2016 08 16 /17:37

Pralaimėjimu startavęs Edgaras Venckaitis baigė pasirodymą Rio: „Trūko nedaug“

Antradienio pavakarę Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse startavo vienintelis Lietuvos imtynių atstovas Edgaras Venckaitis. „Carioca 2“ arenoje vykusi pirmoji dvikova lietuviui susiklostė nesėkmingai., o jį nugalėjęs varžovas vėliau taip pat patyrė nesėkmę, tad E.Venckaičiui žaidynės baigėsi.
Edgaras Venckaitis Rio pasirodė tik vienoje kovoje
Edgaras Venckaitis Rio pasirodė tik vienoje kovoje / Godos Smilingytės nuotr.

E.Venckaičiui nereikėjo kautis pirmame rate, tačiau aštuntfinalyje teko kietas riešutas.

Pirmasis 27-erių metų tauragiškio varžovas graikų-romėnų imtynių iki 66 kg kategorijos varžybose buvo pasaulio ir Europos čempionas Frankas Staebleris iš Vokietijos.

Lietuvis nusileido varžovui 2:3.

F.Stableris pernai tapo pasaulio čempionu, o prieš trejus metus iškovojo planetos pirmenybių sidabrą. Maža to, prieš ketverius metus vokietis laimėjo Europos čempionatą, o 2014-aisiais iškovojo bronzą.

„Pirma kova paprastai gerai yra įsibėgėti, tačiau pakliuvo man pasaulio čempionas. Buvo didelė motyvacija, pasitenkinimas įveikus pasaulio čempioną būtų didelis, nedaug trūko. Dar šiek tiek rankom reikėjo į viršų ir jis būtų kilęs.

Apmaudu, kad pralaimėjau. Žiūrėsim, gal jis eis į finalą – sirgsiu dabar už jį. Londone dvi pirmas kovas laimėjau, o čia iškart nesėkmė, tokį nusivylimą jaučiu. Bet dar emocijos po kovos neatslūgo, kai liksiu vienas, mintys grauš mane juodai“, – po kovos sakė E.Venckaitis.

Lietuvos imtynininkas jį įveikusio vokiečių šansus praeiti į finalą vertino „50 prieš 50“.

Pralaimėjęs, E.Venckaitis tapo vokiečio sirgaliumi ir tikėjosi, kad šis pateks į finalą. Tokiu atveju mūsų šalies sportininkas būtų patekęs į paguodos varžybas ir galėtų pasigrumti dėl bronzos.

Vis dėlto antrojo šanso lietuvis negavo. Antroje dvikovoje F.Staebleris 2:6 nusileido serbui Davorui Stefanekui, o tai reiškė, kad E.Venckaičio olimpinė svajonė dužo į šipulius.

Pirmoje dvikovoje serbas užtikrintai 9:0 įveikė japoną Tomohiro Inoue.

Pastarosiose dvejose olimpinėse žaidynėse Lietuvos imtynininkai iškovojo bronzos medalius – 2008 m. Pekine tai padarė Mindaugas Mizgaitis, 2012 m. Londone – Aleksandras Kazakevičius.