Lietuvos kiokušin karatė kovotojams – dar 3 čempionų titulai

Geteborge (Švedija) šiandien pasibaigusiame 2023 metų Europos pilno kontakto karatė čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo 4 aukso medalius, o iš viso pelnė 13 apdovanojimų ir nugalėjo komandinėje įskaitoje.
Brigita Svinkunaitė (dešinėje) apgynė Europos čempionės titulą.
Brigita Svinkunaitė (dešinėje) apgynė Europos čempionės titulą. / Algimanto Barzdžiaus nuotr.
Temos: 2 Karatė Sportas

Vakarinėje čempionato dalyje vyko kumitė rungties kovos, o jose lietuviai pelnė 3 čempionų titulus.

Pirmoji ant aukščiausios prizininkų pakylos pakopos užkopė Brigita Svinkūnaitė (Kauno „Rifas“, treneris – Ričardas Poška), svorio kategorijos iki 50 kg finale kovą su Vokietijos atstove Anastasija Michailova užbaigusi anksčiau laiko „ippon“ įvertinimu. Taip 20-metė kaunietė apgynė Europos čempionė titulą.

Pakeliui į finalą ji įveikė Denisą Dolhą (Rumunija), Marią Adrią (Ispanija) ir Rafaelą Evangelią Tsakari (Graikija). Pastaroji kova, kaip ir finalas, baigėsi nokautu.

Antrąjį titulą svorio kategorijoje virš 65 kg Lietuvai pelnė 19-metė Klaipėdos „Shodan“ (treneris – Lukas Kubilius) auklėtinė Marija Sekunda. Ji paeiliui iš kovos dėl aukščiausios pozicijos eliminavo Sylwią Wrobel (Lenkija) ir Csengę Toth (Vengrija), o lemiamoje kovoje 4:0 įveikė Katarzyną Jaskowską (Lenkija).

Algimanto Barzdžiaus nuotr./Marija Sekunda (dešinėje)

Trečiąją vietą šioje rungtyje užėmė Brigita Gustaitytė (Vilniaus „Budora“, Donatas Imbras ir Edith Abraham), kuriai pusfinalyje nepavyko įveikti K.Jaskowskos barjero. Iki pusfinalio sostinės sportininkė nugalėjo švedę Sanne Larsson ir vengrę Henriettą Gergely.

Trečiąjį aukso medalį mūsų šaliai iškovojo Paulius Žimantas (Naujosios Akmenės „Energija“, Vladimiras Silvaško), vyrų svorio kategorijos per 95 kg finale galingais rankų smūgiais greitai įrodęs savo pranašumą prieš tautietį Antaną Klibavičių (Jonavos „Kumite“; Alfredas Jakštas).

Algimanto Barzdžiaus nuotr./Paulius Žimantas

Pakeliui į finalą P.Žimantas įveikė George Paulą (Rumunija), Miroslavą Omelčenką (Ukraina) ir Artemą Akimenkovą (Lenkija), o A.Klibavičius – Josu Garcia De Albenizą (Ispanija), Amirą Chadžijevą (Azerbaidžanas) ir Sergejų Čechovičių (Ukraina).

Europos vicečempionų titulus šiais metais pelnė Aneta Meškauskienė (Anykščių „Takas“, Eugenijus Šilaika) ir Edgardas Sečinskis (Vilniaus „Saulės ženklas“, Paulius Klapatauskas).

A.Meškauskienė pirmuosiuose čempionato etapuose nugalėjo Oksaną Pilipovič (Ukraina) ir Bertą Szalay (Vengrija), tačiau finale vienbalsiu teisėjų sprendimu nusileido itin tituluotai Bulgarijos kovotojai Ivankai Popovai.

Tuo metu E.Sečinskiui teko nuryti kartėlio piliulę po 3 laimėtų Europos čempionatų iš eilės. Šį kartą vilnietis turnyrą pradėjo pergalėmis prieš Cristobalį Davidą Vidalį (Ispanija) ir Arturą Dymarczyką (Lenkija), bet finale po 3 pratęsimų vienbalsiu teisėjų sprendimu pergalė atiteko Lenkijos kovotojui Marekui Wolny.

Paskutinį medalį kumitė rungtyje į Lietuvos taupyklę atnešė Laurynas Vaičikauskas („Shodan“). Svorio kategorijoje iki 75 kg varžybose jis nugalėjo Aleną Kifah Wadią (Švedija), Igorį Lamotą (Lenkija) ir Zsoltą Ludszky (Vengrija) ir tik pusfinalyje neprilygo būsimam čempionui kartvelui Lašai Ozbetelašviliui. Galutinėje įskaitoje lietuviui atiteko „bronza“.

Pirmojoje Europos čempionato dalyje, kai vyko katos rungties varžybos, Lietuvos rinktinė pelnė 5 medalius. Komandinės rungties čempione tapo Klaipėdos „Okinavos“ ekipa (Diana Mačiūtė, Rima Lisinskaitė, Matas Sasnauskas), vicečempionais – Raminta Makackaitė (Marijampolės „Tornadas“, Valius Rudys), M.Sasnauskas („Okinava“, D.Mačiūtė) ir „Shodan“ ekipa (Joana Timinskienė, Greta Intaitė, Rima Barusaitė, Matas Jonauskas), o bronzos medalio laimėtoja – D.Mačiūtė („Okinava“, R.Poška).

13 medalių pelniusi Lietuvos rinktinė tapo Europos čempionato komandinės įskaitos nugalėtoja. Antrąją vietą joje užėmė Bulgarijos komanda, trečiąją – Lenkijos.