Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

10 garsiausių lengvaatlečių pasiteisinimų dėl dopingo

Dopingas
„Scanpix“ nuotr. / Dopingas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Fotografas, dizaineris ir šiaip lengvosios atletikos žinovas Johnas Malkinas surinko 10 geriausių pasiteisinimų, kuriuos sugalvojo sportininkai, pričiupti vartojant draužiamus preparatus. Juos galima vadinti ne vien garsiausiais, tačiau ir kvailiausiais bei išradingiausiais.

10. Jei nežinai, kaip teisintis, kaltink vyrą. (Liudmila Narožilenko-Engquist)

Tik fantazijos stoka besiskundžiantis žmogus, pagautas su teigiamu testu, gali teisintis: pakišo, įpylė, suklastojo. Tai panašu į moksleivio pasiteisinimą, jog jis neatsinešė į pamoką namų darbų, mat juos suvalgė šuo. Tačiau 100 metrų su barjerais bėgimo pasaulio ir olimpinė čempionė L.Engquist 1993 metais per daug negalvojo originalaus pasiteisinimo ir dėl visko apkaltino buvusį vyrą. Pasak jos, būtent jis jai per bendro gyvenimo metus supylė arklio dozę steroidų, dėl kurių rusė ir įkliuvo. Diskvalifikacijos sportininkė tuo metu išvengė, išvyko į Švediją ir šiai šaliai 1996 metais Atlantoje laimėjo olimpinį auksą. Vėliau ji pradėjo kovoti su vėžiu, taip užkariaudama savo naujosios tėvynės sirgalių širdis. Viskas žlugo 2001 metais, kai buvusi barjerininkė bandė kvalifikuotis į žiemos olimpiadą kaip ledrogininkė – ji ir vėl įkliuvo. Variantas su buvusiu vyru nesuveikė ir sportininkei teko prisipažinti, kad steroidus vartojo sąmoningai.

9. Visagalė mafija. (Javieras Sotomayoras)

Ar kokainas yra tas preparatas, kuris padeda pasiekti geresnius rezultatus? Vargiai, tačiau narkotikai sportininkams draudžiami, ir taškas. Kai pas šuolių į aukštį pasaulio rekordininką J.Sotomayorą 1999 metais rado kokaino vartojimo įrodymų, jį ėmė ginti pats Fidelis Castro. Tiesioginiame TV eteryje Kubos vadovas pareiškė, kad šis įvykis – šaltojo karo su Kuba pasekmė, o užsakymą vykdė kubiečių ir amerikiečių mafija. Šuolininko diskvalifikacija buvo sumažinta, buvo atsižvelgta, kad tai buvo pirmasis atvejis su juo. Tačiau po kelerių metų kubietis vėl įkliuvo ir šį kartą gerokai rimčiau – jo organizme rasta nandrolono. Patriotinių istorijų sukurti jau nepavyko ir sportininkas, netekęs net tautiečių pagarbos, buvo priverstas trauktis iš didžiojo sporto.

8. Lengvabūdė masažuotoja. (Justinas Gattlinas)

Pasaulio rekordininkas bei čempionas, olimpinis 100 metrų bėgimo čempionas Justinas Gatlinas buvo šlovės viršūnėje, kai kaip griausmas iš giedro dangaus driokstelėjo žinia, kad sprinterio organizme rasta per daug testosterono. Aiškindamas situaciją su šios rūšies steroidais bėgikas pranešė, kad draudžiamos medžiagos į jo organizmą pateko per masažą, kai masažuotoja ištrynė jam kojas kremu, kurio sudėtyje buvo minėto preparato. Šį faktą patvirtino sportininko treneris Trevoras Gahamas. Kas jau kas, o jis galėjo ir patylėti, mat garsėjo kaip lengvosios atletikos treneris-farmokologas, kurio visi auklėtiniai draudžiamų preparatų vartodavo gausiai (Marion Jones ir Timas Montgomeris tai galėtų patvirtinti). Jis taip pat buvo vienas pagrindinių asmenų garsiojoje dopingo laboratorijoje BALCO, kuri vėliau turėjo reikalų su Dwaynu Chambersu. Tad kai pagrindinis laboratorijos produktas vadinamas masažo kremu, ima ne vien juokas…

7. Tiesiog labai norėjo. (LaShawnas Merritas)

Daugkartinis 400 metrų bėgimo pasaulio ir olimpinis čempionas L.Merritas, matyt, ilgai kasėsi pakaušį, kol sugalvojo, kuo paaiškinti tris teigiamus dopingo mėginius, kuriuose rasta steroidų. Pagaliau jis paskelbė, kad preparatai į organizmą pateko su lytiniais stimuliatoriais. Kaip graudu – čempionas norėjo būti geriausias visur ir visada. Kol kas nuo šio pareiškimo praėjo nedaug laiko, tad istorija gali turėti į tęsinį. Kita vertus, ji jau dabar patenka tarp geriausių ir spalvingiausių.

6. Viskas vyko lyg sapne. (Kelly White)

Kelly Whote spėjo atlikti dublį 2003 metų pasaulio čempionate, laimėdama 100 bei 200 metrų sprintą, tačiau netrukus paaiškėjo, kad jos organizme rasta modafinilo. Anksčiau minėtos laboratorijos BALCO vadovas Victoras Conte'as davė sportininkei puikų patarimą – visus dradžiamus preparatus sprinterė naudojo kovai su narkolepsija. Narkolepsija – miego ritmo sutrikimai, pasireiškiantys nuolatiniu mieguistumu ir miegojimu netinkamu laiku. Sergantys šia liga žmonės skundžiasi vadinamosiomis miego atakomis, dažnai jaučiasi pavargę, net ilgai pamiegoję. Žinoma, K.White pasaulio čempionate bėgdama 100 ir 200 metrų visai neatrodė mieguista: 100 metrų įveikė per 10,85 sek., o 200 – per 22,05 sek. Iš jos buvo atimti visi titulai, o vėliau atletė pripažino, kad draudžiamus preparatus vartojo sąmoningai.

5. Grožio auka. (Mauren Maggi)

Ką patarsite moteriai, kuri nori atsikratyti plaukų, augančių ant kojų, tačiau nenori naudoti depiliatoriaus? Vienintelė išeitis – depiliacijos kremas. Ir kas galėjo patikėti, kad šis nekaltas kosmetikoss produktas gali veikti sportininkės rezultatus... Brazilijos šuolininkė į tolį Mauren Maggi, žinoma, to nežinojo. Kai 2003 metais šuolininkės organizme buvo aptikta anabolinių steroidų, ji šią situaciją pavadino nesusipratimu ir dėl visko apkaltino minėtą kremą. Ji buvo diskvalifikuota dvejiems metams ir greičiausiai pradėjo vartoti skustuvą – Atėnų olimpiadoje nestartavo dėl nėštumo, o štai Pekine tapo pirma brazile, laimėjusia individualios lengvosios atletikos rungties olimpinį auksą.

4. Žudikė dantų pasta. (Dieteris Baumannas)

Jūs, žinoma, supyktumėte, jei dantų pasta, kurią naudojate, pasirodytų, yra prikimšta nandrolono. Vokietijos ilgų distancijų bėgikas D.Baumannas tapo įpročio kasdien valytis dantis auka. 1999 metais Barselonos 5 000 metrų bėgimo olimpinis čempionas teigė, kad kažkoks piktadarys į jo dantų pastą įpurškė arklišką nandrolono dozę. Kaltininkas nebuvo rastas, pasiteisinimas neįtikino ir vokiečiui teko praleisti dvejus metus be sporto. Matyt, vėliau jis arba pakeitė dantų pastą, arba susidėjo dantis, kurių valyti nereikia, nes 2002 metų Europos čempionatą laimėjo būdamas švarus.

3. Seksas ir alus. (Dennisas Mitchellas)

Ko gero, labiausiai atstumiantis pasiteisinimas lengvosios atletikos istorijoje. Estafetės 4 po 100 metrų pasaulio ir olimpinis čempionas paaiškino, kad testosterono kiekio padidėjimą kraujyje lėmė daugkartinis audringas seksas su žmona ištisą naktį ir 5 buteliai alaus. JAV lengvosios atletikos federacija nuprendė, kad sprinteris turi daug bendro su triušiuku, naudojančiu baterijas „Energizer“, ir net ruošėsi jam atleisti. Tačiau IAAF istorija nepatikėjo ir jį diskvalifikavo dvejiems metams.

2. Pakišo kiaulę. (Davidas Martinezas)

Tai tiesiog stebuklas. Ispanijos disko metikas D.Martinezas, kurio organizme rado nandrolono, nusprendė kaip teigiamo testo priežastį įvardyti užkrėstą kiaulieną, kurios valgė. Bandydamas įrodyti savo teisumą, 1992 metų olimpiados finalininkas nuėjo labai toli. Jis įšvirkštė steroidų dozę savo mylimai kiaulaitei, ją paskerdė ir suvalgė. Deja, jokių steroidų pėdsakų, suvalgius augintinę, disko metiko organizme neaptikta. Jei Davidas būtų perskaitęs šį straipsnį prieš imdamas peilį į rankas, būtų žinojęs, kad nandrolonas į organizmą patenka kitaip… o ir augintinė būtų likusi gyva.

1. Nežinai, ką sugavoti, kaltink žmoną. (Danielis Plaza Montero)

Ėjikas D.Plaza tapo pirmuoju Ispanijos lengvaatlečiu, laimėjusiu šaliai olimpinį auksą 1992 metais. Tačiau jau po 4 metų per nacionalinį čempionatą jo organizme rado nandrolono. Ėjikas nesugalvojo nieko kito, kaip pasakyti, jog prieš varžybas su žmona ilgai mėgavosi oraliniu seksu. Tad steroidai – ne jo, o žmonos, juk nėščių moterų organizme vyksta harmonų sprogimas. Po 10 metų ėjiką išteisino – geriau vėliau nei niekada. Užtat bus ką anūkams pasakoti ilgais žiemos vakarais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką