Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 2d. 16:27

Muaythai įtraukimas į Europos žaidynių programą – galimybė ir Lietuvos kovotojams

Muaythai varžybos
Justino Polikšos nuotr. / Muaythai varžybos
Kasmet sparčiai auganti pasaulinė muaythai šeima švenčia svarbią pergalę. Tarptautinė mėgėjų muaythai federacija (IFMA) pranešė, kad ši sporto šaka įtraukiama į 2023-ųjų Europos žaidynių programą. Anot Lietuvos muaythai federacijos prezidento Andrejaus Zemitano, tai – didžiulis šio rytų kovos meno įvertinamas bei unikali galimybė, kuria bandys pasinaudoti ir mūsų šalies sportininkai.

Trečiosios Europos žaidynės 2023-aisiais metais vyks Lenkijos mieste Krokuvoje. Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOC) organizuojamoje šventėje įprastai varžomasi daugiau nei dvejose dešimtyse skirtingų sporto šakų, dalyvauja virš keturių tūkstančių sportininkų iš maždaug 50 Senojo žemyno šalių.

2023-ųjų žaidynių programoje jau patvirtintos devynios sporto šakos ir kartu su muaythai šia privilegija gali džiaugtis boksas, šiuolaikinė penkiakovė, šaudymas, tekvondo, karatė, baidarių ir kanojų slalomas, paplūdimio rankinis bei šaudymas iš lanko.

„Šis pripažinimas nėra atsitiktinis. Nors muaythai atsirado Tailande ir buvome įpratę, kad tarptautinėje arenoje madas demonstruoja Azijos sportininkai, pastaraisiais metais Europos kovotojų jėga stipriai išaugo. Tai puikiai atspindi pastarieji du planetos čempionatai, kuriuose nugalėjo būtent komandos iš Senojo žemyno“, – pažymėjo IFMA prezidentas Sakchye Tapsuwanas.

Tailande gimusio kovos meno ištakos siekia daugiau nei tūkstantį metų ir turi šimtametes tradicijas, kuriose persipina sportas, filosofija ir kultūra. Pastaraisiais metais muaythai yra viena sparčiausiai populiarėjančių kovinių sporto šakų pasaulyje. Šiuo metu IFMA šeimai priklauso 146 šalys.

Lietuvos muaythai federacijos prezidento A.Zemitano nuomone, muaythai įtraukimas į Europos žaidynių programą pirmiausia yra didelis IFMA viceprezidento iš Lenkijos Rafalo Szlachtos nuopelnas.

„Visai muaythai šeimai tai buvo malonus netikėtumas ir pirmiausia už tai turėtume būti dėkingi Lenkijos muaythai federacijos vadovui. Būdamas IFMA viceprezidentu, jis jau kurį laiką siekė, kad mūsų sporto šaka pasiektų dar platesnę auditoriją ir būtų matoma ne tik per pasaulio ar žemynų čempionatus. Malonu, kad Europos olimpinių komitetų asociacija šias pastangas įvertino“, – džiaugėsi A.Zemitanas.

Justino Polikšos nuotr./Andrejus Zemitanas ir Jurgita Slugaviciutė
Justino Polikšos nuotr./Andrejus Zemitanas ir Jurgita Slugaviciutė

Jis prisiminė, kad 2016 metais muaythai, kuris dar vadinamas tailandietišku boksu, sulaukė ir Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) pripažinimo bei per vieną žingsnį priartėjo prie olimpinių žaidynių programos.

„Parodomosios muaythai varžybos buvo numatytos jau Tokijo olimpinėse žaidynėse. Deja, dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos bei metams nukeltų olimpinių žaidynių, šis klausimas pakibo ore ir oficialių sprendimų kol kas nėra. Jeigu Tokijuje vyks parodomosios varžybos, labai tikimės, kad į jas bus pakviesti ir Lietuvos atstovai“, – vylėsi A.Zemitanas.

Visgi net jeigu olimpinių durų muaythai šiemet dar nepravers, didelė tikimybė, kad 2023-aisiais Krokuvoje vyksiančiose varžybose Lietuvos trispalvė jau plazdės.

„Manau, kad mūsų šansai Europos žaidynėse turėti bent vieną savo atstovą yra tikrai neblogi. Jau aišku, kad į varžybas pateks tik pajėgiausi sportininkai pagal reitingo taškus ir pasiekimus pasaulio čempionatuose. Džiaugiamės, kad elitinį sportininką šiuo metu turime ir mes. 2019 m. Bankoke vykusiame pasaulio čempionate Matas Pultaražinskas iškovojo sidabro medalį. Jo iškovoti taškai bus įskaityti į bendrą reitingą, tad mūsų galimybės yra tikrai geros. Konkurencija yra didžiulė, tačiau IFMA taip pat yra suinteresuota, kad varžybose dalyvautų kuo daugiau skirtingų šalių atstovų. Durys tikrai niekam nėra uždarytos, tereikia savo šansais pasinaudoti. Manau, kad Krokuvoje galime turėti ir daugiau nei vieną kovotoją“, – svarstė Lietuvos muaythai federacijos prezidentas.

Be rinktinės lyderio M.Pultaražinskas, gerus šansus pakovoti dėl vietos Europos žaidynėse turi ir A.Zemitano auklėtinė bei globotinė Jurgita Slugevičiūtė. Ji 2019 m. tapo Europos čempionato prizininke.

Europos žaidynėse dėl medalių bus kovojama septyniose vyrų ir septyniose moterų kategorijose bei dvejose mišrių komandų varžybose. Kiekvienoje kategorijoje varžysis tik aštuoni pajėgiausi žemyno sportininkai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką