10-metis elite: Londone triumfavusi Čekijos pažiba puolė į vyro gaisrininko glėbį

36-erių Barbora Špotakova pasaulio čempionate Londone užtikrintai laimėjo ieties metimo varžybas ir verkė iš laimės. Prieš dešimt metų čekė pasaulio čempionate Osakoje laimėjo auksą ir nuo to laiko dominuoja pasaulyje.
Barbora Špotakova
Barbora Špotakova / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dukart olimpinė ir dabar jau dukart pasaulio čempionė iš Čekijos finale ietį numetė 66,76 m ir triumfavo. Tai kur kas kuklesnis rezultatas nei B.Špotakovai priklausantis pasaulio rekordas – 72,28 m, kurį čekė pasiekė 2008 metais Štutgarte.

2013 metais ieties metikė pagimdė sūnų Janeką ir praleido pasaulio čempionatus Maskvoje ir Pekine. Londone triumfavusi B.Špotakova neslėpė džiugesio ir puolė į glėbį savo vyrui, kuris žmoną mėtė į Olimpinio stadiono dangų. Pranešėjas juokavo, kad nėra ko nerimauti – čekės vyras dirba gaisrininku.

Londone Čekijos lengvaatletė tapo olimpine čempione, todėl čia ji jaučiasi ypatingai.

Visą dieną galvojau apie tą čempionatą Osakoje prieš 10 metų.

„Šiame stadione aš nenugalima. Kažkas yra Londono ore. Negaliu to paaiškinti, bet įžengusi į šį stadioną, aš visada jaučiuosi rami ir atsipalaidavusi. Aš jaučiau, kad galiu šiandien nugalėti“, – po finalo kalbėjo B.Špotakova.

„Visą dieną galvojau apie tą čempionatą Osakoje prieš 10 metų. Lygiai prieš 5 metus triumfavau Londono olimpinėse žaidynėse. Negaliu patikėti, kad jau praėjo tiek laiko. Net nežinau, ar nusipelniau šio titulo.Tai buvo taip lengva“, – stebėjosi čekė.

Sidabrą ir bronzą iškovojo Kinijos ieties metikės – Lingwei Li (66,25) ir Huihui Lyu (65,26).