Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Asmens sargybinis ir artimas draugas: Conoro McGregoro užnugarį saugo lietuvis

Conoro McGregoro asmeniniu sargybiniu dirba lietuvis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Conoro McGregoro asmeniniu sargybiniu dirba lietuvis
Šaltinis: 15min
8
A A

Kol visas pasaulis laukia neregėto ažiotažo sulaukiančios bokso dvikovos šį savaitgalį, vienas žmogus iš Lietuvos gali bet kurią akimirką susisiekti su vienu iš superkovos herojų – Conoru McGregoru. Rokas Buliauskas prieš trejus metus tapo Airijos žvaigždės asmeniniu sargybiniu. Vėliau – ir geru bičiuliu. Į dvikovą Las Vegase lietuvis negalėjo išvykti, tačiau puikiai žino, kokia nuotaika mūšį dėl milijonų pasitinka garsusis airis.

Net sunku patikėti, kokio susidomėjimo sulaukia legendinė C.McGregoro ir Floydo Mayweatherio akistata. Galite sakyti, kad tai surežisuotas cirkas, bet skaičiai ir faktai parodė – žmonių smalsumas beribis. Spektaklį Las Vegase stebės milijardai, vien iš mokamų televizijos transliacijų organizatoriai tikisi uždirbti apie 500 mln. dolerių.

R.Buliauskas galėjo atsidurti prie pat ringo, karščiausių įvykių sūkuryje, bet asmeninės aplinkybės privertė lietuvį grįžti į gimtąjį Kauną. Užtat turėjome progą susitikti. Rocky – taip jį vadina C.McGregoras, išskirtiniame interviu 15min pirmą kartą viešai sutiko papasakoti savo istoriją ir apie draugystę su 29 metų airiu.

„Scanpix“/AP nuotr./Conoras McGregoras
„Scanpix“/AP nuotr./Conoras McGregoras

Svarbiausias lietuvio klientas

Aukštas, plikas, raumeningas ir tatuiruotėmis kūną papuošęs lietuvis trejus metus dirba šalia C.McGregoro – žmogaus, kuris šiomis dienomis yra vienas populiariausių pasaulyje. Sportininko, kuris Airijoje negali ramiai išeiti į gatvę. Čempiono, kuris užkariavo „Ultimate Fighting Championship“ (UFC) ringą.

„Čiamp čiamp. Aš jį vadinu taip“, – sako Rokas. Taip į C.McGregorą kreipiasi ir kiti artimi bičiuliai. Nuo žodžio „čempionas“ pravardę gavęs C.McGregoras, net ir būdamas Las Vegase ir ruošdamasis amžiaus kovai, susirašo žinutėmis su lietuviu.

Tarp tų žinučių – ir asmeninio gyvenimo nuotraukos, kuriomis vis pasikeičia Čiamp Čiamp su Rocky. Vienas apie kitą jie žino beveik viską.

Jis labai geras žmogus, draugams ypač paslaugus. Padeda bet kuriuo paros metu.

„Jis labai geras žmogus, draugams ypač paslaugus. Padeda bet kuriuo paros metu. Kartu daug kur keliaujame, būna, kad kelionės įvyksta staiga – išsivilioja privačiu lėktuvu kur nors nuskristi ir praleisti savaitgalį. Tų nuotykių ir bendrų patyrimų daugybė“, – pasakojimą nuotraukomis telefone vis papildo R.Buliauskas.

Tiesa, darbą ir pramogas reikia atskirti, pabrėžia Rokas. C.McGregoras – svarbiausias lietuvio klientas, kurį kartu su savo kompanijos žmonėmis Airijoje jis saugo 24 valandas per parą.

Negali ramiai išeiti į gatvę

Asmens sargybinis iš Lietuvos dažnai užfiksuojamas fotografų šalia C.McGregoro. Jį lietuvis saugo per didžiausius renginius, sporto kovas Airijoje ir Europoje.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Conorą McGregorą visur lydi apsauga
AFP/„Scanpix“ nuotr./Conorą McGregorą visur lydi apsauga

„Visi nori prasibrauti iki jo. Žmonės spiegia, rėkia. Airijoje net puola po kojomis.

Visi nori prasibrauti iki jo. Žmonės spiegia, rėkia. Airijoje puola po kojomis.

Jis ten didžiausia žvaigždė. Visada jį lydime dviem automobiliais. Prie šviesoforų tenka iššoki ir bėgti vaikyti žmones, nes jie apipuola, daužo kumščiais į langus“, – pasakoja R.Buliauskas, prisiminęs, kaip žmonės savaitę prie viešbučio laukė į Liverpulį atvykstančio C.McGregoro.

Lietuvis jau spėjo įsitikinti – žmonės dievina Conorą. O šis sukūręs įvaizdį, tarsi jam visiškai nesvarbi būtų kitų nuomonė.

Akivaizdu, kad viešumoje šis sportininkas labai akiplėšiškas, bet tai, pasak Roko, traukia gerbėjus: „Jis nėra tuščias. Įdomu jo klausyti. Jis kalba, visi klauso. Ką jau moka, tai moka – pakalbėti. O ir lyderio savybių turi.“

Draugų būryje Conoras dar kitoks. Iki kaulų smegenų užsispyręs ir ypač juokingas.

„Jis nerealus humoristas. Su juo niekaip neužmigsi. Padeda iš širdies, linksminasi iš širdies. Gal ir turi to sužvaigždėjimo, bet toks vaidmuo, jis įsijautęs į tai“, – tęsė R.Buliauskas ir pasakojo, kad vaikystėje Airijos kovinio sporto superžvaigždė augo skurdžiai, prastame rajone ir buvo, kaip sakome mes, lietuviai, velnių priėdęs.

Kita vertus, pasak Roko, C.McGregoras vertina pinigus ir uždirbtų milijonų nešvaisto: „Prieina prie baro. Gėrimo butelis kainuoja 200 svarų. Jis ir klausia barmeno, kodėl taip brangu. Jam tie 200 svarų nedaug, bet jaučia žmogus pinigų pulsą.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Floydas Mayweatheris ir Conoras McGregoras
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Floydas Mayweatheris ir Conoras McGregoras

Gali sau leisti viską

C.McGregoras supranta pinigų vertę, bet gali sau leisti viską, todėl būna, kad per kelias akimirkas sugalvotą idėją ima ir realizuoja.

„Niekada nežinai, kas jam šaus į galvą. Kartą ramiai sėdėjome, jis pašoko ir sako man – važiuojam pirkti vandens motociklų, oras geras, varom, Rocky, – prisiminė Rokas. – Jis labai aktyvus. Sakyčiau hiperaktyvus. Šokinėja, duodasi. Jo pilna visur.“

„Scanpix“ nuotr./Conorą McGregorą visur lydi apsauga
„Scanpix“ nuotr./Conorą McGregorą visur lydi apsauga

Dažnai jis žvelgia į Conorą ir stebisi, iš kur šis turi tiek daug energijos.

R.Buliauskas pasakoja, kad Airijos sportininkas mėgsta pasilinksminti, todėl, jeigu nėra varžybų, leidžia sau atsipalaiduoti. Visai kitoks gyvenimas būna per pasiruošimo etapą – tada C.McGregoras užsidaro namuose ir kasdien treniruojasi. „Namie yra salė, ten ir aria, intensyviai ruošiasi ir dirba“, – sakė lietuvis.

Tiki airio pergale

Ekspertų ir daugelio sirgalių manymu, C.McGregoras neturi daug šansų laimėti brangiausią istorijoje sporto kovą. Visai kitaip galvoja tie, kurie pažįsta airį. Pasak jų, sportininkas ypač pasitiki savo jėgomis. Esą jau seniai norėjo susidurti su F.Mayweatheriu ir jį nugalėti.

„Jis labai užsidegęs. Man vis kartodavo, kad duos Floydui malkų. Ekspertai sako, kad Conoras šansų neturi, o aš taip nemanau. Mes matėme, kaip jis boksuojasi, ir tie, kurie matė, turi kitokią nuomonę. Kas gali pakišti Floydui koją? Tai netipinis Conoro stilius. Jis nėra boksininkas, todėl bus kitokia jo stovėsena, kitokie judesiai. Nestandartinis varžovas. Išmušti iš vėžių tikrai gali. Aš juo tikiu“, – sakė Rokas.

Lietuvis neabejoja Conoro talentu. Jo siekiai – maksimalūs. Netgi beprotiški: „Jis nori užkariauti sportą. Todėl ir eina į boksą, žinoma, ir pinigai ten užima ne paskutinę vietą. Bet ir futbolą gerai žaidžia, nenustebčiau, jei ir beisbolą gerai sužaistų. Man jis yra legenda. Kaip Michaelas Jordanas šitame sporte.“

„Scanpix“/AP nuotr./Floydas Mayweatheris ir Conoras McGregoras
„Scanpix“/AP nuotr./Floydas Mayweatheris ir Conoras McGregoras

Žino apie Lietuvą

R.Buliauskas neslepia, kad reikėjo laiko, kol C.McGregoras tapo ne tik klientu, bet ir bičiuliu. Lūžis įvyko prieš kelerius metus. Lietuvis su airiu susidraugavo, nes sutapo charakteriai, bet kartą įvyko ir incidentas, po kurio Rokas užsitarnavo milžinišką C.McGregoro pasitikėjimą. Bet apie tai, kaip sako, spaudai papasakoti jau negali.

Paslapčių yra daugybė, nes konfidencialumas – darbo dalis.

Roko paklausiu, ar C.McGregoras žino apie Lietuvą, ir štai, kokį atsakymą išgirstu: „Jis tikrai atvažiuos į Lietuvą. Ir manau, jau greitai, bet žadu atsivežti tyliai (šypsosi). Žinoma, spėjau prigirti Lietuvą, todėl jis labai nori mūsų šalį aplankyti.“

Jis tikrai atvažiuos į Lietuvą. Ir manau, jau greitai, bet žadu atsivežti tyliai.

Saugo ir kitas žvaigždes

Mokykloje Rokas, draugų Lietuvoje vadinamas Rokeliu, buvo vienas iš tų kietų vaikinų. Prie to prisidėjo ir pergalės kovų ringe – sportiško sudėjimo moksleivis buvo Lietuvos muai tai čempionu. Po mokyklos jis emigravo į Airiją ir Dubline gyvena jau dvylika metų.

R.Buliauskas neslepia, kad buvo momentų, kai atsidūrė laiku ir vietoje, tačiau tam, kad darytų tai, ką daro dabar, reikėjo nueiti nelengvą kelią. Su latve sužadėtine dukrą auginantis lietuvis dabar jaučiasi labai laimingas – turi viską, ko reikia.

Apsaugos įmonės bendraturčiu tapęs Rokas rūpinasi ne tik C.McGregoro, bet ir kitų įžymių žmonių ir svečių Dubline apsauga. Taip pat aprūpina apsauga įvairius renginius, koncertus. Tarp klientų – „Manchester United“ futbolininkai, atlikėja Rihanna ir kiti. Daug laiko Rokas praleidžia biure, bet vis dar ir pats eina sargybinio pareigas.

Lietuvis tikino – pavojų pasitaiko dažnai. Tačiau jie yra tik dalis tokio gyvenimo, apie kurį asmens sargybinis iš Lietuvos ir svajojo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką