Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 9d. 21:00

Kovotojas Igoris Osininas: ringe aš niekada nepykstu

Igoris Osininas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Igoris Osininas

Kelios treniruotės per dieną, ryžtas, skausmas, darbas su savimi, atsidavimas ir tikėjimas – tai visą tai, ką kiekvieną dieną išgyvena Lietuvą atstovaujantis kikbokso bei Muay Thai kovos menų atstovas Igoris Osininas. Kovotojas sako, kad po kovos varžovai nėra priešai, o „norint tobulėti, reikia, kad būtų tikrai labai sunku“.

– Kaip susidomėjote kovos menais?

– Kai pradėjau domėtis šiuo sportu, man buvo vos 13 metų. Man visada patiko kovų menai, todėl nekilo abejonių, kokiu sportu noriu užsiimti.

– O ar tėvai neprieštaravo šiai veiklai? Juk tai – grubi sporto šaka, todėl daugelį tėvų šis faktas atbaido.

– Tikrai ne. Manau, kad stereotipai varžo žmones, bet turbūt visuomenė keičiasi. Net ir dabar, kai jau pats treniruoju vaikus, pastebiu, kad dažniausiai į pirmąsias treniruotes vaikus atveda patys tėvai. Ne paslaptis, kad ne tik kovos menuose, tačiau ir daugelyje sporto šakų yra patiriamos traumos. Bet yra pratimai, daug dirbama ir taip, galima sakyti, net stiprinami vaikai. Niekas pavojingų sportinių veiksmų iš karto neleidžia daryti, viskas yra išmokstama.

– Sportuoti pradėjote dar ankstyvoje paauglystėje, tad ko teko atsisakyti, siekiant sportinių aukštumų?

– Mokyklos. Aišku, dabar juokauju. Sportas netrukdė mokytis, tiesiog aš pats niekada nemėgau mokytis. O jei rimtai, tai tiek sportą, tiek mokyklą bei malonumus galima suderinti. Daug kas galvoja, kad jei jau stipriai sportuoji, tai turi atsisakyti ir vakarėlių, linksmybių, draugų, bet bent aš net ir dabar sugebu suderinti viską. Neslėpsiu, sportas atima didelę dalį laiko, ne visada ilsėtis galiu tiek, kiek norėčiau, tačiau visiškai atsisakyti malonumų tikrai nereikia. Juk ir sportininkai yra žmonės.

– Treniruojate vaikus. Ar pasitaikė bent vienas atvejis, kai vaikas, treniruotėse išmokęs kovos menų subtilybių, savo jėgą panaudoja ne sportiniams tikslams?

– Dar nesu girdėjęs, kad mano auklėtiniai taip elgtųsi, tačiau manau, kad toks dalykas tikrai gali nutikti. Jau nuo pat pradžių treniruotėse vaikams reikia aiškinti, kad fizinę jėgą jie gali naudoti tik treniruotėse. Visada sakau, kad savo visą jėgą reikia palikti salėje, o ne ją rodyti kitoje aplinkoje. Tačiau aš, kaip treneris, ne visada galiu žinoti, kaip vaikai elgiasi ne treniruočių metu. Čia turi stipriai dirbti ir tėvai. Jie turi kalbėtis su vaiku, jį stebėti.

– Savo auklėtiniams siekiate perteikti tik sportinę patirtį, ar norite įskiepyti ir kažkokias moralines vertybes?

– Pagrindinis mano tikslas yra perteikti sportinę patirtį. Tačiau ir nenumoju ranka į vidinius dalykus. Aš iš savo patirties galiu pasakyti, kad treneris dažnai tampa ne vien mokytoju, tačiau ir patarėju, autoritetu, draugu ar išklausytoju. Viskas priklauso nuo mokinio ir trenerio ryšio. Išskirti konkrečių vertybių, kurias noriu perteikti vaikams, aš negaliu, nes manau, kad reikia pastebėti ko konkrečiai kiekvienam auklėtiniui trūksta ir ties tuo individualiai dirbti.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Igoris Osininas ir Mateuszas Rajewskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Igoris Osininas ir Mateuszas Rajewskis

– Kaip vyksta jūsų pasiruošimas kovai?

– Kovoms visi ruošiamės gana intensyviai. Kiekvieną dieną turime po dvi treniruotes, kurios trunka pusantros valandos – ryte ir vakare. Taip pat labai svarbu yra tinkamai maitintis. Šis dalykas turbūt ir yra man pats sunkiausias, nes labai mėgstu skaniai pavalgyti. Tačiau be pastangų nebus ir rezultatų.

– Kokie yra santykiai su varžovais po kovos?

– Santykiai normalūs. Tikrai nesame priešais. Aš ir ringe niekada nepykstu, man nėra dėl ko jausti neapykantos. Aš suprantu, kad tai yra sportas, mes privalome parodyti savo gebėjimus, parodyti ką išmokome, o ne išlieti pyktį. Tačiau čia priklauso nuo paties sportininko. Manau, kad yra ir tokių, kurie stengiasi išsiugdyti neapykantą savo varžovui, kad galėtų jį įveikti. O aš tiesiog einu dirbti savo darbą, einu daryti tai, kas man patinka. Reikia mokėti ne tik laimėti, bet ir pralaimėti.

– O ar tenka kovoti prieš savo draugus?

– Yra tekę kovoti prieš savo komandos draugą. Tai nėra pats maloniausias jausmas, bet abu suprantame, kad tai yra sportas, draugais esame prieš kovą, jais išliekame ir po jos.

– Jūsų kovas dažnai stebi tūkstantinė minia žiūrovų. Ar jūsų tai netrikdo?

– Tiesą pasakius, labai malonu, kad žmonės stebi ir palaiko, bet prieš kovą stengiuosi apie tai negalvoti ir vyti lauk visas mintis, nes nenoriu jaudintis ir „sudegti“.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Mansouras Yaqubi (Nyderlandai) – Igoris Osininas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Mansouras Yaqubi (Nyderlandai) – Igoris Osininas

– Ar turite kažkokį talismaną ar ritualus, kurie padeda kovoje?

– Aš tiesiog tikiu Dievu ir savimi. Tikėjimas mane veda į priekį. Jei nori pasiekti aukštų rezultatų, privalai kažkuo tikėti. Nesvarbu kuo, bet svarbu nuoširdžiai tikėti. Mane taip pat į priekį veda dėkingumas savo treneriui, šeimai, viskam, kas suteikia galimybę man daryti tai, ką mėgstu.

– Ar šeima stebi jūsų kovas?

– Taip, šeima mane labai palaiko. Kovas stebi visa mano šeima. Tai man labai daug reiškia, kai jau baigiu kovą. Manau, kad jei manęs nepalaikytų šeima, tai aš ir neturėčiau tiek daug motyvacijos tai daryti. Būna, kad kartais kažkas pasako, kad gal jau užtenka, būna, kad ir pats sau tai pasakau, bet tada supranti, kad negali be šio sporto ir vėl grįžti atgal. Tada atrodo, kad esi priklausomas nuo sporto.

– Bet yra ne vienas, kuris atgal negrįžta. Ką patartumėte žmogui, kuris praranda motyvaciją?

– Aš patarčiau: nedarykite to, ko nenorite daryti. Manau, kad tik sustojęs ir pasiilgęs gali suprasti, kaip svarbu tau yra tai, ką tu darai. Visų pirma turi apsvarstyti visus pliusus ir minusus, įsivaizduoti, kaip jausiesi be viso to, ką darai dabar. Aš pats pažįstu ne vieną, kuris palūžo ir nebegrįžo. Tokiems žmonėms aš norėčiau patarti, kad jie bandytų įveikti patys save, kad nepasiduotų pagundoms, neišsigąstų, kad kažkas nesigauna. Nes dažnai nesigauna ir profesionalams. Reikia suvokti, kad, atsisakydamas pagundų, žmogus stiprėja. Gyvenimas ir yra iššūkis.

– Jei motyvacija sportuoti yra prarandama dar ankstyvame amžiuje, ar verta įsikišti tėvams?

– Tėvų prievarta kažkuo užsiimti tikrai nėra išeitis. Vaikas anksčiau ar vėliau vis tiek padarys taip, kaip jis pats nori. Kiekvienam vaikui reikia suteikti laisvę atrasti save. Aš pats savęs ne vienerius metus ieškojau, bet vis dėlto atradau.

Alfredo Pliadžio nuotr./Dariuszas Skoczekas (Lenkija) prieš Igorį Osininą (Lietuva)
Alfredo Pliadžio nuotr./Dariuszas Skoczekas (Lenkija) prieš Igorį Osininą (Lietuva)

– Turite mažametį sūnų. Ar norėtumėte, kad ir jis užaugęs taptų kovos menų sportininku?

– Aš laikausi tos pozicijos, kad sūnus pats pasirinks kuo jis nori būti. Man svarbiausiai yra tai, kad jis gyventų taip, kaip jam patinka. Aš stengsiuosi, kad jis nedarytų klaidų, stengsiuosi, kad jis gerai mokytųsi, o tolimesnę veiklą jis pasirinks pats. Aš nesvajoju, kad jis būtų toks sportininkas kaip aš, bet, kad už save mokės pastovėti, tai pažadu.

– Kas jums pačiam yra kovos menai?

– Kovos menai man yra gyvenimas – profesija, hobis ir tai, kam atiduodu visą save. Tai nėra vien sportas. Tai pasiaukojimas, šeimos artumas, palaikymas, tikėjimas. Tai yra tai, kuo gyvenu.

– Lietuvoje ši sporto sritis nėra labai populiari. Ką reiktų daryti, kad į kovos menus įsitrauktų vis daugiau žmonių?

– Kaip ir kiekvienas verslas, taip ir sportas reikalauja investicijų. Kad kovos menai populiarėtų, turi atsirasti daugiau rėmėjų, daugiau reklamos, daugiau renginių. Būtent taip žmonės ir įsitraukia, pamato, susipažįsta su sporto šakomis. Aš matau, kad šis sportas vis labiau tampa įdomesnis visuomenei. O kad lietuvių profesionalumas kovos menuose kiltų, taip pat reikalingos lėšos. Sportininkams reikia ne tik daugiau čempionatų, tačiau ir stipresnių priešininkų, kuriuos pasikviesti taip pat kainuoja pinigus. Norint tobulėti, reikia, kad būtų tikrai labai sunku.

Lrt.lt
Temos: 1 Kikboksas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Maištas žlugo: torių dauguma pareiškė pasitikinti Jungtinės Karalystės premjere Theresa May

Aktualu

Kalinys atskleidė, kaip organizuodavo telefonų ir narkotikų patekimą į Pravieniškes

Aktualu

D.Grybauskaitė: jokių pažymų apie premjero skelbiamas grėsmes nėra

Aktualu

Londoną supančiojus „Brexit“ mazgams priblokšta Europa klausia: „Kas jums pasidarė?“

Sportas

Čempionų lyga: paskutinis laimingasis „Lyon“ ir grandų sensacingi pralaimėjimai

„Ginčas“ dėl Lietuvos pilietybės: ar suteikti ją Kanadoje išaugusiam NBA potencialo talentui?

Gyvenimas

Išgirdę 8-metės dukters diagnozę tėvai nustėro: Lietuvoje gydymo nėra

Aktualu

Panevėžyje girtas vairuotojas policijai įkliuvo prie visą parą veikiančio baro

Aktualu

Švietimo ir mokslo komitetas pritarė D.Grybauskaitės etatinio apmokėjimo pataisoms

Vardai

Andrių Šedžių supykdė mitingas prie Šiaulių savivaldybės: abiturientus iš pamokų atginė per prievartą?

24sek

„urBONUSas“: R.Petrauskas nededa taško: „Rimtai svarstyčiau pasiūlymą komentuoti „Žalgirį“

Gazas

Nerimas Dakaro dalyviams: automobilius gabenantis laivas sugedo viduryje Atlanto vandenyno

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Ministro pirmininko atlyginimas dėl mokesčių reformos nesikeis nė vienu euru“

Vardai

Filmavimo metu susižalojo Mios sūnus – prireikė medikų pagalbos

Vardai

Paaiškėjo „Eurovizijos“ atrankos vedėjai: duetas kartu dirbs pirmą kartą

Gazas

Filmų sukurti mitai: ar susišaudymo metu tikrai saugu slėptis už automobilio?

Mokslas.IT

Rusijoje demonstruotas „pažangus robotas“ pasirodė esąs žmogus su roboto kostiumu

Gyvenimas

Savanoriaujanti Vitalija: „Kodėl seneliai, turintys artimuosius, jaučiasi tokie vieniši?“

Sportas

Čempionų lyga: Maskvos CSKA vėl pažemino namuose žaidusį Madrido „Real“

Verslas

Jau kitais metais pinigų pervedimus bus galima atlikti per kelias sekundes

Naujienos

Gazas

Vaidotas Žala Dakarui pasirengęs: pasikrapštysime garaže, pasifotografuosime ir krausime dešras bei maisto davinius

Maistas

Gastronomijos istorikas: lietuvių simpatijos skirtingai mėsai kito su laikmečiu

Aktualu

Politologė R.Urbonaitė: mikrodvikovas su Seimu dažniau pavyksta laimėti prezidentei

Mokslas.IT

Vilniaus universitete pristatytas beaidis kambarys: neatspindi nei garso, nei elektromagnetinių bangų

Verslas

Latvijos centrinio banko vadovas tapo įtariamuoju dar viename baudžiamajame tyrime

Vardai

Šeima ir draugai išlydi Arūną Storpirštį: „Kad ir kokių cirkų prikrėtęs, kito niekada nenuskriaudė“

15min iš Podgoricos 24sek

„Žalgiriui“ švilps bei keiksnos ir kontroversiškas Juodkalnijos prezidentas

„Eurolygos diena“: aiški prognozė „Žalgiriui“ ir netikėtas prizas (5/5)

Interviu Aktualu

Valstiečius svarbiuose balsavimuose išduodantis R.Martinėlis: „Aš visada buvau liberalas“

Aktualu

Iš Norvegijos – atgal į Klaipėdą: į gimtinę grįžusi pora ėmėsi verslo

Verslas

Pokyčių kaina: 1033 darbuotojus turinti „Gelsauga“ atsisveikins su dalimi jų

Kultūra

Retrospektyvinės parodos „KOSMOS“ kuratoriai: A.Sutkus yra vienas iškiliausių fotografų Europoje

Sportas

Iš NHL į Lietuvą atvykusiam rinktinės treneriui iššūkiu tampa ir lietuviški vardai

Aktualu

Kovoje su kontrabanda padeda net kormoranai: numušė droną su cigaretėmis

Vardai

Sezoną užbaigęs vedėjas „Tas Vytautas“ pats vedė: gyvenimo meilę sutiko vestuvėse

Audrius Bružas praskaidrino dieną neįgaliųjų centre

Verslas

Teismas leido „Small Planet Airlines“ atlikti būtinus mokėjimus

Vardai

Naglis Bierancas žino skurdo skonį: užaugo kaime, tualetas – lauke, o prausėsi kartą per savaitę

Laisvalaikis

Nepriklausomybės šimtmetį švenčiantys lenkai sužavėti dovana – Lietuvos lokomotyvų atliktu himnu

Maistas

Paskutinė maisto ir gėrimų parodos BAF diena – šeštadienis – bus skiriama šeimoms

Vardai

Ypatingos

05:50
03:17

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką