukiama dvikova gali nutikti svorio kategorijoje iki 75 kg. Prieš metus A.Miseckas finale pralaimėjo azerbaidžaniečiui Salahatui Hasanovui, o dabar galbūt sulauks progos revanšui.

Prieš metus - 13 medalių

18-mečių čempionate Lietuva taip pat turės maksimaliai įmanomą dalyvių skaičių - po 2 visose svorio kategorijose.

Tarp jaunių dėl medalių kovos Aistė Jankauskaitė, Greta Bagdonaitė, Marija Kubiliūtė, Benas Jankauskas, Sergejus Zemlianskis, Dovydas Martišius, Žygimantas Šniaukas, Ričardas Drugeika („Shodan“, treneris L.Kubilius), Agnė Sabaliauskaitė („Stoikas“, treneris Gediminas Tankevičius), Darija Lauraitytė, Marius Lukšys („Kumite“, treneris Artūras Enčeris), Goda Klapatauskaitė, Edvinas Vaisietas („Saulės ženklas“, treneris P.Klapatauskas), Emilija Korotkovaitė („Ippon“, treneris Aleksandras Kočkinas), Radvilė Talačkaitė („Argus“, treneris Remigijus Olšauskas), Andrius Dubickas („Tornadas“, treneris Valius Rudys), Domantas Mickevičius („Kumštis“, treneris Nerijus Gediminas), Domas Rimkevičius, („Tori“, treneris Andrius Macijauskas), Jovydas Griškus, („Kariai“, treneris Gediminas Varkala), Paulius Žimantas („Energija“, treneris V.Silvaška).

Katos rungtyje dalyvaus G.Klapatauskaitė, Ainė Juknevičiūtė („Takas“, treneris Eugenijus Šilaika), Edvinas Kolmogorovas („Okinava“, trenerė D.Mačiūtė) ir Matas Jonauskas („Shodan“, treneris L. Kubilius).

Prieš metus vykusiame jaunių čempionate lietuviai susišlavė net 13 medalių - 5 aukso, 3 sidabro ir 5 bronzos. Šiemet iš buvusių prizininkų jaunių čempionate išvysime 3 sportininkus: 2016-ųjų vicečempionę Emiliją Korotkovaitę ir bronzos medalių laimėtojus A.Dubicką bei M.Lukšį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Karatė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką