Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Patyręs imtynininkas Mindaugas Mizgaitis pažadais nesišvaisto

Mindaugas Mizgaitis
BFL nuotr. / Mindaugas Mizgaitis
Šaltinis: sportas.info
0
A A

2008 m. Pekino olimpinių žaidynių, 2010 m. Europos čempionato ir 2005 m. universiados bronzos medalių laimėtojas, graikų-romėnų imtynių sunkiasvoris Mindaugas Mizgaitis jau beveik pasveiko po kelio operacijos.

Kamuojamas senų traumų padarinių, imtynininkas šių metų sausį ryžosi operacijai. Dėl reabilitacijos jis praleido Europos čempionatą Vokietijoje.
Praėjusį ketvirtadienį 31 metų lietuvis išvyko į komercinį turnyrą Jungtinėse Amerikos Valstijose.

REABILITACIJA. „Buvo tas pats, kas krepšininkui Linui Kleizai – kremzlė susidėvėjusi. Tiesa, ne visa, tik iš dalies. Tad gydytojai girnelę šveitė, patraukė į vidurį, su keliu tvarkėsi. Kaip ir trūkę niekas nebuvo, bet kelį išdraskė“, – Vilniuje atliktą operaciją prisiminė imtynininkas.

Iš pradžių buvo manoma, kad reabilitacijai pakaks pusantro ar dviejų mėnesių. Tačiau viskas užtruko kur kas ilgiau. „Koja pradėjo dirbti gal po trijų mėnesių“, – tvirtino sportininkas.

Dar ir dabar M. Mizgaitis nėra pasveikęs iki galo. „Negaliu sakyti, kad esu sveikas šimtu procentų, – kalbėjo jis prieš išvykdamas už Atlanto, – bet jau žadu sudalyvauti turnyre Amerikoje.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./M.Mizgaičiui šie metai buvo sėkmingi
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./M.Mizgaitis

PLANAI. Kandidatas į Lietuvos olimpinę rinktinę neigė, kad šiuo turnyru prasidės jo sportinio pasirengimo planas: „Čia daugiau komerciniai nei sportiniai tikslai. O sezonas prasidės gal po pusantro mėnesio. Po truputį ir prie pasaulio pirmenybių prieisime.“

Turnyre JAV M. Mizgaitį pakvietė atstovauti pasaulio rinktinei: „Didelis renginys čia Amerikoje bus. Pasaulio rinktinė prieš Ameriką. Man jis kaip ir pasibandymas. Vis tiek tai nieko nelemia.“

Į olimpines žaidynes M. Mizgaitis tikisi patekti užėmęs aukštą vietą pasaulio čempionate, kuriame bus įteikti kelialapiai į kitų metų Londono žaidynes šešiems geriausiems graikų-romėnų imtynių kiekvienos svorio kategorijos atletams.

„Jeigu iš pasaulio pirmenybių nepatenki, Europos čempionatas deleguos pirmąją ir antrąją vietas užėmusius sportininkus. Ir dar du turnyrai – pirmąsias tris. Iš viso Londone imsis apie 20 sportininkų kiekvienoje kategorijoje.

Nors M. Mizgaitis yra pirmame kandidatų į olimpines žaidynes sąraše, jis nėra įsitikinęs, kad į jas patekti jam pavyks.

„Aš niekad nesakiau, kad esu įsitikinęs. Viskas prasideda iš naujo. Taip negalima kalbėti, nes kovoji ne su metrais, ne su sekundėmis, reikia žmogų nugalėti, nežinai, su kuo kovosi“, – sakė atletas.

 

„Viskas prasideda iš naujo. Taip negalima kalbėti, nes kovoji ne su metrais, ne su sekundėmis, reikia žmogų nugalėti, nežinai, su kuo kovosi“, – sakė atletas.

LĖŠOS. Lietuvis ilgą laiką dalyvauja Vokietijos graikų-romėnų imtynių klubiniame čempionate.

 „Iki šiol dalyvauju Vokietijos „Bundeslygoje“. Tik klubą pakeičiau. Dabar atstovauju  „SV Nendingen“. Tai mažas miestelis, kuriame yra didėlis susidomėjimas šia sporto šaka. Keli tūkstančiai žiūrovų nuolat sėdi nedidelėje salėje“, – pasakojo olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas.

Vokietijoje už dalyvavimą varžybose M. Mizgaitis gauna nemažai pinigų. Bent tiek, kad nesiskundžia šiuo vokišku uždarbiu. Nesiskundžia ir pinigais, skiriamais olimpiečiams pasirengti.

„Patenkantiesiems į pirmąjį sąrašą problemų nėra. Nemanau, kad turime teisę verkti, – tvirtino M. Mizgaitis. – Nebent tik algos mažos. Vis žada žada, bet jos tik mažėja...“

ŽAIDYNĖS. Atėnų ir Pekino olimpiadose dalyvavęs M. Mizgaitis sako, kad realių pretendentų į olimpinių žaidynių apdovanojimus tiek per ankstesnes, tiek per būsimas žaidynes Londone skaičius panašus.

zmones24.lt/Foto naujienai: Mindaugas Mizgaitis: romantika? Kartais jai nebeturiu jėgų...
zmones24.lt/M.Mizgaitis

„Visą laiką maždaug taip pat būna, – sakė apie medalius taip pat svajojantis lietuvis. – Bet olimpiada yra toks dalykas, kad niekas nesupranta, kas joje vyksta. Gal vieni neišsimiega, kiti perdega, viskas tada keičiasi. Jos negalima lyginti su pasaulio ar Europos čempionatais, čia visiškai kitaip.“

M. Mizgaitis šį reiškinį aiškintų olimpiečių psichologija: „Dažniausiai pasaulio čempionas atvažiuoja į olimpiadą ir jaučia spaudimą: auksas, auksas, auksas. Jis visą naktį dreba, jaučia, kad per ketverius metus turi vienintelę galimybę. Ir sudega. Net negalima lyginti olimpiados su bet kuriomis kitomis varžybomis.“

TURNYRAS. Neseniai Klaipėdoje vyko tarptautinis graikų-romėnų imtynių turnyras. Jo dalyviai varžėsi dėl M. Mizgaičio taurės. Pirmųjų varžybų, kuriose atletai galynėjosi absoliučioje svorio kategorijoje, nugalėtoju tapo Laimutis Adomaitis.

„Varžybos Klaipėdoje – puiki pramoga imtynių gerbėjams ir galimybė pasipildyti savo banko sąskaitą sportininkams. Pasaulyje sunkiasvorių mūšiai sulaukia didelio ažiotažo. Pavyzdžiui, neseniai Niujorko širdyje – „Times“ aikštėje buvo paklotas imtynių kilimas. Ant jo galynėjosi Rusijos ir JAV komandos. Visos kovos buvo pasitiktos plojimais, o sunkiasvorių pasirodymą lydėjo ovacijos. Ko nors panašaus tikiuosi ir iš mūsų renginio. Žinoma, pradžia sunki, žmonės atsargiai žiūri į naujoves, tačiau neabejoju, kad įsivažiuosime“, – pasakojo tituluotas atletas. 

KLUBAS. Vilniuje jau atidarytas imtynių klubas, pavadintas M. Mizgaičio vardu. Jis skirtas sunkiasvoriams imtynininkams. Klubo idėja – surinkti vaikus, kurie galėtų tapti imtininkais, kurie ne itin tinkami žaisti krepšinį ar futbolą dėl savo svorio ypatumų.

„Pasiūliau naujajam Imtynių federacijos prezidentui Dariui Čepauskui, kad galima taip pabandyti, o jis pagalvojo, kad reikia tam mano vardo“, – sakė olimpinės bronzos laimėtojas.

Pats sportininkas savo klube vaikų netreniruoja ir treniruoti nežada. „Aš studijuoju kineziterapiją, man labiau patina ne treniruoti, o reabilituoti sportininkus. Baigęs karjerą, noriu būti arti sporto. Trenerių tai gal ir taip užtektinai yra...“ – sakė M. Mizgaitis, su žmona Renata auginantis pusės metų sūnų Ernestą.
 

sportas.info
Temos Imtynės
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką