Publikuota: 2017 lapkričio 13d. 19:00

Lietuvos kiokušin karatė kovotojams – 8 Europos čempionų titulai

Čempionato akimirka
Arnoldo Grevo nuotr. / Čempionato akimirka

Kielcuose (Lenkija) vykęs 2017 metų Europos jaunučių (iki 16 metų) ir jaunimo (iki 22 metų) kiokušin karatė čempionatas dar kartą patvirtino, kad Lietuva yra viena geriausių šios sporto šakos talentus ugdančių šalių.

Jaunučių amžiaus grupėje varžėsi 167 sportininkai iš 18 šalių. Lietuviai tarp jų iškovojo 5 aukso, 2 sidabro, 3 bronzos medalius ir komandinėje įskaitoje užėmė 1-ąją vietą. Antri liko mažiau aukso medalių pelnę ukrainiečiai, nors jie pelnė vienu apdovanojimu daugiau – 3 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos medaliai. Trečiąją vietą užėmė bulgarai (2 aukso, 3 sidabro, 2 bronzos medaliai), ketvirtąją – vengrai (2 aukso, 3 sidabro, 2 bronzos medaliai).

Mūsų komandoje šiemet išsiskyrė Julija Balčiūtė, tapusi merginų svorio kategorijos per 65 kg čempione ir pelniusi geriausios kovotojos tarp visų kategorijų merginų titulą.

Europos jaunučių čempionų titulai taip pat atiteko Edvardui Petrauskui (iki 50 kg), Gustui Šiurkui (iki 60 kg), Artūrui Kuzminskui (virš 75 kg) ir Brigitai Svinkūnaitei (iki 50 kg). Antrosiomis vietomis džiaugėsi Valentyna Kurmin (iki 60 kg) ir Guoda Pakalniškytė (iki 65 kg), o trečiosiomis – Rūta Vaicekauskaitė (kata), Ignas Taurazevičius (iki 75 kg) ir Gytis Šiška (virš 75 kg).

Jaunimo (iki 22 metų) amžiaus grupėje dėl geriausių Europos kovotojų vardų kovojo 147 sportininkai iš 18 šalių. Šį kartą komandinėje įskaitoje nugalėjo ukrainiečiai, 4 kartus tapę čempionais, 2 kartus – vicečempionais ir dar 4 kartus užėmę 3-ąją vietą. Antri liko lietuviai, kurių sąskaiton šį kartą pateko 3 čempionų titulai ir 5 trečiosios vietos. Trečiąją vietą užėmę Lenkijos sportininkai pelnė 2 aukso, 1 sidabro ir 5 bronzos apdovanojimus.

Lietuvos rinktinei visus čempionų titulus pelnė merginos. Skaistė Venckutė buvo neprilygstama svorio kategorijoje iki 60 kg, Magdalena Gustaitytė – iki 65 kg, o Raminta Makackaitė – katos rungtyje. Trečiąsias vietas pelnė Paulius Sasnauskas (kata), Julius Urbonas, Laurynas Vaičikauskas (abu – iki 80 kg), Petras Rudžionis (virš 85 kg) ir Laura Pikturnaitė (virš 65 kg).

Temos: 1 Karatė

Aktualu

Vilniuje sulaikytas buvęs prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderis V.Ivanovas

Interviu Tik 15min Kultūra

Legendinis britų komikas E.Izzardas: „Galime pakeisti pasaulį, ir šis amžius paskutinis, kai to galime imtis“

Verslas

Ekonomistas: Lenkijos mažomis kainomis neperspjausime

„Eurolygos diena“: ar reikia nerimauti dėl atšipusių „Žalgirio“ ginklų prieš mačą su Eurolygos autsaideriais? (1/3)

N-18 Aktualu

Anglijoje išprievartautos ir nužudytos lietuvės tėvai: „Ji galėjo padaryti bet ką“

Verslas

Architektas G.Natkevičius – apie pakitusį „Mokslo salos“ projektą: tiršta architektūrinių nuotykių

Gyvenimas

Karpos – nusilpusio imuniteto ženklas: jų atsikratysite keliais paprastais būdais

Verslas

Kalėdų magija Klaipėdoje: smulkieji verslininkai džiaugsmą kuria nebyliai

Namie skaniausia. Kalėdinis viščiukas tabaka

TV žvaigždės vyras A.Čelkis nuteistas dėl pagrobto milijono: „Aukščiausiajame Teisme teisybė bus atkurta“

Gazas

Ekspertai: kaip akių kontaktas gali išspręsti spūsčių problemas?

Sportas

Sporto žurnalistai išrinko metų pašnekovą, geriausias straipsnis – 15min

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: ką laimėjo mokytojai, kas didins mokesčius ir ką reklamuoja R.Karbauskis