Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 14d. 16:52

Naujasis muaythai federacijos prezidentas viliasi šią sporto šaką išvysti olimpinėse žaidynėse

 Andrejus Zemitanas
Organizatorių nuotr. / Andrejus Zemitanas
Lietuvos muaythai federacijos prezidentu ketverių metų kadencijai išrinktas Andrejus Zemitanas. Pasaulio ir Europos čempionatų prizininkus išugdęs treneris A.Zemitanas Lietuvos muaythai federacijos metiniame ataskaitiniame susirinkime sulaukė vienbalsio narių palaikymo ir prezidento poste pakeis ketverius metus federacijai vadovavusį Edvardą Norkeliūną.

Pastarasis eis viceprezidento pareigas. Į federacijos valdybą išrinkti muaythai pradininkas Lietuvoje Marius Misiūnas bei Žydrūnas Jasiūnas ir Valentinas Bogdanovičius. Generaliniu sekretoriumi paskirtas Marius Ablačinskas.

„Darbus tenka pradėti labai sunkiu laikotarpiu. Pagrindinis federacijos tikslas – treniruočių proceso užtikrinimas ir varžybų atnaujinimas. Federacija sieks išlaikyti kuo daugiau vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų muaythai sporte. Dėl pandemijos ir įvestų ribojimų, šiuo metu negali vykti nei mėgėjų varžybos, nei treniruotės. Sportuoti gali tik aukšto meistriškumo sportininkai. Todėl sunku išlaikyti jaunimo ir mėgėjų susidomėjimą sportu, kai pats negali sportuoti“, – sako 16 klubų vienijančios federacijos prezidentu išrinktas A.Zemitanas.

1994 metais įkurta Lietuvos muaythai federacija priklauso svarbiausioms tarptautinėms organizacijoms – Tarptautinei mėgėjų muaythai federacijai (IFMA) ir Europos muaythai federacijai (EMF). 132 nacionalines federacijas ir beveik pusė milijono registruotų sportininkų vienijanti IFMA aktyviai siekia, kad muaythai sportas, kuriame smūgiuoti galima rankomis, kojomis, alkūnėmis ir keliais, būtų įtrauktas į olimpinių žaidynių programą. 2016 m. muaythai, kuris dar vadinamas tailandietišku boksu, sulaukė preliminaraus Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) pripažinimo ir per vieną žingsnį priartėjo prie galimybės būti įtrauktam į olimpinių žaidynių programą.

„Parodomosios muaythai varžybos buvo numatytos jau Tokijo olimpinėse žaidynėse. Deja, dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos ir metams nukeltų olimpinių žaidynių, šis klausimas pakibo ore. Apie tai daug diskutuota prieš kelias dienas vykusioje IFMA konferencijoje, bet oficialių žaidynių organizatorių atsakymų kol kas neturime. Jeigu Tokijuje vyks parodomosios muaythai varžybos, labai tikimės, kad į jas gali būti pakviesti ir Lietuvos atstovai“, – teigia A.Zemitanas.

Lietuvos muaythai kovotojai skina medalius pasaulio ir Europos čempionatuose. 2019 m. muaythai tėvynėje Tailande vykusiame pasaulio čempionate, kuriame dalyvavo daugiau negu 600 sportininkų iš 89-ių valstybių, Matas Pultaražinskas iškovojo sidabro medalį. 2017 m. Baltarusijoje vykusiose planetos pirmenybėse lietuviai laimėjo sidabro ir bronzos medalius.

Naujasis Lietuvos muaythai federacijos prezidentas tikisi, kad atslūgus antrajai koronaviruso pandemijos bangai ir įsibėgėjus vakcinavimui, šiemet pavyks surengti tradiciniu tampantį Baltijos šalių čempionatą, kuris surenka daugiau negu 200 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

„Nemažiau svarbu atnaujinti ir prieš penkerius metus įkurtos ir sparčiai populiarėjančios Lietuvos muaythai vaikų ir jaunimo lygos varžybas. Muaythai sportą renkasi vis daugiau vaikų – tiek berniukų, tiek mergaičių. Galime pasidžiaugti ir gerais rezultatais svarbiausiose tarptautinėse varžybose. 2019 m. pasaulio vaikų ir jaunimo čempionate lietuviai laimėjo sidabro ir bronzos medalius. Nemažiau svarbu ir tai, kad sporto dėka didėja vaikų užimtumas, gerinama sveikata. Aktyviai dirbame su socialinės rizikos grupėse esančiais bei tėvų globos netekusiais vaikais ir juos sudominame sportu“, – tvirtina prieš dešimtmetį „Lotoso“ klubą įkūręs A.Zemitanas, kurio auklėtinė ir globotinė Jurgita Slugevičiūtė iš Lentvario kompleksinio šeimos centro globos namų tapo 2019 m. Europos čempionato prizininke.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką