Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos imtynių pirmenybių nugalėtojai ir prizininkai paaiškėjo Kaune

80 kg Aleksandras Kazakevicius
imtynes.lt nuotr. / 80 kg Aleksandras Kazakevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Laikinojoje sostinėje finišavo Lietuvos imtynių čempionatas, kuriame šiemet kovojo 66 graikų-romėnų, 63 laisvųjų imtynių meistrai bei 47 moterų imtynių atstovės. Beje, moterų imtynių turnyre be mūsų šalies imtynininkių kovojo atletės iš kaimyninių valstybių – Latvijos, Lenkijos ir Baltarusijos.

„Tokią praktiką taikome jau antrame čempionate. Noriu, kad mūsiškės nevirtų savose sultyse, o tobulėtų kovodamos su pajėgiomis varžovėmis“, – apie sumanymą rengti atvirą moterų imtynių čempionatą kalbėjo rinktinės treneris Aivaras Kaselis.

Šis čempionatas įdomus žiūrovams ir svarbus šalies rajonų ir miestų treneriams, tačiau man rezultatai aiškūs, nematau, kad kas nors sugebės pajudinti pirmų numerių pamatus.

Palyginus su prieš metus Panevėžyje vykusiu čempionatu ženkliai sumažėjo graikų-romėnų ir laisvųjų imtynių stiliaus atletų, tačiau Lietuvos imtynių federacijos viceprezidentas Giedrius Dambrauskas šio fakto nesureikšmino.

„Taip, klasikų tikrai sumažėjo, tačiau išaugo kokybė. Treneriai atsakingiau žiūri į prestižines varžybas ir neveža tik ką imtynių pradžiamokslį pradėjusių krimsti mėgėjų. Tai naudinga ir patiems sportininkams, ir žiūrovams, kurie vos ne kiekvienoje dvikovoje mato pečius surėmusius Europos ir pasaulio čempionatų bei olimpinių žaidynių prizininkus“, – svarstė G.Dambrauskas.

Jau pirmuose ratuose įvykę susitikimai patvirtino viceprezidento žodžius. Burtų valia ant kilimo kovojo principiniai, nemenkus titulus tarptautinėse arenose iškovoję varžovai „klasikai“ Romas Fridrikas (98 kg) ir Aldas Lukošaitis, Mantas Knystautas (120 kg) ir Artūras Jankauskas, Kristupas Šleiva (59 kg) ir Darius Venckaitis.

Daug emocijų ant imtynių kilimo sukėlė „laisvūnų“ imtys tarp Simo Asačiovo ir Jevgenijaus Stramouso bei Jono Rudavičiaus ir Igorio Fiodorovo. Vienas čempionato teisėjų Valdas Grišius suskubo pagirti kojos traumą išsigydžiusį Andrių Žeką ir nuolatinį jo oponentą Tomą Baracevičių. Vis dėlto, daugiausia pagyrų sulaukė nugalėtoju tapęs Andrius Mažeika.

„Vaikinas išsiskiria technika. Jei nesumažins apsukų treniruotėse, po kelių metų galėsim tikėtis aukštų rezultatų ir tarptautinėse arenose“, – kalbėjo V.Grišius.

Komentuodamas Lietuvos imtynių čempionato graikų-romėnų imtynių turnyrą, rinktinės treneris Mindaugas Ežerskis buvo ramus: „Šis čempionatas įdomus žiūrovams ir svarbus šalies rajonų ir miestų treneriams, tačiau man rezultatai aiškūs, nematau, kad kas nors sugebės pajudinti pirmų numerių pamatus. Rinktinė sukomplektuota, todėl šiame čempionate didesnis dėmesys skiriamas atletų taktiniam pasiruošimui. Apskritai, svarbu, kad geriausi sportininkai negautų traumų. Neturime tiek sportininkų, kad galėtume juos lengva ranka žarstyti“.

Taip, klasikų tikrai sumažėjo, tačiau išaugo kokybė. Treneriai atsakingiau žiūri į prestižines varžybas ir neveža tik ką imtynių pradžiamokslį pradėjusių krimsti mėgėjų.

Šalies imtynių specialistai buvo vieningi – gražiausia dvikova, tapusi čempionato puošmena, buvo akistata tarp buvusių joniškiečių klasikų, kurioje Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis pasaulio jaunimo čempionas Vilius Laurinaitis (98 kg) intriguojančioje dvikovoje įveikė Europos jaunimo čempionato prizininką, dabar Kaune sportinį meistriškumą keliantį Aldą Lukošaitį.

Kaip ir minėjo rinktinės treneris M.Ežerskis, favoritai pateisino lūkesčius ir įveikė savo varžovus. Tiesa, kai kuriems lyderiams teko pasikankinti dėl pergalės. Iš pradžių strigo olimpiečio Edgaro Venckaičio gynyba imtyje su kauniečiu Gediminu Šurmaičiu (71 kg), o kiek vėliau katastrofiškoje padėtyje atsidūrė Laimutis Adomaitis, kuris praleido du Eivido Stankevičiaus veiksmus ir esant rezultatui 0:6 buvo atsidūręs ties prarajos riba. Tačiau patirtis ir meistriškumas padarė savo – lyderiai nubudo ir tapo šalies čempionais.

Moterų imtynių turnyre dominavo rinktinės lyderė Danutė Domikaitytė. „Tokio lygio imtynininkės neauga kaip grybai po lietaus. Reikia įdėti daug darbo. Tikiuosi, kad ateityje nenuvils jaunosios Karolina Latožaitė ir Rugilė Abraškevičiūtė. Kol kas nematau, kas galėtų mesti iššūkį Danutei. Šiandien ji be konkurencijos, – vylėsi Lietuvos moterų imtynių rinktinės treneris Aivaras Kaselis. Taip pat noriu padėkoti už kovas ir kitoms mūsų panelėms. Ypač gražu buvo žiūrėti į Indrė Bubelytės „sprogimą“ finalinėje dvikovoje prieš baltarusę“.

2014 METŲ LIETUVOS GRAIKŲ – ROMĖNŲ IMTYNIŲ ČEMPIONATO NUGALĖTOJAI IR ANTROS VIETOS LAIMĖTOJAI

59 kg 1. KRISTUPAS ŠLEIVA (LOSC Vilnius – Panevėžys) 2. JONAS PAULAUSKAS (Kaunas)

66 kg 1. JUSTAS PETRAVIČIUS (LOSC Vilnius – Tauragė) 2. DONATAS GUDMONAS (Joniškis)

71 kg 1. EDGARAS VENCKAITIS (LOSC Vilnius – Tauragė) 2. GEDIMINAS ŠURMAITIS (Kaunas)

75 kg 1. ANDRIUS PUTNA (Vilnius – Joniškis) 2. TADAS VALČIUKAS (Šiauliai)

80 kg 1. ALEKSANDRAS KAZAKEVIČIUS (LOSC Vilnius – Vilnius) 2. JULIUS MATUZEVIČIUS (LOSC Vilnius – Joniškis)

85 kg 1. LAIMUTIS ADOMAITIS (LOSC Vilnius – Joniškis) 2. EIVIDAS STANKEVIČIUS (Kaunas)

98 kg 1. VILIUS LAURINAITIS (LOSC Vilnius – Joniškis) 2. ALDAS LUKOŠAITIS (Kaunas)

130 kg 1. MINDAUGAS MIZGAITIS (Klaipėda) 2. MANTAS KNYSTAUTAS (Klaipėda)

LIETUVOS ATVIRŲJŲ MOTERŲ IMTYNIŲ PIRMENYBIŲ ČEMPIONĖS IR ANTROS VIETOS LAIMĖTOJOS

53 kg 1. VIKTORIJA ŠIVČIUK (Baltarusija) 2. VAIDA PUIDAITĖ (Vilkaviškis)

55 kg 1. KAROLINA TJAPKO (Latvija) 2. DEIMANTĖ BUTAVIČIŪTĖ (Šiauliai)

60 kg 1. INDRĖ BUBELYTĖ (Šiauliai – Anykščiai) 2. VERONIKA IVANOVA (Baltarusija)

63 kg 1. OLGA ARTEMJEVA (Baltarusija) 2. ANASTASIJA IVANOVA (Baltarusija)

69 kg 1. DANUTĖ DOMIKAITYTĖ (Šiauliai – Anykščiai) 2. MARTYNA BĄBIAK (Lenkija)

75 kg 1. JEKATERINA ZUBAREVIČ (Baltarusija) 2. GIEDRĖ BLEKAITYTĖ (Šiauliai)

LIETUVOS LAISVŲJŲ IMTYNIŲ ČEMPIONAI IR ANTROS VIETOS LAIMĖTOJAI

57 kg 1. KAROLIS BUSLYS (Kaunas) 2. ANTANAS VASILIAUSKAS (Vilkaviškis)

61 kg 1. TITAS GRIŠIUS (Raseiniai) 2. TOMAS BARACEVIČIUS (Klaipėda-Vilkaviškis)

65 kg 1. ŠARŪNAS JURČYS (Kelmė) 2. ROKAS VALANTINAS (Šiauliai)

70 kg 1. ANDRIUS MAŽEIKA (Klaipėda) 2. NIKITA GERASIMOVAS (Vilnius)

74 kg 1. ANATOLIJUS ŽAREŠČENKOVAS (Pagėgiai) 2. GINTARAS ALEKNAVIČIUS (Kaunas)

86 kg 1. PRANAS RUMBUTIS (Klaipėda) 2. VITALIJUS TAVGENAS (Kaunas)

97 kg 1. SIMAS ASAČIOVAS (Radviliškis) 2. JUSTINAS KVIETELAITIS (Radviliškis)

125 kg 1. MINDAUGAS RUMBUTIS (Klaipėda) 2. JONAS RUDAVIČIUS (Klaipėda)

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką