Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 6d. 12:12

Rose Namajunas prieš kovą su lenke: „Smogsiu jai į veidą ir pasmaugsiu“

Rose Namajunas nokautavo Joanną Jedrzejczyk ir tapo UFC čempione.
„Scanpix“ nuotr. / Rose Namajunas nokautavo Joanną Jedrzejczyk ir tapo UFC čempione.

Artėjantį savaitgalį kovinio sporto mėgėjai turės galimybę mėgautis metų moterų kova jau vadinamu mūšiu dėl UFC minimalaus svorio kategorijos čempionės diržo. Į šešiakampį narvą žengs lietuvių kilmės kovotoja Rose Namajunas ir diržą iš jos atsiimti revanšinėje kovoje bandysianti lenkė Joanna Jedrzejczyk.

Kovotojos jau buvo susitikusios praėjusių metų lapkritį, o tada visus šokiravo 25-erių R.Namajunas, vos per tris minutes sudorojusi tuometinę čempionę.

Kaip tada, taip ir dabar favorite laikoma penkeriais metais vyresnė J.Jedrzejczyk. Tokia ją laiko užsienio ekspertai ir lažybininkai. Nežymia favorite lenkę laiko ir lažybų bendrovė „Betsafe“, jos šansai iškovoti pergalę vertinami 57 proc.

Tam pritaria Conorą McGregorą kadaise įveikęs kovotojas Artemijus Sitenkovas.

„Mano manymu lenkė nugalės. Asmeniškai manau, kad pirmoje kovoje R.Namajunas laimėjo dėl lucky shot (liet. laimingo smūgio). Turbūt panašios nuomonės laikosi ir lažybų bendrovės“, – prognozuoja jis.

Visiškai priešingos nuomonės laikosi vienas garsiausių šalies mišrių kovos menų trenerių Alfredas Lifšicas, akylai stebintis UFC pasaulį.

„Favorite laikyčiau vėl R.Namajūnas. Kodėl? Viskas yra labai paprasta. Istorija rodo, kad vyresnį varžovą įveikęs jaunesnis atletas ir vėl laimi, kai jie susitinka antrą kartą. Aš matau kovos eigą tokią pačią ir vėl. Statiškas klasikinis Tailando bokso stilius nėra efektyviausia smūgiavimo forma MMA sporte. Žmogus, turintis vadinamąjį MMA smūgiavimą turi didelį pranašumą. Manau, kad Rose išnaudos tai bei kovos pabaiga bus panaši, kaip buvo prieš tai“, – svarstė A.Lifšicas.

Favorite laikyčiau vėl R.Namajūnas. Kodėl? Viskas yra labai paprasta. Istorija rodo, kad vyresnį varžovą įveikęs jaunesnis atletas ir vėl laimi, kai jie susitinka antrą kartą.

Treneris įsitikinęs, kad R.Namajūnas yra pajėgesnė kovotoja.

„R.Namajunas yra šiuolaikinė MMA kovotoja, puikiai judanti stovėsenoje, puikiai jaučianti distanciją. Jos arsenale – geras smūgiavimas su praėjimais į kojas, skausmingais veiksmais. Ji turi tikrai aukšto lygio gebėjimus parteryje. Tuo tarpu Joanna yra vieno žaidimo arkliukas. Taip, ji turi stiprią Tailando bokso stovėseną ir gerą fizinį pasiruošimą. Ko gero ji bus kiek stipresnė fiziškai už Rose, bet to nepakanka. Technika ir judėjimas visada aplenkia fizines savybes“, – įsitikinęs treneris.

Būtent prastą fizinį pasiruošimą dėl svorio metimo kaip pagrindinę pralaimėjimo priežastį pirmoje kovoje įvardijo J.Jedrzejczyk.

„Aš kovojau net tada, kai žmonės man siūlė to nedaryti ir važiuoti į ligoninę. Šį kartą būsiu pasiruošusi visu šimtu procentų. Ji laimėjo mūšį, bet tikrai nelaimės karo. Tą sakau su visa pagarba jai. Tegu tai būna metų kova“, – karingai prieš kovą nusiteikusi J.Jedrzejczyk.

Kovotojos jau buvo susitikusios akis į akį – kol lenkė bandė provokuoti R.Namajunas, ši stovėjo ramiai ir užtikrintai.

„Žinau tik tiek, kad smogsiu jai į veidą ir pasmaugsiu. Aš nuolat gerinu savo sugebėjimus. Mano reakcija, refleksai, fizinis ir psichologinis pasirengimas – viskas yra aukštumoje. Viskas yra idealu tam, kad tapčiau dominuojančia čempione“, – savo galimybėmis ne ką mažiau tvirtai tiki R.Namajunas.

Tačiau ar tikrai į gimtąjį Kauną dažnai grįžtanti R.Namajunas gali tapti ta čempione, kurios po Rondos Rousey pasitraukimo mirtinai reikia UFC organizacijai, norinčiai išlaikyti moterų diviziono populiarumą?

„Sunku pasakyti. Linkėčiau jai būti žvaigžde. Kas žino, kodėl vieni tampa, kiti ne. Ar Rose turės tokį patį žinomumą, kokį turi Rousey – nežinau. Ronda yra charazmatiškesnė, R.Namajunas charizmos matome mažiau“, – dvejojo A.Lifšicas.

R.Namajunas ir J.Jedrzejczyk kova Lietuvos laiku vyks sekmadienio paryčiais, 6 val. 30 min.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:19
01:04
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką