Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

WON HWA DO meistrai atvyksta į Vinių

WON HWA DO meistrai atvyksta į Vinių
Organizatorių nuotr. / WON HWA DO meistrai atvyksta į Vinių
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Vilniuje prasidėjo jubiliejinis dešimtasis Rytų kovos meno WON HWA DO Europos Festivalis, į kurį dalyviai atvyksta iš viso pasaulio.

Penktadienį Vilniuje prasidėjo jubiliejinis dešimtasis Rytų kovos meno WON HWA DO Europos Festivalis, į kurį dalyviai atvyksta iš viso pasaulio.

“Vilnius tampa šio kovos meno traukos centru, nes į Festivalį renkasi tik aukščiausią rangą ir daugiausiai patirties turintys meistrai ir instruktoriai”, - sakė Jaro Šatkevič, festivalio organizatorius.

Itin svarbu, kad į Lietuvą po ilgų derybų pavyko pakviesti WON HWA DO didmeistrį Cho Ik Hun (Pietų Korėja), kuris yra šio kovos meno aukščiausio rango meistras. Tai tik antra jo kelionė į Europą.

“Keliaudamas po Aziją Cho Ik Hun įkūrė pirmuosius tarptautinius WON HWA DO klubus (Japonija, Tailandas, Filipinai). Jis yra vienas iš tų retų meistrų, įvaldžiusių budistinį Ki (Či) energijos panaudojimą, kurį atskleidžia tik artimiausiems mokiniams”, – pasakojo J.Šatkevič.

VIDEO: Won Hwa Do Rebirth 2016 (원화도의 새로운 탄생)

Dalį didmeistrio paslapčių gali sužinoti kiekvienas – penktadienį Vilniuje, kovos menų klube “Smauglys” jis rengia atvirą seminarą (nuo 17.30 val.)

“WON HWA DO yra iš Pietų Korėjos kilęs tradicinis kovos menas, paremtas apskritimo principu. Jis yra nukreiptas daugiau į sveikatingumą ir charakterio ugdymą; bet yra tinkamas ir koviniam pritaikymui” – sakė J.Šatkevič, - Apskritimu remiasi visos puolimo ir gynimosi technikos, talpinančios savyje ir tradicinio Korėjos šokio elementus”.

Festivalio dalyviai į Lietuvos sostinę atvyksta iš 9 valstybių: Pietų Korėjos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Austrijos, Slovakijos, Slovėnijos, Latvijos ir Lietuvos.

Vilniečius ir miesto svečius jie kviečia susipažinti ir išbandyti WON HWA DO principais grįstą rytinę mankštą (šeštadienį, nuo 7.30 val. Bernardinų sode.).

“Per šimtmečius - perduodant kovos menų technikas iš kartos į kartą – išgryninta, kad būtent apskritas judesys yra itin palankus sveikatai. Akcentuojama ne raumenų jėga, bet teisinga kūno struktūra, lavinamos sausgyslės. Dėl šios priežasties WON HWA DO vadinamas “viso gyvenimo” kovos menu: jauniausias mokinys Lietuvoje yra ketverių metų, vyriausias – daugiau nei penkiasdešimt”, - pasakojo WON HWA DO instruktorius.

Didžioji festivalio dalis yra uždara – bus išbandomos įvairios kovos technikos, mokomasi vieni iš kitų, vyks egzaminai instruktoriaus ir meistro laipsniui gauti.

Festivalį organizuoja Lietuvos WON HWA DO klubas, priklausantis Tarptautinei WON HWA DO Federacijai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką