Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 10d. 08:17

„Mustangs fight 4”: seserų Stašauskaičių triumfas ir penkios Lietuvos pergalės

„Mustangs fight 4“
Tito Kazlauskio nuotr. / „Mustangs fight 4“: Redos Stašauskaitės kovos akimirka

Šeštadienį Trakų pramogų komplekse „Trasalis“ karaliavo kovinės aistros. Ketvirtą kartą surengtas Muaythai kovinio sporto turnyras „Mustangs fight“, kuriame žiūrovai išvydo net šešias tarptautines kovas: keturias prieš baltarusius bei dvi prieš Latvijos kovotojus. Nors vakaras praėjo be įspūdingų nokautų, Lietuva iškovojo penkias gražias pergales.

„Mustangs Fight“ – tai išskirtinai tik Muaythai kovų turnyras. Ringe kovotojams leidžiama naudoti plačiausią ginklų arsenalą: smūgius rankomis, kojomis, keliais ir alkūnėmis. Muaythai – tai stipri, dinamiška ir graži kova.

Šeštadienio vakarą žiūrovai išvydo dvylika dvikovų. Dvejose iš jų lietuviai siekė įveikti latvius, keturiose teko dorotis su kovotojais iš Baltarusijos. Dovanėlė dvikovinio sporto mėgėjams – dvi merginų bekompromisės kovos. Lietuvai atstovavo sesės Stašauskaitės.

Turnyro organizatorius Robertas Šiuška pasidžiaugė, kad trys vakaro super dvikovų dalyviai – Lietuvos Muaythai rinktinės nariai: Reda Stašauskaitė, Martynas Jasiūnas bei Deividas Danyla. „Mustangs fight“ – puiki proga šiems kovotojams pasiruošti gegužę Švedijoje vyksiančiam Pasaulio Muaythai čempionatui, kuriame jie atstovaus Lietuvai.

Atidarymo kova:

-60 kg Rytis Vaitkevičius (Kelmės „Vikingas“) prieš Mindaugą Urbonavičių (Kauno „Otso gym“)

Nuskambėjo pirmojo vakaro wai kru šokio muzika. Į ringą kopė jauni kovotojai. Abiems vaikinams – vos po penkiolika metų. Visų trijų raundų metu aktyvesnis ir tikslesnis buvo mėlynojo kampo atstovas M.Urbonavičius. Vienbalsiu teisėju sprendimu būtent jis ir buvo paskelbtas kovos nugalėtoju.

Kovų sąrašas:

-71 kg Maksimas Rulsas („Golden Glory“, Latvija) prieš Dareką Volodkėvičių (Vilniaus „Fight Academy“)​

Pirmoji tarptautinė vakaro dvikova. Vaikinai jau pirmajame raunde apsikeitė kelias tiksliais smūgiais, tačiau prasidėjus antrajam raundui, iniciatyvą perėmė lietuvis. Kartą latvio galvą pasiekė jo koja, kartą – pirštinė. Tačiau nokdauno Darekas nepasiekė. Vis dėlto ir trečiajame raunde toliau dominavo jis. Pirmoji tarptautinė dvikova – pirmoji Lietuvos pergalė.

-81 kg Eisvydas Krauzas (Kelmės „Vikingas“) prieš Dominyką Bajarūną (Vilniaus „Vendetta“)

Baltijos Muaythai čempionas stojo į kovą prieš Baltijos Muaythai vicečempioną. Šiame mūšyje netrūko kovos klinče. Vaikinai daug dirbo keliais. Teisėjams buvo sunku apsispręsti: vyravo itin lygi kova. Vis dėlto, rezultatu 2:1 pergalė skirta raudonojo kampo riteriui.

-71 kg Arsenijus Mileško (Baltarusija) prieš Mantą Juozėną (Vilniaus „Lotosas“)

Antrajame raunde baltarusis sugebėjo pasiekti pirmąjį vakarą nokdauną. Po jo kova ilgai netruko. Dar keletas tikslių smūgių ir mūšis buvo baigtas. Teisėjas sustabdė kovą, pastebėjęs, jog vilnietis jau sunkiai stovi ant kojų. Deja, šįkart tarptautiniame mūšyje triumfavo baltarusis.

-75 kg Mindaugas Doncevičius (Vilniaus „Fight Academy“) prieš Grigorijų Šutovą (Trakų „Mustangas“)

Tito Kazlauskio nuotr./„Mustangs fight 4“
Tito Kazlauskio nuotr./„Mustangs fight 4“

Ringe pirštines surėmė vietinis kovotojas iš Trakų G.Šutovas. Visos kovos metu jis spaudė savo varžovą prie ringo virvių, buvo aktyvus. Tad po trijų raundų teisėjams nebeliko nieko kito kaip paskelbti nugalėtoju būtent jį. Dar viena aiški kova. Dar vienas aiškus nugalėtojas. Trakai triumfuoja prieš Vilnių. Namų sienos Grigorijui padėjo švęsti pergalę.

-63,5 kg Mantas Grubliauskas (Kauno „Titanas“) prieš Gytį Naujiką (Alytaus „2 vilkai”)​

Tito Kazlauskio nuotr./„Mustangs fight 4“
Tito Kazlauskio nuotr./„Mustangs fight 4“

Pirmojo raundo metu savo varžovą prie ringo virvių spausti bandė alytiškis, tačiau nieko rezultatyvaus jam nuveikti nepavyko. Nors Manto treneris Marius Misiūnas reikalavo savo auklėtiniui „eiti į klinčą“, kova ilgą laiką vyko palaikant saugų atstumą. Ne tik Gyčio šortai skelbė, kad jis – labiau K-1 kovotojas nei Muaythai stiliaus atstovas. Vaikinas stengėsi įveikti savo varžovą smūgiais rankomis. Trečiąjį raundą kovotojai pradėjo itin aktyviai. Keletą puikių smūgių atliko ir „Titano“ atstovas, tačiau tai pergalės jam negarantavo. Nugalėtoju paskelbtas G.Naujikas.

-54 kg Diana Aleksandrova (Latvijos „Golden Glory“) prieš Sonatą Stašauskaitę (Trakų „Mustangas“)

Pirmoji vakaro merginų dvikova. Antroji, kurioje bandoma įveikti priešininką iš kaimyninės šalies. Diana – Latvijos Muaythai vicečempionė, tad Sonatai teko nemenkas iššūkis. Vis dėlto, ji su juo susitvarkė sklandžiai. Lietuvei prireikė vos 30 sekundžių. Ji, kaip tikras uraganas, puolė savo varžovę ir netrukus buvo paskelbta nugalėtoja. Latvei patyrus traumą (akies sužeidimas), į viršų kilo Sonatos rankos.

-67 kg Mindaugas Narauskas (Kauno „Titanas“) prieš Tomą Strobeiką (Trakų „Mustangas“)

Tito Kazlauskio nuotr./„Mustangs fight 4“
Tito Kazlauskio nuotr./„Mustangs fight 4“

Aukštesnis ir kiek aštresnis – taip galima apibūdinti kaunietį pirmajame raunde. Tačiau Tomas stengėsi jam nenusileisti, net gi atliko klastingą smūgį apsisukant alkūne. Vis dėlto antrajame raunde gydytojui teko stabdyti iš trakiškio antakio pasipylusį kraują. Mindaugas stengėsi priešininką „pribaigti“. Puolė aršiai, talžė alkūnėmis ir... laimėjo. Trečiasis raundas neįvyko. Gavus traumą, kova buvo nutraukta. Tomui teks atkentėti dar ir gydytojo dūrius: prakirstas antakis reikalavo siūlių. Titanietis šventė gražią pergalę.

Super dvikovos

-48 kg Sviatlana Spetsyan (Baltarusija) prieš Redą Stašauskaitę (Trakų „Mustangas“)

Tito Kazlauskio nuotr./„Mustangs fight 4“
Tito Kazlauskio nuotr./„Mustangs fight 4“

Antroji Stašauskų šeimos narė kopė į ringą. Redai motyvacijos netrūko – sesuo varžovę ant menčių paguldė per 30 sekundžių, tad jai nesinorėjo nusileisti. Merginos kovojo be apsaugų. Papuolusi į baltarusės gniaužtus, klinče, Reda buvo kiek silpnesnė: Sviatlana atliko nemažai smūgių keliu. Tačiau išsilaisvinusi lietuvė perimdavo kontrolę. Užduotis aiški – neprisileisti Baltarusijos kovotojos arti. Ir nors kova buvo verta lygiųjų, teisėjai nusprendė kitaip. Triumfavo R.Stašauskaitė.

-71 kg Jevgenijus Pšenko (Baltarusija) prieš Martyną Jasiūną (Vilniaus „Vendetta“)

Tito Kazlauskio nuotr./„Mustangs fight 4“
Tito Kazlauskio nuotr./„Mustangs fight 4“

Dar viena tarptautinė dvikova. Kovo mėnesį pergalę „KOK World Series 2016” bušido turnyre šventęs Martynas stengėsi dominuoti nuo pat pirmosios kovos minutės. Žemesnį varžovą jis talžė negailestingai. Jau pirmajame raunde buvo pralietas kraujas. Baltarusis dvikovos tęsti negalėjo dėl prakirsto antakio. Teisėjui nutraukus kovą, nugalėtoju paskelbtas M.Jasiūnas. Greita, lengva, paprasta ir efektyvu. Aiški vilniečio pergalė.

-81 kg Valdemaras Kulda (Vilniaus „Rings“) prieš Joną Valančių (Kauno „Otso gym“)

Tito Kazlauskio nuotr./„Mustangs fight 4“
Tito Kazlauskio nuotr./„Mustangs fight 4“

Perspektyva ar patirtis? Kaunas ar Vilnius? Ar Valančių pergalių serija prieš V.Kuldą bus pratęsta? – tokie klausimai kilo prieš prasidedant šiam mūšiui. Jono brolis Vaidas Valančius jau buvo įrodęs savo pranašumą prieš šį „Rings“ kovotoją, tačiau tai buvo seniai. Per kelerius metus nuo pralaimėjimo, V.Kulda įgijo daugiau patirties.

Pirmam raunde Jonas stengėsi būti aktyvesnis, klinče užsiimdavo geresnę poziciją, tačiau kovojant per atstumą prasileido smūgį į veidą. Vilnietis kovojo ramiau, atrodė labiau susitelkęs, tikslesnis. Trečiojo raundo viduryje Jonas gavo stiprų smūgį į krūtinę, tačiau atsilaikė. Nuskambėjo finalinis gongas. Teisėjų nuomonė išsiskyrė. Rezultatu 2:1 nugalėjo V.Kulda.

Po laimėtos kovos, turėdamas omenyje kovų statistiką prieš brolius Valančius, nugalėtojas tepasakė: „1:1“.

„Kadangi priešininkas pavojingas ir greitas bei nepatogus kairiarankis, vengiau labai dirbti rankomis pats, kas man šiaip yra įprasta. Nepavyko pagauti savo ritmo. Trūko tvirtų bei užtikrintų rankų ir kojų smūgių, bet šiaip pasiteisinimo pralaimėjimui nėra“, – po kovos pripažino J.Valančius.

-65 kg Jurijus Kleckinas (Baltarusija) prieš Deividą Danylą (Kauno „Titanas“)

Du raundus kiek aktyvesnis buvo lietuvis, kurio patirtis, sukaupta treniruojantis tailandietiško bokso tėvynėje Tailande padėjo talžyti baltarusiui kojas bei šonus. Deividas stengėsi atlikti klastingą smūgį besisukant alkūne, tačiau visa galva aukštesnis baltarusis dėl to didesnių bėdų išvengė. Vis dėlto, kraujo išvengti nepavyko: trečiajame raunde ėmė kraujuoti Baltarusijos kovotojo nosis.

Teisėjai net nesuabejojo. Po trijų raundų nugalėtoju paskelbtas titanietis. Puiki vakaro pabaiga.

Tito Kazlauskio nuotr./„Mustangs fight 4“
Tito Kazlauskio nuotr./„Mustangs fight 4“

„Galėjau, kaip ir visada, dar geriau, bet kova pavyko. Nuskambėjus gongui visad jauti, laimėjai ar pralošei. Šį kartą jaučiau, kad pergalė mano. Ir visi teisėjai vienbalsiai ją skyrė man“, – teigė nugalėtojas D.Danyla.

Anot R.Šiuškos, tai buvo techniškiausia vakaro dvikova.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką