Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 13d. 16:52

Net keturi į kiokušin karatė pasaulio čempionato olimpą kopę lietuviai atsitrenkė į pusfinalio barjerą ir džiaugėsi bronzos medaliais

Iš kairės: Rita Pivoriūnaitė, Gabija Gudeliauskaitė, Diana Mačiūtė, Andrius Miseckas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Trečiąsias vietas pasaulio čempionate laimėję Lietuvos kiokušin karatė atstovai

Tik šeši pasaulio čempionų titulai, dėl kurių šeštadienį ir sekmadienį Vilniuje kovoja iš visų planetos žemynų susirinkę geriausi 144 kiokušin karatė meistrai. Tik šeši sportininkai – trys vyrai ir trys moterys – Lietuvoje bus tituluoti 2013 pasaulio kiokušin karatė pirmenybių čempionais ir ateinančius ketverius metus bus laikomi šios sporto šakos asais. Šiandien sostinės „Siemens“ arenoje paaiškėjo trijų titulų savininkai, tačiau tarp aukščiausiai ant garbės pakylos stovėjusių sportininkų nebuvo Lietuvos atstovų – mūsų šalies karatistai savo kovas baigė per žingsnį nuo finalo ir pasidabino bronzos medaliais.

Pirmą varžybų dieną šeštadienį medalius dalijosi moterų lengvo (iki 55 kg.) ir vidutinio (iki 65 kg.) bei vyrų lengvo (iki 70 kg.) svorio kategorijų atstovai.

Šeštadienį iš 17 pirmenybėse registruotų Lietuvos atstovų kovojo 8 sportininkai, tačiau nė vienam iš jų nepasisekė iškovoti svarbiausią čempionato titulą. Tam, kad sportininkui atitektų geidžiamas pasaulio čempiono vardas, jis privalėjo laimėti visas penkias kovas. Moterims reikėjo palaužti keturias varžoves.

Galingai ir sėkmingai dvikovas pradėję mūsų šalies kiokušin karatė asai pirmame varžybų rate prarado vos vieną savo atstovę. Iki varžybų pusfinalio sugebėjo prasimušti net pusė šeštadienį ant kilimo kovojusių mūsų sportininkų, bet toliau nežengė nė vienas mūsų valstybės kiokušin karatė asas.

Pralaimėję pusfinalio kovas bronzos medalius iškart užsitikrino vidutinio svorio kategorijoje kovojusi Gabija Gudeliauskaitė, lengvo svorio kategorijoje besivaržiusi Rita Pivoriūnaitė ir Diana Mačiūtė.

Vienintelė viltis šeštadienį iškovoti auksą vyrų varžybose lengvo svorio kategorijoje – Andrius Miseckas nusileido puikiai atrodžiusiam kazachui Dmitrijui Mojisejevui ir tenkinosi taip pat bronza.

„Mes šeštadienį tikėjomės dviejų arba trijų bronzos medalių. Keturi – tai daugiausia, ką galėjome iškovoti. Tačiau reikia pripažinti, kad mes galvojome ir apie vieną sidabro apdovanojimą. Na, nepasisekė – tai sportas, planuoti nieko neįmanoma“, – teigė pasaulio kiokušin karatė čempionato organizacinio komiteto vadovas bei Europos kiokušin karatė organizacijos prezidentas Romas Vitkauskas.

Aukso medali moterų lengvo svorio kategorijoje iškovojo japonė Sayaka Kato, įveikusi kazahę Marija Gridniovą. Vidutinio svorio kategorijoje į finalą prasimušė dvi Japonijos sportininkės, o sėkmingiau po pratęsimo kovojusi Misaki Sato palaužė Noriko Yokoyama.

Vyrų lengvo svorio kategorijos finale santykius ant kilimo aiškinosi japonas Yuki Maeda ir A.Misecko skriaudikas kazachas D.Mojisejevas. Sportininkų akistatai neužteko dviejų raundų, tad teko kovoti ir lemiamą pratęsimą.  Po neįtikėtinos ir galingos dvikovos pergalę šventė kazachas.

Pasaulio kiokušin karatė čempionato pirmoji diena

Pirmasis ratas

Pirmasis iš lietuvių šeštadienį vyrų lengvo svorio kategorijoje startavo Vytautas Kalvaitis. Lietuvos atstovas pirmame rate pranoko brazilą Luaną Vieirą.

Kitas Lietuvos kovotojas lengvo svorio kategorijoje Andrius Miseckas į antrą ratą pateko be kovos, neatvykus jo priešininkui Ruvindai Lankahaluge iš Šri Lankos.

Moterų varžybose pirma ant kilimo įžengė moterų lengvo svorio kategorijos atstovė Diana Mačiūtė, kuri įveikė japonę Natsumi Yoshizawa. Be vargo šį etapą įveikė ir Rita Pivoriūnaitė, pranokusi australę Jenny Lau.

Be kovos nepasirodžius varžovei į antrą ratą žengė Rūta Brazdžionytė.

Tačiau šiame etape vis dėlto Lietuva prarado vieną atstovę – lengvo svorio kategorijoje po pirmosios savo kovos iš turnyro pasitraukė Samanta Trinkūnaitė – jaunajai lietuvei nepavyko pasipriešinti japonei Nozomi Kanemitsu.

Vidutinio svorio kategorijoje Gabija Gudeliauskaitė po dviejų pratęsimų palaužė rusę Juliją Trušiną, o Inga Mikštaitė tolyn žengė neatvykus oponentei.

Antrasis ratas

Antrame rate lengvo svorio kategorijoje nesėkmę patyrė ir pirmasis Lietuvos atstovas – japonas Yuki Maeda privertė pasiduoti V. Kalvaitį.

Tačiau šioje svorio kategorijoje Lietuva neliko be savo atstovų – Andrius Miseckas įveikė rusą Radiką Chairuliną ir prasimušė į tolesnes varžybas.

Didelis netikėtumas Lietuvos sirgalių laukė moterų vidutinio svorio kategorijos varžybose – ne kartą Europoje ir pasaulyje prizines vietas užėmusi Inga Mišktaitė buvo priversta pasitrauki iš varžybų po pirmosios kovos, nusileidusi japonei Takayo Kimurai

Trečiasis etapas

Šiame etape nepasisekė R.Brazdžionytei, kuri po atkaklios kovos nusileido japonei Sayakai Kato. Sėkmė lydėjo R.Pivoriūnaitę ir D.Mačiūtę, kurios atitinkamai nugalėjo čilietę Fabiolą Vasquez ir kazache Jeleną Tarasovą. Sėkmingai kovojo ir A.Miseckas, įveikęs galingą japoną Takayamo Kimurą.

Pusfinalis

Pusfinlayje nepasisekė Gabijai Gudeliauskaitei, kuri pralaimėjo japonei Nariko Jokajamai, o R.Pivoriūnaitei nepasisekė palaužti kazachės Marijos Gredniovos. Savo kovą pralaimėjo ir D.Mačiūtė.

Vienintelė viltis šeštadienį iškovoti auksą vyrų varžybose – A.Miseckas nusileido puikiai atrodančiam kazachui Dmitrijui Mojisejevui.

-----------

Kiekvienoje svorio kategorijoje pasaulio kiokušin karatė čempionate Vilniuje kovoja po 32 vyrus ir 16 moterų. Iš viso čempionate dalyvaus 144 sportininkai iš 42 valstybių.

Visiems čempionato prizininkams atiteks ne tik medaliai, bet ir skulptoriaus Kęstučio Musteikio iš Karelijos granito sukurti trofėjai.

Kas ketverius metus rengiamas pasaulio kiokušin karatė čempionatas, kuriame sportininkai kovoja suskirstyti į svorio kategorijas, vyks penktą kartą. Šios pirmenybės vyksta pakaitomis su Japonijoje rengiamu planetos absoliučios svorio kategorijos čempionatu.

Pasaulio karatė organizacija WKO (World Karate Organization), atsižvelgdama į Lietuvos sportininkų laimėjimus ir puikią tarptautinių varžybų organizavimo mūsų šalyje patirtį, prieš penkerius metus suteikė teisę Lietuvai 2013 m. balandžio 13–14 dienomis Vilniuje surengti pasaulio karatė čempionatą (World Karate 2013).

Pasaulio karatė organizacija (World Karate Organization, WKO) kas ketveri metai rengia pasaulio karatė čempionatą vyrų ir moterų svorio kategorijose pagal karatė kiokušin pilno kontakto taisykles.

Varžybų taisyklės yra vienos sunkiausių tarp dvikovinių sporto šakų: mat viena kova gali trukti iki 9 minučių. Norint tapti pasaulio čempionu, Vilniuje sportininkams teks laimėti 5 kovas per vieną dieną.

Pasaulio kiokušin karatė čempionatas sostinės „Siemens“ arenoje vyks dvi dienas. Į šį renginį atvyko 144 geriausieji ir atranką įveikę sportininkai, 250 teisėjų ir trenerių. Iš viso į Lietuvą sugužėjo virš 700 oficialių svečių.

Balandžio 13-ąją varžomasi dėl 3 aukso medalių vyrų lengvo svorio kategorijoje, moterų lengvo ir vidutinio svorio kategorijose. Balandžio 14 dieną – vyrų vidutinio ir sunkaus svorio kategorijose, moterų – sunkaus svorio kategorijoje.

Pasaulio karate organizacijos (WKO) reitinguose Lietuva tarp 85 organizacijos šalių užima trečią-penktą vietą. Lietuvos karatistai šiuo metu – stipriausi Europoje: Europos karatė čempionatų aukso medalius per pastarąjį dešimtmetį yra iškovoję Donatas Imbras, Darius Gudauskas, Lukas Kubilius, Dmitrij Aleksandrov, Raimundas Paškauskas, Orest Proc, Margarita Čiuplytė, Inga Mikštaitė, Rita Pivoriūnaitė, Diana Mačiūtė.

Tarp visų sporto šakų Lietuvoje, karatė sportininkai pagal pasiekimus ir iškovotus medalius Europos čempionatuose yra tarp lyderių o pagal pasaulio čempionatų medalius – lyderių penketuke.

Karatė – viena iš populiariausių sporto šakų Lietuvoje ir Vilniuje. Pagal masiškumą karatė Lietuvoje patenka tarp 5 masiškiausių sporto šakų.

Lietuvos rinktinės sudėtis pasaulio čempionate Vilniuje

Vyrų varžybos

Lengvo svorio kategorija (iki 70 kg)

Andrius Miseckas;

Vytautas Kalvaitis.

Vidutinio svorio kategorija (iki 80 kg)

Orestas Procas;

Vytautas Cėpla;

Norbertas Lisauskas.

Sunkaus svorio kategorija (virš 80 kg)

Lukas Kubilius;

Edgaras Sečinskis;

Valdemaras Gudauskas.

Moterų varžybos

Lengvo svorio kategorija (iki 55 kg)

Diana Mačiūtė;

Rūta Brazdžionytė;

Rita Pivoriūnaitė;

Samanta Trinkūnaitė.

Vidutinio svorio kategorija (iki 65 kg)

Inga Mikštaitė;

Gabija Gudeliauskaitė.

Sunkaus svorio kategorija (virš 65 kg)

Margarita Čiuplytė;

Diana Balsytė

Nora Vaznelytė.

Aukščiausi Lietuvos sportininkų pasiekimai pasaulio karatė čempionatuose pagal pilno kontakto karatė kiokušin taisykles:

1996 m. Pasaulio moterų karate čempionatas (JAV, Niujorkas) A.Žirlytė – V vieta.

1997 m. Pasaulio čempionatas (Japonija, Tokijas) R.Mikšytė – I vieta, O.Jomantaitė – II vieta, T.Turčinskas – V vieta.

2001 m. Pasaulio čempionatas (Budapeštas, Vengrija) P.Klapatauskas – I vieta, G.Tankevičius – II vieta, J.Tumaitė – II vieta, S.Stanevičiutė – II vieta.

2005 m. Pasaulio čempionatas (Osaka, Japonija) D.Imbras – II vieta, V.Viščius – IV vieta, A.Milevskis – V vieta.

2009 m. Pasaulio čempionatas (St.Peterburgas, Rusija) M.Čiuplytė – I vieta, I.Mikštaitė – III vieta.

Tiktai Tokijuje kas ketveri metai vykstančiuose pasaulio absoliučios svorio kategorijos čempionatuose, dar vadinamais karatė olimpiada, D.Imbras ir M.Čiuplytė yra iškovoję sidabro medalius, o L.Kubilius ir I.Mikštaitė – ketvirtas vietas, D.Gudauskas – šeštą vietą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką